Metre ölçümü denilince akla ilk gelen ürünlerden biri de metre ölçü şeritleridir. Pratik kullanıma sahip olan bu aletlerin kullanımı gayet yaygındır. Farklı amaçlar için ihtiyaç duyulan ölçme işleminin yapılması için birebir uygun olan aletlerdir. Güvenli kullanımının yanında isabetli ölçümlere olanak kılan aletlerdir. Bu sektörde en bilindik markalardan biri de Dekor markasıdır. Çok farklı alet ve edevat üretimi yapan Dekor markası iş ölçü aletine gelince son derece popülerdir. Dekor metre ölçüm aletleri çok sayıda kişi tarafından beğenilmiş ve kullanılmıştır. Güvenli ürünleri, hassas ölçme kabiliyeti ve uzun ömürlü kullanımı göz alan metre ölçüm aletlerini bulabilirsiniz. Farklı boyutlarda ve serilerde ürünlerin bulunabileceği Dekor metre ölçüm aletlerinin kullanımı gayet kolay.

Metre Ölçüm Aleti Alınırken Dikkat Edilecek Hususlar

Metre ölçümü son derece hassas bir iş olabilir. Ne kadar ismen metre içerse de, milimetrik hesapların önemli olduğu durumlar çok yaygındır. Bir mobilya yerleştirirken veya bir yeri keserken santimlik hesaplar daha yaygın olacaksa da, Dekor metre ölçüm aletleri ile aynı zamanda daha hassas ölçümler yapma imkanınız var. Milimetrelerin önemli olduğu durumlarda kaliteli bir metre ölçüm aleti kritik olacaktır. Ölçümü düzgün ve isabetli olan, malzemesi sağlam, boyutları sabit eridi olan bir metre çok önemli olabilir. Bu yüzden ölçme hassasiyeti son derece önemlidir.

Tercih edilecek metre ölçüm aletinin bir diğer önemli özelliği ise şerit uzunluğudur. Şerit uzunluğu aletin içerisindeki eridin ne kadar uzayabileceğini belirtir. 3, 5, 8 ve 10 metre uzunluklarının yaygın olarak gözlendiği metre ölçüm aletlerinden uygun olan boyut seçilmelidir. Aletin doğası ve eylemin hassaslığından dolayı uç uca ekleme yöntemi pek uygun olmayabilir. Bu yüzden kullanılacak alana uygun miktarlarda şerit boyutu tercih etmekte fayda var.

Ölçüm aletlerinde önemli olan bir diğer özellik ise şeridin genişliğidir. Farklı yerlerin ölçümünde değişik genişlikteki şeritler lazım olabilir. Bazı durumlarda daha ince bir şerit farklı işlemlerin yapılmasını kolaylaştırabilir. Bu gibi durumlar göz önüne alınarak uygun metre ölçüm aleti tercih edilmelidir. Dekor metre ölçüm aletleri farklı genişlikte ürünler sunabiliyor.

Metre ölçü aleti özellikleri denilince önemli olan bir diğer şey ise aletin güvenlik önlemleridir. Ne kadar kullanması kolay aletler olsalar da bazı tehlikeli durumlar mevcuttur. Özellikle şeritleri kapatırken hızlı bir biçimde kapanan aletlerde bu durum oluşabilir. Uzunluk arttıkça tehlikenin de arttığı bu durumlara firmalar güvenlik önlemleri sunabiliyor. Bu aletlerin kullanımı çok daha güvenli olacaktır.

Dış kabının ve iç mekanizmasının dayanıklılığı metre ölçme aleti için son derece kritiktir. İç mekanizmanın dayanıklılığı kullanımın daha uzun ömürlü olması için gereklidir. Bunun yanında dış kalıbın dayanıklılığı da ayrıca önemlidir. Metre ölçme aletlerinin çalışma koşullarında çok fazla düşme olması normaldir. Dayanıklılığı az olan bir metre ölçüm aletinin kullanım ömrü de haliyle daha az olacaktır.

Dekor Metre Ölçüm Aletleri Çeşitleri

Piyasada farklı modellerin bulunabileceği şerit metrelerde Dekor markası da farklı seçenekler sunar. Dekor metre ölçüm aletleri çeşitleri değişik özellikler başta olmak üzere çeşitli serilere ayrılır. Bu serilerin içinde farklı ebatlarda ürünler bulmak mümkün. Bazı seriler özelliği popülerlik kazanmış ve kendilerini kanıtlamıştır. Yenilikçi tasarımlarıyla farklı seriler de çıkar Dekor firmasının az popüler serileri de kalitesinden ödün vermeden üretilir.

