Şovale

Fransızcadan Türkçeye geçen şövale sözcüğü, resim yapmakta kullanılan resim sehpası anlamına geliyor. Resim sanatıyla profesyonel ya da amatör olarak ilgilen herkesin işini büyük ölçüde kolaylaştıran şövaleler aynı zamanda resim yapmayı oldukça keyifli bir hale de getiriyor. Ahşap ya da metal oldukça dayanıklı ve dekoratif malzemelerden üretilen şövalelerin, geniş bir ürün yelpazesinde oldukça zarif modelleri bulunuyor.

Ahşap Malzemelerden Yapılan Şövale Modelleri Nelerdir?

Çevresel faktörlere karşı oldukça dayanıklı olan ahşap resim şövaleleri köknar, çam, gürgen ve kayın gibi sağlam ağaçlardan ya da MDF gibi dayanıklı ahşap malzemelerden üretiliyor. Bazı ahşap şövalelerin çeşitli bölümleri, dayanıklı duralit malzemeden de yapılabiliyor. Zemin üzerinde kullanım için 3 ayaklı bir tasarımla üretilen şövalelerin yanı sıra masa üstünde kullanım için özel olarak tasarlanan masa üstü ahşap şövaleler de bulunuyor. Ahşap şövalelerin yükseklik, genişlik, tabla yüksekliği ve tabla genişliği gibi ölçüleri santimetre (cm) birimiyle gösteriliyor. Demonte olarak satılan, montajı oldukça kolay bir şekilde yapılan ve doğal ahşap ya da vernik kaplama gibi çeşitli modelleri olan ahşap şövalelerden size en çok hitap eden ürünleri satın alabilirsiniz.

Alüminyum Malzemeden Yapılan Şövalelerin Özellikleri Nelerdir?

Dayanıklı alüminyum malzemeden üretilen alüminyum şövaleler, sağlamlıklarının yanı sıra dekoratif görünümleri ve zariflikleriyle de dikkat çekiyor. Zemin üzerinde kullanım için 3 ayaklı bir tasarımla üretilen, darbelere ve çevresel etkilere karşı dayanıklı olan alüminyum şövalelerin yükseklik ayarları da yapılabiliyor. Demonte olarak satılan alüminyum şövalelerin montajını oldukça kolay bir şekilde yapabilir ve rahatça katlanabilen özellikleri sayesinde alüminyum şövaleleri uygun bir çanta içinde istediğiniz tüm mekânlara götürebilirsiniz.

Çantalı Alüminyum Şövale Yazı Tahtaları Nelerdir?

Hem şövale hem de yazı tahtası olarak kullanılabilen ve kendine özel şık taşıma çantasıyla beraber satılan oldukça fonksiyonel alüminyum şövale modelleri bulunuyor. Yükseklikleri ayarlanabilen ve sıcağa, soğuğa, darbelere dayanıklı olan şövale yazı tahtaları hem konforlu bir resim sehpası hem de laminant yüzeyleri sayesinde zarif bir yazı tahtası olarak kullanılabiliyor. 3 ayağa sahip olan şövale yazı tahtalarını resim, tablo veya fotoğraf sergilemek için de kullanabilir ve özel taşıma çantası sayesinde bütün iç ve dış mekânlarda resim keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

Şövale Kullanımı Ne Gibi Faydalar Sağlar?

Şövaleler, resim faaliyetlerine kattıkları keyfin yanı sıra herhangi bir bedensel yorgunluk oluşturmayan ergonomik tasarımları, rahatlıkları ve konforlarıyla da ön plâna çıkıyor. Katlanabilir ve taşınabilir yapıda olmaları, zemin ya da masa üstünde kullanılabilmeleri ve resim sergileme amacıyla kullanılabilmeleri şövalelerin diğer faydaları arasında yer alıyor. Evinizdeki uygun yerlerde, kişisel atölyenizde, resim sergilerinde veya çeşitli sanat galerilerinde şövaleleri oldukça şık bir resim sergileme aracı olarak kullanabilirsiniz. Resim şövaleleri sayesinde çalışmalarınızı konforlu ve keyifli bir hale getirmenin yanı sıra resme ilgi duyan çocuklarınızın şövale ile tanışmasını ve yeteneklerini sergilemelerini de sağlayabilirsiniz.

Şövale Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Şövale fiyatları ürünün yapıldığı malzemenin özelliklerine, zemin ya da masa üzerinde kullanım gibi özelliklere ve çantalı ya da çantasız gibi tasarım özelliklerine göre değişiklik gösterebiliyor. Resim yapma faaliyetinizin niteliğine ve kullanım durumunuza bağlı olarak birbirinden zarif şövale modelleri arasından size en uygun ürünleri satın alabilirsiniz.

Şövale Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Resim faaliyetlerinin genelde zemin üzerinde mi yoksa masa üzerinde mi yapıldığı ve kullanım durumunuza göre şövalelerin sıklıkla başka yerlere götürülme durumu olup olmadığı şövale satın alırken dikkat edilmesi gereken faktörler arasında yer alıyor. Resimlerinizi genelde oturarak yapmayı tercih ediyorsanız, oldukça ergonomik ve kullanışlı masa üstü şövale modellerini tercih edebilirsiniz. Sıklıkla ayakta resim yapıyorsanız, resimlerinizi sergiliyorsanız veya farklı mekânlarda resim yapıyorsanız birbirinden zarif 3 ayaklı şövale modellerini satın alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Eğitim Şövaleleri

47 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 47 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?