Dünya küresi önemli bir coğrafya öğretim gerecidir. Dünya küresi coğrafya öğretiminin bütün kademelerinde kullanılması gereken başlıca materyallerden biridir. Dünya küreleri öğrencilerin tam donanımlı coğrafi beceriler kazanmaları için çeşitli ölçülerde, stillerde ve renklerde hazırlanmış şaşırtıcı seçeneklerle sunulmaktadır. Gerek coğrafya öğretim programı gerekse coğrafya konularına yer veren derslerin anlatımı ve sunumunda öğrencilerin konuya daha hakim olmalarını sağlamak amacıyla Dünya küreleri klasik bir duvar haritasından çok daha verimli olmaktadır.

Dünya Küresi Ne İşe Yarar?

Dünya küreleri, Dünya yüzeyindeki şekilleri en doğru şekilde göstermek için tasarlanmışlardır. Şekil, ölçek, alan, göreceli büyüklük, mesafe ve pusula yönü gibi elementleri küre üzerinde oransal olarak gösterilirler. Dünya küreleri, dünyayı özet olarak tanıtan önemli bir araçtır. Hem coğrafi hem de fiziki ölçekteki bilgileri barındıkları için her yaştan öğrencinin öğretiminde oldukça fayda teşkil ederler.

Dünya Küresinin Farklı Modelleri Var Mıdır?

Eğitim ve öğretim faaliyetleri ya da hobi amaçlı kullanımlar olarak fark etmeksizin, Dünya kürelerine ait birçok farklı ölçü, stil ve renklerde birbirinden ilgi çekici modeller arzu edilen fiyat aralığına göre değerlendirilebilir. Duvar haritalarında olduğu gibi eğitim amaçlı Dünya küreleri yeryüzünün ülkeler ve sınırları, şehirleri gösteren siyasi ve yer şekillerini gösteren fiziki özelliklerini görsel olarak sunarlar. Dünya küreleri ışıklı modelleri ile aydınlatma sağlar. Aynı zamanda karanlıkta parlayan fosforlu modeller de mevcuttur. Bununla birlikte ışıksız modelleri de bulunmaktadır. Dünya’yı ve yeryüzünü tüm ana hatlarıyla tanımak isteyen herkes için farklı boyutlarda ve farklı yaş gruplarına hitap eden Dünya küresi modellerine hepsiburada.com ayrıcalığıyla rahatlıkla ulaşılabilir.

Dünya Küresi Nasıl Kullanılır?

Dünya küreleri, Dünya’ya dair birçok bilgiyi barındıran yegâne araçlardır. İster evde ister okulda ve hatta taşınabilir modelleriyle istenilen her yerde rahatlıkla kullanılabilir. Dünya üzerindeki tüm oluşumları, siyasi sınırları, okyanus akıntılarını, yer şekillerini, önemli şehirleri, hava uçuş noktalarını, ana deniz yolu rotalarını gösterirken, renkler yardımıyla yükselti ve okyanuslardaki derinlik farklarının da kolayca kavranılmasını sağlar. Bununla birlikte, fiziki konumlar çok net ve en ince ayrıntılarıyla öğrenciye aktarılabilir. Bunlara ilave olarak, depremler, volkanik oluşumlar, yüksek dağlar, derinlikler ve okyanuslar gibi Dünya’nın dinamikliğini yansıtan kuvvetlerin yeryüzüne yansıması ve dağılımı kolayca gözlemlenebilir.

Dünya Küresi Ne Fayda Sağlar?

Gelişen günümüz teknolojisi ile her yaştan öğrenci eğitimlerinde işlenen konu özelinde daha fazla bilgiye tüm detaylarıyla ulaşabilmekte. Bununla birlikte elle tutulur bir biçimde bilginin öğrencilerin zihninde kalması ve bilginin eğlenceli bir deneyim ile birleştirilmesi eğitim sisteminin ayrılmaz bir paçası haline gelmiştir. Bu yüzden Dünya küreleri hem ilgi çekici olmaları hem de uygun maliyetleriyle her evde bulunabilecek bir araç olarak tercih edilmektedirler. 

Dünya Küresinin Avantajları Nelerdir?

Her yaştan öğrencinin eğitiminde işlenen derslerdeki kavramların doğru olarak öğrenilmesi ve kalıcı bilgiler haline getirilmesi, özellikle de coğrafya öğrenimi gören öğrenciler için önemli bir gereksinimdir. Dünya küresi kullanımında öğrenciler eğitimlerinde bazı avantajlar yakalamaktadırlar;

  • Yerin şekli, boyutları, enlem, boylam, paralel, meridyen, yerin ekseni, yarıçapı, kutup noktaları, karalar ve denizlerin dağılışı, akıntılar gibi konuların işlenmesi esnasında öğrenciler konuları daha rahat algılarlar. Dünya üzerindeki konumları gözlerinin önünde rahatlıkla canlandırabilirler.
  • İşlenen derste konuya odaklanmayı ve ilgili kavramlara dikkati toplamayı kolaylaştırır.
  • Dünya küreleri, eski tip haritalara göre konunun gerçeğe çok daha yakın bir biçimde incelenmesine ve öğrenilmesine imkân tanır.
  • Anlaşılması zor kavramları daha basit ve somut hale getirerek öğrenciler için daha kolay bir biçimde kavranılmasını sağlar.
  • Duvar haritalarıyla kıyaslandığında yerkürenin şeklini birebir yansıttığı için öğrencilerin kavram yanılgılarına düşmelerini önler.
  • Dünya kürelerinin sunduğu farklı modeller ile öğrenme güçlüğü çeken öğrenciler için konuyu daha eğlenceli ve ilgi çekici bir hale getirilmesini sağlanabilir.
  • Sadece öğrenciler için sınırlı kalmamakta ve Dünya’yı daha iyi tanımak isteyen her yaştan insan için tasarım modeller de sunulmaktadır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Dünya Küresi Fiyatları

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 327 ürün
DSACategoryId/2147483643/15344/15470/289614