Eğitim Levhası

Öğrencilerin eğitimleri esnasında kimi zaman bazı konuları yalnızca anlatılarak anlaması zor olabilir. Dersin konusuna bağlı olarak bazı derslerde öğrencilerin görsel hafızalarının da güçlendirilmesi gerekiyor. Aksi halde yalnızca klasik tarzda yapılacak olan anlatımların sonucunda ortaya çıkacak olan sonuçlar arzu edildiği gibi yüksek düzeylerde olamayabilir. Bunların olmasının önüne geçilmesi ve çocukların bazı konuları ayrıntılı ve kalıcı olarak öğrenebilmesi adına ise eğitim levhaları kullanılabilir. Eğitimcilerin bu alandaki isteklerinin her geçen gün artış göstermeye başlaması ile beraber de artık klasik tarzdaki modellerin yanı sıra birbirinden farklı konuları ayrıntılı olarak anlatmakta olan pek çok farklı levha modeli de yine kullanıma sunuluyor.

Eğitim levhaları söz konusu olduğu zaman birçok kişinin aklına öncelikli olarak ilkokul öğrencileri için hazırlanmaktan olan levhalar geliyor. Bu levhalar renklerin, harflerin, sayıların, şekillerin, çarpım tablosunun, yılın aylarının, haftanın günlerinin, mevsimlerin rahatlıkla anlaşılmasını sağlamak adına hazırlanarak öğretmenlere sunulabilir. Böylece öğretmenler de öğrencilerine hangi konu ile alakalı bilgi verecekse, ona göre en uygun olacak eğitim levhaları ile konunun pekiştirilmesini rahatlıkla sağlamış olur. Atatürk köşesi ise pek çok kişinin en fazla hakkında bilgi sahibi olduğu eğitim levhaları içerisinde yer alabilir. Aynı zamanda Kurtuluş Savaşı ve Atatürk ilke ve inkılapları gibi çeşitli tarihi konular ile alakalı da eğitim levhaları hazırlanıyor.

Eğitim Levhasını Kimler Kullanabilir?

İnsanların büyük bir kısmı eğitim levhalarının yalnızca ilkokul öğrencilerinin kullanımına uygun olarak hazırlandığını düşünüyor. Gerçekte ise her yaştan öğrencinin kullanabilmesi adına farklı eğitim grupları için eğitim levhaları hazırlanıyor. Örneğin periyodik cetvel öğrenimi için hazırlanmakta olan eğitim levhaları, başta lise öğrencileri olmak üzere bu alanda eğitim gören öğrencilerin kullanımına sunuluyor. Öğrenciler de bu eğitim levhaları ile beraber hem elementlerin simgelerini ve içerisinde bulundukları grupla alakalı gerekli olan bilgileri rahatlıkla elde edebilirler. İskelet yapısı ile alakalı bilgi sahibi olmak isteyen kişiler için de yalnızca levha olarak değil aynı zamanda insan iskeletinin anatomik yapısını ortaya koyan modeller arasından seçimlerini yapabilirler.

Eğitim Levhası Çeşitleri Nelerdir?

Konuların rahat bir şekilde anlatılabilmesi, eğitim esnasında görsel hafızanın da başarılı şekilde desteklenmesi adına son derece önemli olan eğitim levhaları; günümüze kadar geçen sürede çeşitlerini arttırmayı başararak öğrencilere istedikleri vermiş oluyor. Böylelikle de artık eğitimciler bilindik tarzdaki modellerden ziyade farklı özelliklerde hazırlanmış olan modeller arasından da seçimlerini yapabilir. Kullanışlı olması açısından levhaların hazırlanması esnasında çeşitli materyaller tercih edilebilir. Eğitim levhalarının boyutları ile alakalı değişimler ise üzerinde yer almakta olan detaylara bağlı olarak değişim gösteriyor. Klasik boyutlu eğitim levhalarının yanı sıra üzerinde yer alan bilgilerin rahatlıkla okunabilmesini sağlamakta olan levhalar da yine sıklıkla tercih ediliyor. Aynı zamanda plastikten hazırlanmış olan iskeletler ile beraber öğrenciler insanların anatomik yapılarını çok daha iyi bir şekilde öğrenebilir. 

Eğitim Levhası Fiyatları Neye Göre Çeşitlendirilir?

Eğitim levhalarının çeşitlerinin artış göstermeye başlaması ile beraber yapılacak olan araştırmaların sonucunda fiyatların da geniş bir yelpaze üzerinden insanlara sunulduğu görülebilir. Fiyatlar ile ilgili yapılacak olan incelemelerde insanların karşılarına farklı fiyatların çıkmasındaki en büyük etken ise, eğitim levhasının hazırlanış şekli ve içeriği oluyor. Set olarak hazırlanılan eğitim levhalarının yanı sıra tek bir konu ile alakalı hazırlanmış eğitim levhalarının fiyatları da farklı olabilir. Eğitimcilerin bu aşamada seçimlerini yaparken dikkat edecekleri şey ise hangi amaç ile bu levhaları alacaklarına karar vermeleri oluyor. Yapacakları bu filtreleme işlemleri sonrasında istemiş oldukları modeldeki eğitim levhasını en uygun fiyatlara seçmeleri çok daha kolay olabilir.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Eğitim Levhası Fiyatları

361 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 361 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?