Yazı yazmak gibi pek çok alanda kullanılabilen tebeşir değişik çeşitlerde üretilir. Farklı renk ve modellerde üretilen tebeşir çeşitleri özellikleri bakımından birbirinden ayrılır. Ofislerde ve eğitim kurumlarında yaygın olarak kullanılabilir. İhtiyaç durumunuza göre değişik renklerde tasarlanan tebeşir ürünlerini güvenle tercih edebilirsiniz.

Tebeşir Çeşitleri Nelerdir?

Tozsuz renkli tebeşir, beyaz tebeşir, tebeşir kalemi ve sıvı tebeşir kalemi tercih edilen tebeşir çeşitleri arasında yer alır. Üzerine tebeşir ile yazı yazabileceğiniz yüzeylerde renkli tebeşir çeşitlerini kullanabilirsiniz. İlginç figürler çizmek ya da renkli yazılar yazmak isteyenler için renkli tebeşirler ideal bir seçenek olabilir. Mor, pembe, kırmızı, yeşil, sarı, mavi ve lacivert gibi renk seçenekleri bulunan renkli tebeşirler kutular halinde satın alınabilir. İstediğiniz renk tebeşiri kullanarak yazı yazabilir ya da çizim yapabilirsiniz. Silgi yardımıyla tebeşiri tahtadan temizleyebilirsiniz. Rahat kullanım açısından kalem ve sıvı kalem tebeşirleri tercih edebilirsiniz.

Tebeşir Hangi Alanlarda Kullanılır?

Genellikle tahtalarda yazı yazmak ya da çizim yapmak amacıyla kullanılan tebeşirlerin farklı kullanım alanları da vardır. Yağ lekesi çıkarmak, dolaptaki nemi almak, gümüşleri parlatmak ya da duvar onarmak için tebeşir kullanabilirsiniz. Yağ lekelerini çıkarmak istiyorsanız öncelikle tebeşiri toz haline getirmeniz gerekir. Giysinizin yağlı yerine tebeşir dökerek yağın tebeşiri emmesini bekleyebilirsiniz. Fırça yardımıyla yağ dökülen yeri fırçaladıktan sonra kıyafetinizi yıkayabilirsiniz. Kıyafetlerinizin yanı sıra süet ayakkabılarınızdaki yağ lekesinden de tebeşir yardımıyla kurtulabilirsiniz. 

Giysilerinizi koyduğunuz dolabın içerisine birkaç adet tebeşirin olduğu bir kese asabilirsiniz. Tebeşir dolaptaki nemi çekebilme özelliğine sahiptir. Tebeşir kullanarak değerli gümüşlerinizi kolay bir şekilde parlatabilirsiniz. Duvarda çıkmayan küçük leke ve döküntüleri duvar boyasının rengindeki tebeşirle yok edebilirsiniz. Sıvı tebeşir kalemlerini ise cam, ahşap, plastik ve menü tahtaları gibi emici olmayan düzgün yüzeylerde oldukça rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Değişik alanlarda kullanmak üzere tebeşirin faydalarından yararlanabilirsiniz. 

Tebeşir Seçiminde Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Yeşil, siyah ve mavi yazı tahtalarında renkli tebeşirleri ve beyaz tebeşirleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tek renkte yazı yazmak isteyenler için beyaz tebeşir uygun bir seçenek olabilir. Çok fazla tebeşir kullanan kişiler paket halinde beyaz tebeşir alabilir. Pratik ve kolay kullanım açısından tebeşir kalemlerini tercih edebilirsiniz. Tozdan rahatsız oluyorsanız tozsuz tebeşirlere veya kalem tebeşirlere yönelebilirsiniz. Silinmeye karşı dirençli bir tebeşir arıyorsanız yağlı tebeşirleri kullanmayı deneyebilirsiniz.

Sıvı formda üretilen kalem tebeşirlerin mürekkebini doldurarak yeniden kullanabilmeniz mümkündür. Özel olarak tasarlanan sıvı tebeşir kalemler, esnek kalem ucu sayesinde kişilere kesintisiz ve kolay yazma olanağı sağlar. Kullanıldığı yüzeyden uzun süre sonra bile rahatlıkla silinebilir. Kolay tutuş ve yazma keyfi için sıvı tebeşir kalemleri tercih edebilirsiniz. Tebeşiri tekrar tekrar kullanmak istiyorsanız dolabilen sıvı kalem tebeşirleri seçmeniz gerekir. Gözü yormayan ve canlı renklere sahip olan sıvı tebeşir kalemleri birden fazla renk seçeneğine sahiptir. Sıvı kalem tebeşirler canlı renkleri sayesinde kişilerin dikkatini çekmeyi önemli ölçüde başarır. Tebeşir çeşitleri arasından istediğiniz ürünü seçebilirsiniz.

Tebeşir Fiyatları Ne Kadardır?

Tebeşir fiyatları kendi arasında değişiklik gösterebilir. Ürünlerin özellikleri, adeti, markası ve tasarımları fiyatlandırma üzerinde oldukça etkilidir. Beyaz ve renkli tozsuz tebeşirler fiyat olarak son derece ekonomik düzeylerdedir. Kalem ve sıvı kalem tebeşir çeşitleri ise özellikleri bakımından daha pahalı fiyatlarda satışa sunulur. Özel mürekkebi sayesinde defalarca doldurulabilen kalem tebeşirler, uzun vadede hem daha ekonomik hem de çevrecidir. Tebeşir ürünleri her türlü bütçeye hitap edebilen seçeneklere sahiptir. Tebeşir ürünlerini isteğinize göre tekli ya da paket halinde satın almayı tercih edebilirsiniz. Değişik seçenekler arasından ihtiyacınıza uygun olan tebeşir ürünlerini hepsiburada.com ayrıcalıkları ile satın alabilirsiniz. 

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Tebeşir

70 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Robercolor
  2. Zig
  3. Edding
  4. Marvy
  5. Brons
  6. Nova Color
  7. Green Class
  8. Soykan
  9. Temat
  10. Yıldızlar
  11. Proteks
  12. Akmısır
  13. Alex Toys
  14. Bigpoint
  15. Euro Flora
  16. Giotto
  17. Milan
  18. Monkey
  19. Monopol
  20. Mungyo
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483643/15344/15470/60005194
Başa dön