Sınıf ve Laboratuvar Malzemesi


 

Okul eşyaları, derslerde eğitmenler tarafından anlatılan ve soyut olan birçok kavramı somutlaştırmaya yardımcı oluyor. Gerekli yerlerde kullanılan eğitim ürünleri, öğrencilerin sene boyunca karşılaştığı sayısız kavram ve bilgiyi kavramasını ve akılda tutmasını kolaylaştırıyor. 

Eğitim Materyallerinin Kullanılmasının Avantajları Nelerdir?

Dersliklerde kullanılan okul eşyalarının ebeveynler ve öğrenciler için birçok dikkat çekici faydası bulunuyor.

  • Daha önce karşılaşılmayan soyut kavramları görselleştirerek anlamayı kolaylaştırıyor. Deneyler, kullanılan haritalar, ders panoları gibi birçok materyal sayesinde çocuklar, öğrendikleri bilgileri pekiştirebiliyor ve diğer öğrenci arkadaşları ile bu bilgileri paylaşabiliyor.
  • Konular bölünerek ve basitleştirilerek derslerin akılda kalması sağlanıyor. Öğrenciler için zorlayıcı olabilecek matematik gibi derslerde abaküs gibi bir eğitim ürünü kullanılarak bilgi, benzerlik bağı kurularak daha somut hale getirilebiliyor. Bu yaklaşım ile zor olarak algılanabilecek kavramlar, daha kolay ve hızlı ve anlaşılabilir hâle geliyor.
  • Öğrencileri öğrenmeye teşvik eden içsel ve dışsal tüm motivasyon kolaylıkla sağlanıyor. Öğrenmeyi kolaylaştıran yaklaşımların başında istekli olmak ve eğlenmek geliyor. Sınıf içerisinde kullanılan eğitim materyalleri, öğrencilerin öğrenme süreçlerini keyifli hâle getiriyor.
  • Öğrenciler ve öğretmenler arasındaki bağı destekleyerek öğrencilerin iletişim becerilerini geliştiriyor. Derslik içerisinde kullanılan yazı tahtası ve panolar, farklı kanallar vasıtası ile iletişim kurulmasını sağlıyor. Bu iletişim araçları, öğrenciler arasında olduğu gibi, öğretmen ile öğrencileri arasında da iletişim köprüsü kurulmasını destekliyor.
  • Sağlıklı ve düzenli bir öğrenme ortamı oluşturarak çocukların odaklanmalarını kolaylaştırıyor. Sıralarda kullanılan masa örtüleri ve diğer ergonomik sınıf eşyaları, çocukların çok daha sağlıklı ve güvenilir bir fiziksel ortamda eğitim almalarına olanak tanıyor.
  • Kullanılan eğitim ürünleri, öğrenciler arasında iletişimi kuvvetlendiriyor. Dersliklerin ortak alanında kullanıma açık olan tüm eğitim materyalleri ve okul eşyaları, o ürünleri kullanan öğrencilerin kendilerini geliştirmelerinin yanı sıra aynı ortamı paylaştığı arkadaşları ile sosyalleşmesini de sağlıyor.

Sağlıklı Bir Eğitim Ortamı için Tüm Fiziki Şartları Sağlayan Okul Eşyaları

Sınıf içi eğitim ürünleri, eğitim sürecinde hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin işlerini kolaylaştırıyor. Yazı tahtası, silgi, okul panoları ve abaküs gibi okul eşyaları, öğrencilerin ve öğretmenlerin ihtiyaç duyduğu fiziksel koşulları sağlayarak öğrenme performansını artırıyor. Fonksiyonel ve ergonomik okul eşyaları, öğrencilere sağlıklı bir öğrenme deneyimi yaşatıyor. İyi seçilmiş yazı tahtası, kullanımı kolay silgi, tebeşir ve yazı kalemleri sayesinde eğitmenler, çok daha yüksek verimli performans sergileyerek zamanlarını öğrencileri ile ilgilenmeye ayırabiliyor.

Daha Kolay Öğrenmek İçin Deney Malzemeleri

Deney malzemeleri ve inceleme araçları, çocukların fizik, kimya ve biyoloji konularını daha kolay somutlaştırmasını sağlıyor. Deneyimlenen ve gözlemlenen bilgiler, çocuklar tarafından daha kolay algılanıyor, uzun süre akıllarında kalıyor. Beherglas, cam huni, termometre, elektrik bobinleri, ayırma hunisi, cam musluk ve cam pipetler gibi birçok deney malzemesi sayesinde çocuklar, teorik bilgileri deneyimleyerek hafızalarında perçinleyebiliyor.

Çocuklar, ezbere dayalı eğitim sisteminden uzak şekilde öğrenilen tüm bu bilgiler sayesinde pozitif bilimler ile erken yaşta tanışabiliyor. Ders kitaplarında sıklıkla karşılaşılan bilgiler, gerçek hayata en yakın biçimde gözlemlenerek, sınıf içinde deneyler yapılarak pekiştiriliyor.

Görselleştirme Coğrafya Derslerini Kolaylaştırıyor

Coğrafya ile ilgili dersler, içerik bakımından görselleştirilmeye en çok ihtiyaç duyulan derslerden biri olarak değerlendiriliyor. Bu derste öğrenilen bilgilerin daha kolay anlaşılabiir ve daha net hafızada tutulabilir olması için öğrencilerin kitap dışında somut bilgi sağlayıcılarına ihtiyaçları olabiliyor. Sınıf ve dersliklerde kullanılan mevsim şeridi, fizikî ve siyasî küreler gibi coğrafi bilgiler içeren sınıf içi eğitim materyalleri sayesinde çocuklar, yazılı olarak öğrendikleri tüm bilgileri sınıf içerisinde de gözlemleyebiliyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Okul Eşyaları

10.000+ ürün listeleniyor
Kırtasiye / Ofis
Kırtasiye / Ofis
Ofis ve Okul Kırtasiye
Ofis ve Okul Kırtasiye
Sınıf ve Laboratuvar Malzemesi
Sınıf ve Laboratuvar Malzemesi
Abaküs
Abaküs
Bayrak
Bayrak
Büyüteç
Büyüteç
Okul Pano ve Levha
Okul Pano ve Levha
Eğitim Levhası
Eğitim Levhası
Küre
Küre
Melodika
Melodika
Tebeşir
Tebeşir
Mevsim Şeridi
Mevsim Şeridi
Şovale
Şovale
Atatürk Portresi
Atatürk Portresi
Flüt
Flüt
Mikroskop
Mikroskop
Teleskop
Teleskop
Okul Müzik Aletleri
Okul Müzik Aletleri
Sıra Örtüsü
Sıra Örtüsü
Deney Malzemeleri
Deney Malzemeleri
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın