Diafon Sistemleri

Diafon Sistemleri ve Fiyatları

Sevdiklerimizin hep güven ve huzur içerisinde olmasını isteriz ve seçimlerimizi bu doğrultuda yaparız. Üstelik büyük şehirlerde yaşıyorsanız sevdiklerinizin güvenliği ve huzuru her şeyden önce gelir. Yıllar boyu en güvenli ve huzurlu alan ise evimiz olmuştur. Büyük şehirlerde çokça rastlanan toplu yaşam alanlarından olan apartmanlar, siteler ya da rezidanslardaki giriş ve çıkış alanları güvenlik duvarınızın ilk basamağıdır. Büyük şehirlerdeki toplu yaşam alanları bu sebeple iyi korunaklı olmalı ve olabilecek istenmeyen durumların önüne geçilmesi gerekmektedir. Bu anlamda günümüzde ev güvenliği önemli konulardan birisi haline gelmiştir ve bu doğrultuda çeşitli güvenlik sistemleri geliştirilmiştir. Günümüzde yaşam alanı güvenliği konusunda ön plana çıkan sistemlerden olan diafon sistemleri, ev güvenliğini sağlamak için son derece başarılı bir sistemdir. Apartman tipi konutlarda evinize gelen kişi ya da kişilerin kim olduğunu tespit etmek diafon olmadan neredeyse imkansızdır ve istenmeyen durumlar yaşamanıza neden olabilir. İşte bu sebepten dolayı ileri teknolojiler ile diafon cihazı geliştirilmiş ve bu problem büyük oranda ortadan kalkmıştır.

Peki diafon tam olarak nedir? Diafon merkezi diafon sistemine bağlı olarak çalışan ve dış kapınızdaki kişi ya da kişiler zilinizi çaldığında o kişi ile sesli ya da görüntülü bir şekilde iletişim kurarak evinizin güvenliğini sağlayabileceğiniz sistemlerdir. Halihazırda pek çok çeşidi bulunan diafon sistemleri piyasada renkli görüntülü diafon, kapıcılı diafon gibi isimlerle anılmaktadır. Diafon sistemleri 2.5”-7” boyutlarındaki monitörler aracılığıyla iletişim sağlamaktadır.

Diafon sistemleri yalnızca dış kapınızdaki kişi ile iletişiminizi sağlamaz, kimi modellerde apartmanlardaki kapıcı ya da güvenlik ile de iletişim kurmaya yarayan sistemlerdir. Yani bir diafon sahibi olduğunuzda kapınıza kim ya da kimlerin geldiğini görüntüleyebilir, o kişi ya da kişilerle iletişim kurarak güvenli bir şekilde eve giriş çıkışlarınızı kontrol edebilirsiniz. Evinize bir görüntülü diafon kapı telefon seti alarak, sevdiklerinizi ve kendinizi güven altında tutabilirsiniz.

Apartman girişlerinde bulunan lcd kart okuyuculu zil paneli ile bağlantılı şekilde çalışan diafon sistemleri kapı girişlerinizde şifreli sistem ile güvenliğinizi sağlayarak huzurlu yaşamınıza katkı sağlar. Bu tür panellerde şifre yazma özelliğinin yanı sıra isim arama özelliği ya da daire numarası tuşlama özelliği de mevcuttur.

Diafonlar yalnızca dış kapınız ve ev kapınız arasındaki iletişimi sağlamanın yanı sıra apartman ya da iş yerinizde bulunan asansörler içerisindeki asansör konuşma seti ile de farklı bir iletişim sağlama imkanı sunmaktadır. Asansörlerin bozulması veya durması gibi yaşanan problemli durumlarda asansör içerisinde bulunan asansör konuşma seti sayesinde asansör dışındaki kişi ya da kişilerle iletişime geçebilir ve sorununuzun üstesinden gelebilirsiniz. Asansör konuşma seti, asansör tuşları ile entegre şekilde asansör içerisinde bulunan diafon ile daire ya da güvenlik ile iletişime geçmenize yardımcı olan cihazdır. 

Diafon Fiyatları

Bu kadar gelişmiş bir güvenlik sistemi özellikleri düşünüldüğünde oldukça gerekli ve önemli gereçlerden biridir. Diafon sistemleri ve fiyatları istenen özellik ve fonksiyonlara göre geniş bir yelpazede sunulmaktadır. Bu bakımdan diafon sistemleri fiyatları diafon özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Uzun vadede günümüz şartlarında uyum sağlamayan güvenlik sistemlerine harcanan miktar, diafon sistemi fiyatından daha maliyetli ve garantisi az olan bir seçenektir. Diafon sistemleri uygun fiyatlı ve garantisi olan ürünlerdir. Bu anlamda satın alacağınız bir diafon hem evinizdeki enerji kaynaklarından tasarruf etmenizi sağlarken, cebinizi de yakmaz, hem de kaliteli ve uzun ömürlü kullanma imkanı sunar. Eğer yeni bir eve taşınmayı ya da yeni bir ev almayı planlıyorsanız, apartman, rezidans yöneticinizden ya da inşaat firmanızdan diafon sistemleri konusunda istekte bulunabilirsiniz. Diafon sistemlerine, bireysel kullanımlar için olduğu gibi toplu olarak kullanımlarda da ekonomik fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Ayrıca çeşitli ödeme yöntemleri ile de evinizin ve sevdiklerinizin güvenliği için önemli bir girişime adım atabilirsiniz. Bütçenize göre, istediğiniz özelliklerde sesli diafon sistemi, kameralı diafon sistemi ya da akıllı diafon sistemi gibi pek çok diafon sistemlerine ulaşmak mümkündür.

