El ve Ayak Ağırlıkları

Spor antrenmanlarında ve çeşitli amaçlarla gerçekleştirilen egzersizlerde dayanıklılık ve güç artışı son derece önemlidir. Kasların dayanıklılığını ve gücünü arttırmaksa, kasları doğrudan ya da dolaylı olarak zorlamakla mümkün olur. Bu sayede yıpranan kasların yerine çok daha güçlü yeni kas dokuları inşa edilmeye başlar. Antrenmanlarda kasları çalıştırabilmek için farklı yollar kullanılsa da, çalışmalarını sürdürmek için yeterli alana ve aygıta sahip olmayan ya da belirli bölgelerini özelleştirilmiş mekanik kondisyon aletleri olmaksızın çalıştırmak isteyenler için çok sayıda marka tarafından el ve ayak ağırlıkları üretilir.

Markadan markaya değişen yapı ve ağırlıklarda olan ürünler, seçeceğiniz ürüne göre değişik dokularla da gelirler. El ya da ayaklara cırtlı ya da kemerli yapı aracılığıyla pratik bir biçimde takılan el ve ayak ağırlıkları; kol, omuz, göğüs, karın ve sırt gibi temel üst gövde kas gruplarını; bacak ve basen gibi alt gövde kas gruplarının etkili bir biçimde çalıştırılabilmesine yardım eder. Koşu, basketbol, futbol, vücut geliştirme gibi sayısız spor dalında form tutmak ve kas gücünün stabil olmasını sağlamak için edinilebilecek el ve ayak ağırlıkları, kadın ve erkeklerin kolaylıkla kullanabilecekleri şekilde tasarlanır.

Konusunda uzman olan antrenörlere danışarak hazırlanacak antrenman programlarıyla arzu edilen sonucun alınmasında etkili rol oynayan ürünler, seçeceğiniz markanın modeline göre kullanım sırasında cildi terletmeyen ve nemi emen kumaşlarla kaplı olabilir. El ve ayak bileklerini rahatsız etmeyecek biçimde dizayn edilen ve anatomik yapıdaki ürünlerin bazıları, aynı zamanda görsel olarak da son derece şık bir görünüm sergiler. Spor salonuna ve antrenmanın gerçekleştirileceği alana spor çantanıza yerleştirerek kolayca taşıyabileceğiniz ürünler, gerek ısınma süreçlerinizin gerekse antrenman dahilindeki çalışmalarınızın verimli geçmesine katkı sağlar.

Tercih edeceğiniz el ve ağırlıklarını edinmeden önce hem yapılarını hem de kilolarını dikkatlice incelemeniz, kendinize ve hedeflerinize en uygun ürünü edinmeniz noktasında büyük önem taşır. Amacınız koşularda performansınızı arttırmak ve bacak kaslarınıza kendi ağırlığınızdan daha fazlasını yükleyerek koşabilmekse, kas gücünüzü ve antrenman şiddetinizi göz önünde bulundurarak dilediğiniz ayak ağırlıklarını alabilirsiniz. İşiniz dolayısıyla spor salonlarına gidemiyor, evinize de farklı yapıdaki kondisyon aletlerini almak istemiyorsanız, set olarak sunulan el ve ayak ağırlıkları sizin için ideal olabilir. Yetkin bir antrenörün yardımıyla oluşturacağınız program sayesinde üst ve alt gövdenizi kolaylıkla çalıştırabilir, fazlalıklarınızdan kurtulurken kaslarınızın güç ve hacim kazanmasını sağlayabilirsiniz. Ancak bu noktada dikkat etmeniz gereken durum, edineceğiniz ağırlıkların kaç kilo olacağıdır. Eğer uzun süredir spor yapmadıysanız ve kaslarınız göreceli olarak güçsüzse, mümkün olduğunca düşük ağırlıkları edinmeniz gerekir. Özellikle ağır yapıdaki el bilek ağırlıkları omuz ve kol çalışmalarınızda zorlanmanıza ve bu yüzden antrenmandan beklediğiniz randımanı alamamanıza neden olabilir. Hedefiniz, basen ve karın gibi bölgelerinizdeki yağları yakmak ve bu bölgelerin güçlenmesini sağlamaksa, uygun yapıdaki ayak ağırlıklarına yönelebilirsiniz. Bu noktada ağırlıkların dokusunu ve kilo bakımından ağırlıklarını spor geçmişiniz ve halihazırdaki kas gücünüze göre belirlemeniz gerekir. Bunların haricinde alt karın kası çalışmak için ayak ağırlığı kullanmak istiyorsanız, farklı kilolardaki ayak ağırlıklarını edinmeniz yerinde olabilir. Zira gerçekleştirilecek tekrarların yüksek ağırlıkta olması ve ilerleyen setlerde ağırlıkların azaltılması, kasların en iyi şekilde çalışmasına imkan tanıyabilir.

Spor salonuna gitmek istemeyen ve evinde kondisyon aleti ya da dambıl tarzı ağırlık olmayanlar için ideal yapıdaki ürünler, amatör sporcuların formlarını korumalarında da önemli rol oynayabilir. Gereksinim duyduğunuz el ve ayak ağırlıklarından dilediklerinizi edinerek hayatınızı daha sağlıklı ve mutlu bir biçimde sürdürebilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

El ve Ayak Ağırlıkları

270 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Voit El Ayak Ağırlıkları
  2. adidas El Ayak Ağırlıkları
  3. Dynamic El Ayak Ağırlıkları
  4. Nike El Ayak Ağırlıkları
  5. Altis El Ayak Ağırlıkları
  6. Cosfer El Ayak Ağırlıkları
  7. Delta El Ayak Ağırlıkları
  8. Hattrick El Ayak Ağırlıkları
  9. Do-Smai El Ayak Ağırlıkları
  10. Bluu El Ayak Ağırlıkları
  11. Store Of Stars El Ayak Ağırlıkları
  12. Orlex El Ayak Ağırlıkları
  13. Reebok El Ayak Ağırlıkları
  14. Alenspor El Ayak Ağırlıkları
  15. Busso El Ayak Ağırlıkları
  16. Thera-Band El Ayak Ağırlıkları
  17. Mambo El Ayak Ağırlıkları
  18. Sportive El Ayak Ağırlıkları
  19. Ankara Medikal El Ayak Ağırlıkları
  20. Pozitif El Ayak Ağırlıkları
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Ağırlık Seçeneği A-Z
 5. Fotoğraflı Değerlendirme
 6. Güncel Değerlendirme
 7. Fırsat Ürünleri
 8. Renk A-Z
 9. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001546/2147483635/353045/387328
Başa dön