En önemli su avcılığı malzemeleri arasında yer alan kamışlar, balıkçılık performansınız üzerinde son derece etkilidir. Atış mesafenizi belirleyen kamışlar, balığın tutulması ve çekilmesinde önemli bir rol üstlenir. Discovery Kamış Fiyatları ve Modelleri geniş yelpazesi ile hem amatör hem de balıkçıların ihtiyaçlarına yönelik seçenekler sunar.

Discovery Kamış Çeşitleri

  • Discovery teleskopik kamışlar en çok tercih edilen modeller arasında yer alır. Başlangıç seviyesi olarak kullanılabilen ürünler hemen her balık için uygundur. Parçalar iç içe geçtiğinden dolayı taşıma kolaylığı sağlar.
  • Tekne ve uzun hedefli kıyı balıkçılığında kullanılan ürünlerden olan parçalı kamışlar, parçaları birbirinden ayrılabilen ürünlerdir. Farklı uzunlukta seçenekleri bulunan ürünleri kamış çantalarında rahatlıkla taşıyabilirsiniz.
  • Uzun mesafe avcılığında kullanılan Discovery surf kamışlarının uzunlukları 300-500 cm arasında değişiklik gösterir. Yüksek atarları ile ön plana çıkan modeller ekstra kurşun ile kullanılabilir.
  • Hafiflikleri sayesinde uzun süre rahatlıkla kullanılabilen Discovery spin kamışlar, at çek tarzı balıkçılık için idealdir. Farklı uzunluklarda çeşitleri bulunan ürünler kısa mesafelerde yüksek performans sunar.
  • Discovery tekne kamışları profesyonellere hitap eden modellerdendir. Büyük balıkları avlamak için ideal bir seçim olan tekne kamışları 2-4 metre arasında değişiklik gösterir. Son derece dayanıklı olan modelleri mücadele kemerleriyle kullanmanızda fayda vardır.

Uzunluğuna Göre Discovery Kamış Modelleri

Kamışların uzunluğu, balıkçılık performansınızı doğrudan etkiler. Her bölge ve balık türü için aynı kamış kullanılmaz. Tercih edeceğiniz Discovery kamışın uzunluğuna karar verirken kendi ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurabilirsiniz.

Kamışın boyu uzadıkça atarı da artar. Discovery kamışların boyları 1-4 metre arasında değişiklik gösterir. Başlangıç seviyesi için orta uzunlukta bir kamış alarak farklı alanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kamışın boyu uzadıkça oltaya hakim olmak zorlaştığından dolayı büyük ve agresif balıklar için daha çok kısa Discovery kamış modelleri kullanılır. Bu nedenle tekne balıkçılığında uzun kamışları kullanmanızda fayda vardır. Kıyı balıkçılığında küçük balıkları hedefliyorsanız uzun kamışlara öncelik verebilirsiniz. Ancak avlanılan alanın kalabalık ve hareketli olması kısa modellere yönelmenize neden olabilir.

Kullanılan Malzemeye Göre Discovery Kamışlar

Tercih edeceğiniz Discovery kamış modeline karar verirken dikkat etmeniz gereken en önemli husus kullanılan malzemedir. Discovery kamışlarda en çok kullanılan malzemelerin başında fiberglas, karbon ve grafit gelir.

Discovery fiberglas kamışlar, dayanıklı yapıları ile ön plana çıkar. Kolay kolay kırılmayan modeller aynı zamanda son derece esnektir. Daha çok kısa kamışlarda kullanılan fiberglas malzeme, ağır olduğu için kamış stantları ile kullanılmasında fayda vardır.

Discovery karbon kamışlar, fiberglas modellere göre daha hafif olduğu için uzun süreli kullanımlarda sıklıkla tercih edilir. Hassaslıkları sayesinde yemin yavaş yavaş oynatılarak balığın dikkatini çekmesini sağlar.

Discovery grafit kamışlar, dayanıklılıkları ile dikkat çeker. Yıllar boyu sıkıntısız bir şekilde kullanabileceğiniz ürünler, esnek olmadığı için büyük balıkların çekilmesini kolaylaştırır.

Discovery Kamış Seçiminde Dikkat Edilecekler

  • Tercih edeceğiniz Discovery kamışa karar verirken ürünün esnekliğini incelemenizde fayda vardır. Esnek kamışlar kırılmalara karşı dayanıklıdır ancak büyük balıkları çekerken zorluk yaratır. Bu nedenle büyük balıklar için esnek olmayan modelleri tercih etmeniz gerekir.
  • Kamışlar, sürekli su içerisinde kullanıldığı için paslanmaya müsaittir. Alacağınız ürünü ömürlük kullanmak istiyorsanız paslanmaz malzemeden üretilen seçeneklere öncelik verebilirsiniz.
  • Alacağınız modelin atarını kontrol edebilirsiniz. Tekne ya da kaya balıkçılığı yapıyorsanız atarı yüksek modelleri inceleyebilirsiniz.
  • Büyük balıkları avlamayı hedefliyorsanız listenizin ilk sıralarında çelik sargılı kamışların bulunmasında fayda vardır.
  • Hedeflediğiniz balıkların ağırlıklarını göz önünde bulundurabilir ve tercih edeceğiniz Discovery kamışın çekim değerine karar verebilirsiniz.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Discovery Kamış Fiyatları ve Modelleri

218 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Fiyat Aralığı
Toplam 24 / 218 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483604/22003834/1307055/1307209/discovery