İster büyük bir şehirde ister izole bir şehirde ya da mekânda yaşayın, güvenlik sistemi olmayan bir evde yaşamak sizleri pek çok tehlikeye ve istenmeyen olaylara karşı açık ve savunmasız bırakabilir. Bu gibi sorunları engellemek ve yaşamamak adına bilinçli bir tüketici olarak ihtiyacınıza uygun bir diafon sistemine sahip olmak çok kolay ve hesaplı bir yoldur. Ailenizi ve sizin güvenliğinizi sağlamak, evinizin konforunu artırmak, hırsızlık gibi olaylara mahal vermemek ya da kötü niyetli kişilerce kandırılmamak adına apartmanlarınız ya da iş yerlerinizde bir diafon sistemine sahip olmak günümüz şartlarında elzemdir. Güvenliğinizi ve sevdiklerinizi riske atmayın, diafon sistemleri ile güvenliğinizi sağlayın. Güvenliğiniz ve huzurunuz için şimdi bugün bir adım atın. 

Diafon Sistemi Nasıl Çalışır?

Diafon sistemi zilinize basıldığı andan itibaren çalışmaya başlar, 30 saniye içerisinde herhangi bir komut verilmez ise sistem otomatikman devre dışı kalır. Sesli diyafonlarda bu özellik bas konuş tuşu ve otomatik kapı açma tuşu ile devam eder. Dış kapıdaki kişi zile basar, evinizin içerisinden bas konuş tuşuna basılı tutarak konuşursunuz, bu tuşa basmayı bıraktığınızda ise diafon hoparlöründen dış kapıdaki kişinin sesini dinleyebilme özelliği ile iletişime geçerek apartmanınıza girişine izin vermeniz durumunda otomatik kapı tuşunu kullanarak dış kapınızı o kişi ya da kişilere açabilirsiniz. Bu sistem görüntülü diafon sisteminde ise zilinizin çalmasıyla birlikte, dış kapınızdaki kişi ya da kişilerin görüntüsünün kamera vasıtasıyla evinizdeki diafon monitörüne yansıması şeklinde çalışmaya başlar. Daha sonra tıpkı sesli diafon sistemindeki gibi dış kapınızdaki kişi ya da kişilerle, ilgili tuşlara basarak iletişim kurarsınız. Kameralı diafonda iletişime geçmek için ilgili tuşlar kullanılarak dış kapınızdaki diafon sistemi kamerasına ulaşırsınız ve görüntülü ya da sesli olarak bağlanırsınız. Son olarak, karşıdaki kişi ya da kişilerin kim olduğunu bilerek kapı otomatiğinizi açar ve güvenli şekilde evinize ya da apartmanınıza girmesine izin verirsiniz.

Akıllı diafon sistemleri de temelde bas konuş fonksiyonlu ve kameralı diafon sistemlerine ek olarak uzaktan kontrol edebilme seçeneği ile yaşam alanlarımızda yerini bulmuştur. Akıllı diafon sistemlerinde dış kapınızdaki kişi ile ve güvenliğinizle iletişime geçerek ya da direkt olarak site ya da rezidans dış kapınızda bekleyen kişi ya da kişiler ile iletişime geçersiniz. Bunun yanı sıra dış kapınızdaki kamera sistemi sizlere tek açıdan görüntü sağlamaz, farklı açılardaki görüntülere de erişme imkanını tanır. İstenmeyen durum ya da olaylar karşısında site ya da rezidansınızın güvenlik birime direkt olarak bağlanabilir, yaşanması olası tehlikeli durumların önüne geçebilirsiniz. Ayrıca uzaktan bağlanma seçeneği sunan akıllı diafon sistemi ile gün içerisinde sevdiklerinizin emniyetinden emin olmak için evinize tek bir tuş ile bağlanarak evinizin güncel durumunu kontrol edebilirsiniz.

Diafon Sistemi Çeşitleri Nelerdir?

