Discovery balık şamandıraları çoğunlukla tatlı sularda ve çeşitli denizlerde yapacağınız balık avlarında kullanabileceğiniz, balıklara sunacağınız yemleri derinlere iletmenizi mümkün kılan ve yemleri dik tutmaya yarayan ürünlerden oluşur. Balık oltanıza vurduğu anda batarak sallanan ve yükselip balıkçıyı bir nevi uyaran bu malzemeler balıkçılığı kolaylaştıran yardımcı malzemelerdendir. Olta şamandıraları çok derin sular yerine göl ve durgun denizlerde, az akıntısı olan, sakin ve sığ sayılan koylarda yapılan balıkçılık faaliyetleri için daha uygundur. Şamandıralar genellikle ağaç, mantar, plastik ve köpük gibi ağır olmayan materyallerden üretilir. Şamandıraların çok sayıda çeşidi arasından hedeflediğiniz balığa ve bölgeye göre tercih yapmanız işinizi kolaylaştıracaktır. 

Şamandıra Kullanımında Önemli Unsurlar 

Şamandıra çeşitleri denizciler tarafından seyir sırasında değerlendirilir. Deniz dibinde yüzen şamandıraların önemli görevlerinden biri denizde bulunan tehlikeleri, batıkları, kayalıkları, sığ yerleri işaret etmektir. Şamandıralar ışıklı ve ışıksız olarak başlıca iki gruba ayrılır. Işıklı seçenekler, ikaz işareti veren önemli yardımcılardan oluşur. Balıkçılık faaliyeti esnasında şamandıra kullanmak işinizi oldukça kolaylaştırır. Özellikle amatör balıkçılıkla uğraşanların ürünleri kullanmaları onlara büyük yarar sağlar. 

 • Şamandıraları ekipmanlarınız ve avlamak istediğiniz balık türüne göre belirlemeniz başarı oranınıza katkı sağlar.
 • Şamandıraların şekil ve ağırlıkları da amaçlarınıza göre belirlenir.
 • Av esnasında şamandıra kullanırken en önem vermeniz gereken konu dengeyi sağlamaktır. Bu denge kıstırmalar aracılığı ile ayarlanabilir.
 • Sıklıkla tercih edilen şamandıra çeşitlerinden olan şeffaf renkli batan tip Bombarda sistemler; 15- 35 gram arasındadır. 
 • Yapay balık yemlerini hedeflediğiniz uzak noktalara atabilmeniz için Bombarda sistem şamandıralar kullanmak size avantaj sağlayacaktır. Bu seçeneğin en önemli özelliği yavaşça batıyor olmasıdır.
 • Kristal transparan renkli şamandıra modelleri de sığ ve berrak sularda kullanmanız için ideal alternatifler arasındadır. 

Çok Sayıda Seçenekle Şamandıralar 

Özellikle amatör denizcilerin kullanmasının büyük avantaj sağladığı şamandıra modellerinin ışıklı ve ışıksız seçeneklerinin yanında çok sayıda farklı alternatifleri de bulunur. Balık avlama konusunda başarılı sonuçlara, kısa süreler içinde ulaşmak istiyorsanız ekipmanlarınızın yeterli ve kaliteli olmaları önem arz eder. Seçeceğiniz şamandıranın oltanıza da uygun olması önem taşır. 

 • Tercih ettiğiniz şamandıra modellerinin başında beyaz renk yüzen tip Bombarda sistem gelir. Bu seçeneklerin en büyük avantajlarından biri, yüzen tipte şamandıra modeli ile rüzgarlı havalarda bile atımının gayet pratik olmasıdır. Yüzen yapıda olduğu için balıkların çekilmesine de son derece elverişlidir.
 • Işıklı şamandıra çeşitleri arasında yer alan fosforlu setler de hem fiyat olarak ekonomik olmaları hem de yüksek kalitede oluşları sayesinde hem amatör hem profesyonel balıkçılar tarafından tercih edilir.
 • Balza şamandıra modelleri tatlı su avcılığı için başarılı bir seçenektir. 
 • Spirilino tipi şamandıra çeşitleri suya batar ve uzaktan çekerken oltanızın istediğiniz seviyeye gelmesini sağlar. 
 • Bulrag model şamandıralar, zargana avlarında kullanılır. 
 • Eva tipi şamandıralar yüksek kalitede ürünlerdendir. 
 • Stopper türler ise gece avları için tavsiye edilir. 

Discovery Balık Av Şamandıralarının Fiyatları 

Şamandıraların kullanımının amacı daha kısa sürede daha fazla balık avı sağlamaktır. Balık vuruş yaptığı andan itibaren şamandırayı aşağıya indirerek sizin balığa vurduğunuzu görmenize yardımcı olacaktır. Ürün, sizin görmediğiniz bir anda balıklar yeminize vurursa aşağı doğru iner. Şamadıralar, suda batmama özelliklerinden ötürü balık avında başarı elde etmenize katkı sağlar. Şamandıra kullanımı avın bölgesine ve balık türüne göre farklılaşır. Discovery balık av şamandıralarının fiyatları ürünlerin özelliklerine göre değişir. Ulaşılabilir fiyatlara sahip olan ürünler, balık avı esnasında size büyük fayda sunar. Tüm şamandıra seçeneklerine Hepsiburada.com aracılığıyla göz atarak seçim yapabilirsiniz.

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Discovery Balık Av Şamandıraları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 160 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483604/22003834/1307055/22007811/discovery