Kullanıcılar arasında tek yönlü iletişimi sağlayan diafon sistemleri, güvenlik açısından önemli bir yere sahiptir. Sesli ya da görüntülü olarak tasarlanan diafon sistemleri sayesinde, kapınızı açmadan önce kimin geldiğini tespit edebilirsiniz. Diafon sistemleri birbirinden çeşitli özelliklere sahip olabilir. Değişik seçenekler arasından ihtiyacınıza en uygun olan modeli tercih edebilirsiniz. 

Diafon Sistemleri ve Çeşitleri

Diafon sistemleri çok sayıda model ile geniş ölçüde seçenek yelpazesine sahiptir. Bas-konuş diafon sistemleri, görüntülü diafon sistemleri, dokunmatik butonlu görüntülü diafon sistemleri ve LCD ekran diafon sistemleri tercih edilen modeller arasında yer alır. Yalnızca bas-konuş özelliği olan modeller, ilk ve yaygın olarak kullanılan diafon sistemleridir. Cihazların kapıcı, kapı ve otomat özellikleri vardır. Küçük bir panel üzerinde çalışan ve yer kaplamayan tasarımıyla oldukça kullanışlıdır. Çalışma prensibi olarak telsiz gibi düşünülebilir. Merkez diafona bağlı şube diafonlar ile çalışabilir. Konuşma butonuna bastığınızda konuşabilirsiniz ve butonu bıraktığınız anda dinleme moduna geçebilirsiniz. Konuşmanın bitmesinin ardından diafon otomatik olarak kapanır. Diafon modelleri kullanım yerine göre çeşitlilik gösterir. Apartmanlarda daireler arası ve kapıcı arama özelliği olan bas-konuş diafon sistemleri tercih edilir.

Büyük şirketlerde ya da lüks evlerde kapı otomatiği kontrolü, yangın alarmı çalıştırma ve görüntülü konuşma gibi özelliklerin de yer aldığı gelişmiş diafon sistemleri kullanılabilir. Görüntülü sistemler ile kapınıza gelen kişileri fiziksel olarak görebilirsiniz. Hem konuşma hem de görme özelliği sunan görüntülü diafonlar arasında 4.3 inç ekran boyutuna sahip olan modeller oldukça popülerdir. Diafon sistemleri çeşitleri arasından istediğiniz modeli detaylı bir şekilde inceledikten sonra tercih edebilirsiniz.

Diafon Sistemi Seçimi

Modern şehir hayatında güvenlik açısından önemli bir yere sahip olan diafon sistemleri, özellikleri bakımından birbirinden ayrılır. İş yeri, apartman ve taksi durağı gibi çeşitli yerler için özel olarak tasarlanan modeller bulunur. Apartmanlarda sesli ve görüntülü konuşma özelliği bulunan modellerin yanı sıra karşılıklı görüşen telefon sistemleri de tercih edilebilir. Santralsiz, belirli sayıdaki daireye kadar kendi aralarında ve kapı ile konuşma özelliği sunan bazı cihazların merdiven otomatiği yakma gibi özellikleri de vardır. İhtiyaca göre dörtlü konuşmalı merkez cihazlar da ev ve iş yerlerinde kullanılabilir. Asansör kabinleri ve taksi duraklarında genel olarak haberleşme sistemleri tercih edilir. Ortama uygun cihaz seçimi yapmak son derece faydalıdır. Lüks ev ve villalarda güvenlik düzeyini en üst noktalara taşıyabilmek için görüntülü diafonlara veya dokunmatik tuşlu kameralı dış ortam ünitesine ihtiyaç vardır. 

Ekonomik Seçeneklere Sahip Olan Diafon Sistemi Fiyatları

Çeşitli özelliklere sahip olan diafon sistemleri, fiyat olarak kendi arasında değişiklik gösterir. Cihazın modeli, özellikleri, markası ve kalitesi fiyatlandırma üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Gelişmiş özelliklerle donatılan diafon sistemleri, yalnızca konuşma ve kapı açma özelliği sunan modellere göre biraz daha pahalıdır. Görüntülü diafon sistemleri almaya karar verdiğinizde, tanınmış markaların geniş özelliklere sahip olan modellerine doğru yönelmenizde fayda vardır. Yaşadığınız alana uygun olan sistemi seçerek güvenliğinizi en üst seviyelere taşıyabilirsiniz. Her türlü hırsızlık olaylarını önlemek amacıyla ekonomik fiyat seçeneklerine sahip olan sistemleri kullanabilirsiniz. Şüpheli kişilerin tespiti için kişi ve kurumlara önemli ölçüde fayda sağlayan diafon sistemleri, hırsızların yakalanmasında etkili olabilir. Hırsızların tespit edilmesinde kolaylık sağlar. Uygun fiyatlarla satışa sunulan görüntülü sistemler sayesinde yaşadığınız ortama yabancı kişilerin girmesine engel olabilirsiniz. Tanımadığınız ya da bulunduğunuz yere gelmesini istemediğiniz kişilere kapıyı açmayabilirsiniz. Yedi gün yirmi dört saat, elektrik olduğu sürece diafon sistemleri ile haberleşme sağlayabilirsiniz. Birbirinden değişik modeller arasından beğendiğiniz diafon sistemi ürünlerini satın alarak Hepsiburada.com fırsatlarından yararlanabilirsiniz. 


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Diafon Sistemleri ve Fiyatları

149 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. AUDIO
  2. Multitek
  3. Hünka Kablo
  4. MAS
  5. Hikvision
  6. Na-de
  7. Ars
  8. C-TEC
  9. Ess Simge
  10. Legrand
  11. Msec
  12. Netelsan
  13. Neutron
  14. Simge
  15. Viola
  16. Aiphone
  17. Kumel Telediafon
  18. Nade
  19. OPAX
  20. PRATİKKART
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483620/60003995/60005213
Başa dön