Okula yeni başlayan çocukların uyum süreçlerini kısaltmak için sıra örtüsü kullanmak doğru bir yaklaşım olur. Evdeymiş hissi yaratan bir sınıf ortamı, çocukların yeni yaşam şekline alışma süresini çabuklaştırır. Aynı zamanda daha hijyenik bir ortam da sağlar. Bu amaçla üretilen sıra örtülerini kullanarak sınıflara renk katabilirsiniz. Farklı renk ve desen alternatifleri ile tasarlanan sıra örtüleri, dertsiz kumaş çeşidiyle üretildiği için pratik kullanım konforu sunar. Sınıf öğretmeni ve veliler, birçok desen ve model seçeneği sunan sıra örtüleri içerisinden dilekleri ürünü kolayca seçebilir. Ütü istemeyen ve düşük ısıda yıkanarak temizlenen örtülerin, öğretmen masası için üretilen modelleri de mevcut.

Sıra Örtüsü Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Öğrencilere sıcak bir sınıf ortamı oluşturmada önemli rol üstlenen sınıf örtüleri, çocukların okula giderken daha istekli olmalarına yardımcı olur. Çiçek, doğa ve hayvan figürleri gibi güzel desenlerle üretilen örtüler, sınıflara hem renk katar hem de öğrencilerin motivasyonunu artırır. Alışılagelen soğuk sınıf ortamını yumuşatmak için okul sıralarını canlı renkler sunan örtülerle güzelleştirebilirsiniz. Temiz ve sıcak görünümlü sınıf düzeni, çocukların başarılı olmalarında oldukça etkilidir.

Sıra örtülerinin bir diğer avantajı ise öğrencileri, tahta yüzeylerdeki çiziklerde bulunan bakteri ve mikroplardan korumasıdır. Sıkça yıkanan sıra örtüleri leke tutmayan kumaşlarla üretildiği için kolayca temizlenir. Çocuklarınız da mikroplardan uzak kalır. Sınıfların temizliği ve tadilatı yapılırken korumaya alınmayan sıralar üzerinde mikroorganizmalar birikmesi kolaylaşır. Bu gibi endişeleri geride bırakmak için sıra örtüleri kullanmayı tercih edebilirsiniz. Çocuklarınız beslenme saatinde yemek yerken temiz örtüler üzerinde çok daha güvenli olur. Aynı detaylar öğretmen masaları için de geçerlidir.

Sıra Örtülerinin Kumaş Özellikleri ve Modelleri Nelerdir?

Okuldaki öğrenme sürecinin başarılı olmasında, sınıfın sunduğu fiziki özellikler çok önemlidir. İyi planlanan, kullanışlı araç gereçlerle tasarlanan ve küçük de olsa konfor sunan sınıflar, başarılı öğrenme sürecine büyük katkı yapar. Bu anlamda veliler olarak küçük paylaşımlarla çocuklarınızın sınıflarını, rahat ve sıcak bir ortama dönüştürebilirsiniz. Son derece cazip fiyatlar sunan sıra örtüleri ile işe başlayabilirsiniz.

Okul için tasarlanan sıra ve masa örtüleri dertsiz kumaş çeşidiyle üretilir. Leke tutmayan ve ütü gerektirmeyen örtüleri çamaşır makinesinde 30 derecede yıkayabilirsiniz. Solmayan, rengini ve özelliğini kaybetmeyen örtüler, yıkandıktan sonra çabucak kurur. Sıraya rahatça geçirilebilen her tarafı lastikli sıra örtüleri kayma yapmadığı için çok kullanışlıdır. Bazı sıra örtüsü modelleri, her yanı lastikli olmakla beraber ön kısmında pile detayı ile tasarlanır. Kaliteli, rengini kaybetmeyen dayanıklı kumaşlarla üretilen örtüler, çabuk aşınmadığı ve dirençli olduğu için uzun süre kullanılır.

Sıra Örtüleri Hangi Desenler ve Renklerle Tasarlanır?

Sınıflarda kullanılacak sıra örtülerinin sevimli desenler ve canlı renkler sunması önemlidir. Çocukların dünyalarına hitap eden desenlerle tasarlanan ve iç açıcı renkler taşıyan sıra örtüleri, sınıfın havasını değiştirip sıcak ve sevimli bir mekâna dönüştürür. Geometrik şekiller, yıldızlar, daireler, meyveler, kalpler, ağaçlar, çiçekler, hayvancıklar, kalem cetvel gibi kırtasiye ürünleri ve daha birçok desen alternatifiyle üretilen örtüler renkleriyle de dikkat çeker. Düz ve desensiz olarak tasarlanan sıra örtüleri ise toprak renginden mavilere, yeşillere, kırmızılara, bordolara ve lacivertlere kadar birçok renk seçeneğine sahiptir. Desenli örtüler; açık renk fon üzerine pembeler, sarılar, turuncular, maviler, morlar, kırmızılar ve yeşillerle renklendirilen desenler sunar. Sıra örtülerinin yanı sıra çocuklarınızın oturdukları banklara ince minderler de alabilir ve okulda geçirdikleri zamanı konforlu hâle getirebilirsiniz. Kategoride yer alan sıra örtüsü seçeneklerini inceleyerek ürünler ve fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.


Sıra Örtüsü

15 ürün var
  1. Markalar
    1. hepenuygun
    2. Okularenkkat
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Satıcı

Sıra Örtüsü Kategorisindeki En Çok Satan Ürünler

DSACategoryId/2147483643/15344/15470/80486076
Başa dön