Gelişen ve değişen ihtiyaçlarla doğru orantılı olarak artan güvenlik sistemleri, diafon sistemlerinin de gelişimine katkı sağlamıştır. Günümüzde diafon sistemlerinin pek çok çeşidi mevcuttur. Öyle ki yalnızca bas konuş özellikli diafonlar sesli olarak iletişim kurmanıza olanak sağlasa da dış kapınızdaki kötü niyetli kişilerce kandırılma ihtimalinizin olması bariz bir gerçektir. Ayrıca çocuğunuz ya da sevdiklerinizden birisini evde bırakmanızın gerektiği durumlar da hem eviniz hem de sevdiklerinizin güvenliği açısından tehlike arz edebilir. Bu yüzden ev güvenlik sistemleri alanında farklı sorunlara farklı ve kapsamlı çözümler geliştirilmiştir ve bu bakımdan diafonlar ihtiyaçlarınız ve isteklerinize göre birbirinden güzel seçeneklerle çeşitlendirilmiştir. Diafon çeşitleri arasında görüntülü konuşma sistemlerinden, site ya da apartman güvenliğinize ya da direkt olarak apartman görevlinize bağlanabileceğiniz, dahası uzaktan evinizi görüntülü olarak kontrol edebilme fonksiyonuna sahip ya da evinizdeki enerji kaynaklarına bile erişim sağlayabileceğiniz diafon sistemleri de mevcuttur. Sayılan bu özelliklerdeki diafonlar kablosuz diafon sistemlerinden oluşmaktadır. 

Akıllı ev inşaatlarıyla birlikte güvenlik sistemleri de bu yeni yapılarla uyumlu hale getirilmiştir. Öyle ki akıllı diafon sistemleri ile evinizde değilken bile evinizin güvenliği konusunda içiniz rahat olur. Akıllı diafon sistemleri sayesinde tablet, cep telefonu gibi elektronik cihazlarınız vasıtasıyla evinizle bir dokunuşta iletişime geçebilir ve evinizdeki elektrik, su, doğalgaz sistemlerinin uzaktan kontrolünü sağlayabilirsiniz. Geliştirilen diafon sistemi ile dışarıdan gelebilecek tehlikeleri önlerken, evinizin içerisindeki tehlike arz edebilecek durumları da uzaktan kontrol altına alabilme gücüne sahipsiniz. Bu özellikleri sayesinde akıllı diafon sistemi evler ve apartmanlar için hatta pek çok iş yeri için dahi paha biçilemez bir sistemdir. Evinizde sevdiğiniz bir kişiyi yalnız bıraktığınızda bu sistem sayesinde gözünüz arkada kalmaz, dilediğiniz an elinizdeki elektronik cihazınızla kontrol ederek olası tehlikeli durumları kontrol edebilir, kendinizi de sevdiklerinizi de rahat ettirmiş olursunuz. İstediğiniz zaman, istediğiniz şekilde kontrol edebileceğiniz akıllı diafon sistemi sizlere ultra konforlu bir yaşam sunarken, enerji tasarrufu sağlamanıza da yardımcı olur.

Bir diğer güvenlik sistemi olan kameralı diafon sistemleri sizlere bas-konuş özelliğine ek olarak güvenlik ile görüşme, ışık ve renk ayarını kontrol etme özelliği, yüksek ekran çözünürlüğü ile daha net görüntü elde etme, çeşitli zil melodileri ve zil sesi seviyesini kontrol etme gibi seçenekler sunar. Bas-konuş özellikli sesli diafon sistemlerine kıyasla daha güvenilir sonuçlar veren kameralı diafon sistemleri diğer bir deyişle görüntülü diafon sistemleri daha çok tercih edilmektedir. Görüntülü diafon sistemlerinin pozitif yanlarından birisi de binanızdaki güvenlik ya da apartman görevlisi ile de iletişim kurmanızı sağlamasıdır. Görüntülü diafon sistemi yalnızca tek bir açıdan görüntüleme imkanı sağlamaz, binanız ya da apartmanınızdaki farklı kamera açılarına erişmenize olanak tanır. Yaşam alanınızda tam güvenliği sağlamak için kameralı diafon sistemi yapacağınız en doğru seçimdir. 

Diafon Sistemleri Nerelerde Kullanılmaktadır?

Diafon sistemleri artık yapım aşamasındaki pek çok yeni yapının olmazsa olmazlarından birisi haline gelmiştir. Öyle ki diafon sistemleri sıva altı ya da sıva üstü gibi seçeneklerle kullanımınıza sunulur. İster yıllardır yaşadığınız ancak güvenliği bulunmayan bir apartmanda olun, ister güvenlik sistemi zayıf olan bir iş yerinde olun, diafon sistemlerini istediğiniz fonksiyon ve özelliklerde temin edebilirsiniz. Diafon sistemleri genellikle iç kapınıza yakın bir mesafede konumlandırılır. Dilerseniz evinizdeki farklı konumlara da yerleştirilmesi mümkündür. Tehlike anlarında kendinizi güvende hissetmek çok önemlidir. Bu sebeple arızalanması muhtemel araçlardan birisi olan asansörlerde de diafon sistemlerine rastlamak mümkündür. Diafon sistemleri ayrıca apartman, iş yeri ya da rezidans gibi yapıların asansör sistemlerinde asansör konuşma sistemi olarak da yer almaktadır. 
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Diafon Sistemleri ve Fiyatları

1361 ürün listeleniyor
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 36 / 1361 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?