Dekor Şerit Metre

Şerit metre denilince belki de en çok bilinen ürünler Dekor Şerit Metre serisinden gelen ürünlerdir. Popülerliği son derece yüksek olan bu ürünler kullanımı, dayanıklı ve kaliteli olmasıyla popülerlik kazanmıştır. Serinin içinde farklı ebatlarda ürünler mevcuttur. Dekor Şerit Metre serisi ergonomik tasarımı olan ürünlerle kullanımı kolaylaştırmayı amaçlar. Bir yandan da darbelere karşı dayanıklı olması için özellikle şekillendirilmiştir. Son derece hassa ölçümlere olanak veren sıfır konumlu bir kancası vardır. Kemer klipsi olan bu ürünlerin güvenlik önlemleri de bulunur. Otomatik geri çekiş sağlayan makinesi şerit durdurma sistemi ile güvenli hale getirilmiştir. Kullanım rahatlığı ve ömrü uzun olması için iç mekanizmasının sürtünmesi olabildiğince azaltılmıştır. Teknik ölçümlerden tutun kişisel işleriniz için kullanabileceğiniz bu seriyi birkaç boyutta bulabilirsiniz. 294 kodlu ürün 3 metre boyutunda olup 16 mm genişliğindedir. 295 kodlu ürün 5 m boy, 19 mm genişliğe sahiptir. 296 kod numaralı ürün ise yine 5 m şerit boyutunda iken 25 mm genişliğinde bir şeride sahiptir. 297 kod numaralı ürün ise 8 m boyutunda olan, 25 mm genişliğinde bir şeride sahip Dekor metre ölçüm aletidir. Bu serinin 298 kod numaralı ürünü ise 10 m uzunluğunda 25 mm genişliğinde bir şeride sahip olan metre ölçüm aletidir. Farklı amaçlar için farklı boyutlar sunan bu seri gayet popülerdir.

Dekor Şerit Metre Soft Touch

Beğenisi çok olan Dekor metre ölçüm aletlerinden bir diğer seri ise Soft Touch serisidir. Bu serinin ilk göze çarpan özelliği Şerit Metre serisindeki sarı yerine siyaha yakın bir renkte olan dış kabıdır. Dış darbelere karşı dayanıklı olmak için yapılmış bu kabın kullanımı rahattır. Hassas ölçümlere imkan veren sıfır konumlu bir kancaya sahiptir. Kullanım ömrü uzatılması için sürtünmeyi en aza indiren teknoloji kullanılmıştır. Farklı bölgeler için kullanılabilecek bu serinin farklı ebattaki seçenekleri mevcuttur. 304 kod numaralı ürün 3 m boyutu bir şeridi olup bu şerit 16 mm genişliğindedir. 305 kod numaralı ürün ise 5 metreye 19 mm ebatlarında bir erit içerir. Serinin 306 kod numaralı ürünü ise 5 m şerit boyutunu 25 mm şerit genişliği ile sunuyor. 307 kod numaralı ürün 8 m boyutlu 25 mm genişliği olan bir erit içerir. 309 numaralı ürün ise 10 metreye 25 mm bir şeride sahiptir.

Dekor Şeffaf Metre

Estetik olarak farklı bir özellik ile göze çarpan bu serini dış kabı şeffaf malzemeden üretilmiştir. Diğer serilerin renklerini tercih etmeyecek kullanıcılar için üretilmiştir. Özellik olarak renk dışında farkı bulunmayan bu seri benzer özelliklere sahiptir. Kod numarası 406 dan başlayan bu serinin 3 metreye 16 mm şeritli ürünü 406 kodludur. 407 kodlu ürün 5 metreye 19 mm şeride sahip iken 408 kodlu ürün 5 metreye 25 mm bir şeride sahiptir. 409 kodlu ürün 8 metre boyunda ve 25 mm genişliğinde bir şerit sunar. 426 kodlu ürün 10 metreye 25 mm şeritlidir.

Dekor Helix Metre

Helix metreler daha sonradan daha fazla dayanıklılık olması olması için üretilmiş modellerdir. Yay mekanizması ve şeridi paslanmaz çelikten oluşan modellerinin de olabileceği bu ürünler genelde farklı tasarımlarla üretilmiştir. Bu sayede dış kabının ve iç mekanizmasının dayanıklılığı artırılmıştır. Bu serinin kodları 416 dan başlar. Diğer serilerin Helix versiyonları bulunabilir.

Dekor Metre Ölçüm Aletleri Fiyatları

Farklı ürünlerin bulunduğu Dekor metre ölçüm aletleri fiyatları da çeşitlidir. Farklı modellerin yanında farklı satıcılar da değişik fiyatlar isteyebilir. Hepsiburada üzerinden seçenekleri karşılaştırabilirsiniz. Hepsiburada yorum sistemi üzerinden güvenlik endişelerinizi giderebilirsiniz. Üyelik aldığınız takdirde Hepsiburada üzerindeki indirimler e-mail yoluyla öğrenebilirsiniz. Güvenli ve hesaplı bir alışveriş için Hepsiburada çok kullanışlıdır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Dekor Metre Ölçüm Fiyatları

93 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Hepsiburada Limiti
Ebatlar
Toplam 37 / 93 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?