Eski dönemlerde hesaplama işlemlerinin kavranabilmesinin yanı sıra kimi medeniyetler tarafından adeta birer hesap makinesi olarak değerlendirilen abaküsler, günümüzde bile işlevselliklerinden bir şey kaybetmiyor. Matematikle yeni tanışan küçükler için en büyük yardımcı haline gelen abaküsler, farklı kullanım alanları ve gereksinimler doğrultusunda çeşitli ekstra özelliklerle donatılarak değişik boyutlarda üretiliyor. Okul öncesi kurumlarda ve ilkokullarda yerini alan büyük boyutlu modeller, sınıfların görsel açıdan çok daha zengin görünmesinde etkili olurken, çocukların, bu pratik ve kullanışlı aygıtları benimsemelerini de sağlıyor.

Genellikle ahşap ve plastikten imal edilen ürünler, küçüklerin sayılarla uygulanacak işlemleri zihinsel yöntemler yerine şeritlerde takılı olan çeşitli renklerdeki sayı boncukları aracılığıyla görsel olarak uygulayıp kavramasına yardım ediyor. Sayıların ilk etapta karmaşık gelebilecek dünyasına adapte olmak isteyen çocuklar, basamak kavramını da abaküslerle kolayca öğrenebiliyor.

Okul öncesi ve ilkokul düzeyindeki küçüklerin çantalarında taşıyabilecekleri boyutlardaki abaküsler, genellikle masada durabilecek şekilde üretilen ürünler olup açılır kapanır yapıdaki ayakları katlandığında, çantalarda daha az yer kaplamasıyla tercih ediliyor. Matematik ders aktivitelerinin daha eğlenceli hale gelmesini sağlayan modeller, çocukların matematiğin büyülü dünyasına kendilerini kaptırabilmelerine ortam hazırlıyor.

Ev, anaokulu ya da ilkokulda sınıfça yapılan faaliyetlerde değerlendirilebilecek büyük boyutlardaki abaküsler, rahatlıkla seçilebilecek ürünler arasında bulunuyor. Bir tarafı abaküs, diğer tarafı kara tahta ya da beyaz tahta formatında olan modeller, eğitim sürecinin daha verimli olmasına imkan tanıyor. Küçük boyutlu ürünlerin bazıları gibi katlanabilir yapıda olabilen büyük boyutlu abaküslerin yanı sıra sabit ataklı modeller de kullanıcılarla buluşuyor.

Okul öncesi çocuklar için özel olarak üretilen ve üzerinde çeşitli çizgi film ya da animasyon filmi karakterlerine yer veren abaküs modelleri, çocukların gerek okul öncesinde gittikleri kuruma alışmalarına gerekse matematik işlemlerine daha sıcak yaklaşmalarına olanak veriyor. Sayı boncuklarıyla birlikte örnek işlemleri ve sonuçlarıyla ilgili hareketli bölmelere sahip abaküsler, sayıları ve işlemleri doğrudan görebilmek isteyen küçükleri memnun ediyor.

Abaküs Fiyatları

Hem matematikle tanışacak küçüklerin hem de matematik eğitimi verecek eğitimcilerin gereksinimlerini ve beklentilerini karşılayacak abaküsler, tercih edilecek ürünün marka, boyut ve yapısına göre değişiklik gösteriyor. Ayrıca abaküs fiyatları, edinilen modellerin üzerindeki görsellerinin lisanslı olup olmamasıyla da farklılık arz ediyor. Küçük boyutlu abaküsleri edinirken küçüklerin isteklerinin göz önünde bulundurulması, onların matematiğe daha sıcak yaklaşabilmeleri açısından anahtar rol üstleniyor. Özellikle, çocukların sevdiği karakterle renklendirilen ya da onların sevebileceği şekilde yapılandırılan ürünler sayesinde çocuklar matematiği daha küçük yaştan sevebiliyor.

Çocukların dört işlemi kavramalarında ve hızlı bir biçimde uygulayabilmelerinde en büyük etkenlerden biri olan abaküsler, küçüklerin dünyasına hitap edebilecek renkleri ve şekilleriyle dikkat çekiyor. Belirli bölgelerine çeşitli boyutlarda sevimli canlı figürleri yerleştirilen modeller, göz alıcı tasarımlarıyla ders saatlerinin keyifli geçmesini sağlıyor. Ayrıca geniş ayaklı ve hareketsiz kimi ürünlerde bulunan işlem örnekleri, sayı boncuklarının etkili biçimde kullanılmasına imkan veriyor.

En bilinen abaküs modelleri yerine alternatif ürünler edinmek isteyenlere hitap eden kule tipi ahşap yapılı abaküs modelleri, sıra dışı tasarımları ve görünümleriyle dekoratif birer ürün olmayı başarıyor. Eğitimcilerin odalarındaki en şık köşeleri renklendirebilecek modeller, pratik kullanım sunmaları ve kendilerine has tasarımlarıyla ön plana çıkıyor. Ayrıca, uzun süreli kullanımlarda yıpranmayacak şekilde üretilen abaküs modelleri, insan sağlığına zarar vermeyen materyallerle geliştirilmiş olmalarıyla da beğeni kazanıyor.

Ebeveynlerin çocukları için edindikleri, eğitimcilerin ise çocukların matematik öğrenme sürecinde tavsiye ettikleri abaküs modellerini inceleyebilir, gereksinim ve beklentilerinizi karşılayan ürünleri siz de kolaylıkla edinebilirsiniz.

Abaküsler

101 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Brons
  2. Yıldızlar
  3. Bigpoint
  4. Hatas
  5. Hongji
  6. Monopol
  7. Panda
  8. Rio
  9. Ark
  10. Rubenis
  11. Bu-Bu
  12. Dolphin
  13. Abka
  14. BATU
  15. Medyen
  16. Nova Color
  17. Ozzyshop
  18. Red
  19. TRY
  20. Yazboz
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483643/15344/15470/15481
BAŞA DÖN