El Kremi

Eller, vücudun en sık kullanılan uzuvları arasında yer alır. Gün içinde sürekli olarak kullanılan ellerin bakımı, oldukça önemlidir. Eller, soğuk ve sıcak havayla sürekli temas ettiği için, kuruyup çatlayarak yaşam konforunu düşürebilir. Bu sebeple düzenli el kremi kullanımı, kuruma ve çatlama gibi problemlerin önüne geçerek sağlıklı ve bakımlı ellere sahip olmanıza olanak sağlar. El kremi kullanımı öncesi, cilt yapısını bilmek ve bu doğrultuda seçim yapmak daha etkili sonuçlar elde edilmesini olanaklı hale getirir. El bakım kremi, tüm cilt yapıları için uygulanabilecek çeşitliliğe sahiptir.

El Kremi Çeşitleri

El kremi, ellerin sağlıklı ve bakımlı görünümüne olanak sağlaması sebebi ile tercih edilmesi gereken ürünler arasında yer alır. Günlük hayatta ellerle birçok iş yapılır. Bu sebeple ellerin sağlıklı olması, oldukça önemlidir. Ellerin, esnek hareket edebilmesi için belirli bir nem seviyesine sahip olması gerekir. El kremi çeşitleri, ellerin rahat hareket edebilmesi ve sağlıklı bir görünüme kavuşması için ihtiyaç duyduğu nemi sağlar. Farklı clt yapılarına sahip olan kullanıcıların, ihtiyaç duydukları nem oranı da farklılık gösterir. Kuru cilt yapısına sahip kullanıcılar, mevsimsel faktörler ve kullanılan kimyasallar sebebi ile el çatlaklıkları yaşayabilirler. Bu sebeple kuru ellere sahip kullanıcıların, yağlı ve besleyici özelliklere sahip nemlendirici krem kullanmaları oldukça önemlidir. Zeytinyağlı, gliserinli, çilekli, keçi sütlü, kokulu el kremi çeşitleri; besleyici ve nemlendirici özelliklere sahiptir. Zeytinyağı ve gliserin, oldukça kuvvetli nemlendirici özelliklere sahiptir. Bunun yanı sıra el kremi kullanımından sonra günlük faaliyetlere kesintisiz devam edebilmek için, kremin cilt tarafından absorbe ediliyor olması gerekir. Cilt tarafından emilmeyen kremler, elde yağlı bir his bırakmanın yanında, kıyafetlere de bulaşarak lekeler oluşturabilir. Nemlendirici, onarıcı, besleyici, hızlı emilen el kremi çeşitleri, kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir ve beğeni toplar. Kuru ciltler için el kremi çeşitleri, genellikle yağlı ve besleyici özellikte olmalıdır. Yağlı cilde sahip kullanıcılar için, besleyici fakat aşırı yağlı olmayan ürünler tercih edilmelidir. Yağsız el kremi çeşitleri, eller için besleyicilik sağlarken aynı zamanda yağlılık hissinin önüne geçerek yaşam konforunun devam etmesini sağlar. Hemen her cilt tipine uygun el kremleri mevcuttur. Kendi cilt tipinize en uygun el kremi önerileri inceleyerek seçim yapabilirsiniz.

El Kremi Kullanmanın Faydaları

Vücudun en çok kullanılan organı olan ellerin bakımını sürekli ve düzenli olarak yapmak, sağlıklı ve özenli bir el görünümüne sahip olmanız açısından oldukça önemlidir. El kremi kullanımı, tüm cilt yapılarına sahip kadın, erkek ve çocuklar için oldukça önemlidir. Özellikle kış aylarında eller, soğuk havanın etkisi ile kuruyarak çatlar. Bu durumda eller pürüzlü bir yapıya dönüşerek yaşam kalitesini azaltır. Bunun yanında, soğuk havanın da etkisi ile kuruyup çatlayan ellerde acı hissi de meydana gelebilir. Bu sebeple tüm cilt tipleri için el kremi faydaları oldukça fazladır. Cilt yapısı ve cilt hassasiyeti göz önünde bulundurularak kullanılan el kremleri, daha etkili sonuçlar gösterir. Hassas cilt yapısına sahip olduğu bilinen kullanıcıların; bitkisel, doğal, organik el kremi kullanması oldukça önemlidir. Vegan el kremi seçenekleri ise tamamen bitkisel içeriğe sahiptir. El kremleri, kullanıcıların ihtiyaçlarına ve tercihlerine yanıt vermek adına parfümlü ve parfümsüz olarak üretilir. Kokusuz, parabensiz, parfümlü, parfümsüz, parafinli el kremi çeşitleri de mevcuttur. Hassas ve alerjik bir cilde sahip olan kullanıcılar, daha etkili sonuçlar alabilmek adına parfümsüz ve parabensiz el kremi çeşitleri arasından seçim yapabilirler. Egzama gibi cilt hastalıklarına sahip kullanıcılar ise, uzmanlardan el kremi tavsiyesi alarak, sunulan ürünler arasından seçim yaparak kullanabilirler. El egzama, çatlak kremi seçenekleri, ellerin her mevsim daha işlevsel ve rahat kullanılabilmesine olanak sağlar. Bu sebeple kullanımı oldukça önemlidir. El kremi markaları, farklı ihtiyaçlara sahip kullanıcılara hitap ederek beklentileri karşılar. El kremleri, ellere bakım yapmanın yanında, sağlıklı ve canlı görünmelerine de olanak tanır. Bakımlı ve sağlıklı bir görünüme yardımcı olan el kremlerinin içerikleri, oldukça önemlidir. Vanilyalı, argan yağlı, kakaolu, kenevirli, keratinli el kremi çeşitleri, içeriklerinde bulunan malzemeler sebebi ile; sürekli ve düzenli kullanımda etkili sonuçlar verebilir. Bakımlı ve canlı ellere sahip olmak için tercih edilen el kremleri, aynı zamanda her kullanım sonrasında ellerinizin güzel kokmasına da olanak sağlar. Limonlu, avokadolu, ballı, meyveli, böğürtlenli, el kremi çeşitleri içlerinde bulunan özlerin etkisi ile ellerinizin güzel kokmasına ve pamuksu bir dokuya sahip olmasına destek olur.

El Kremi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sağlıklı ve bakımlı bir cilde sahip olmak için, el yüz kremi kullanımı oldukça önemlidir. Cildin açıkta kalan ve sürekli kullanılan bölgeleri, hava değişimleri ve çeşitli kimyasalların etkisi ile zamanla yıpranarak tahriş olur. Bu sebeple hava değişiklikleri ve kimyasalların olumsuz etkisini en aza indirmek adına el ve vücut kremi kullanımı oldukça önemlidir. Hemen herkesin kullanım ihtiyacı duyduğu el kremi için seçim yaparken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunur. Kremler, cilde direkt olarak uygulanır. Bu sebeple en kaliteli el kremi çeşitleri arasından seçim yapmak daha etkili sonuçlar alınmasını olanaklı hale getirir. Cilt yapısını; yaşam koşulları, çalışma şartları ve kimyasallarla temas gibi faktörler etkiler. Bu sebeple farklı yaşam koşullarına bağlı olarak tahriş olan ciltlere, farklı el tırnak bakım kremi çeşitleri sunulur. Çocuklar, oldukça hassas cilt yapılarına sahiptir. Bu sebeple çocuk el kremi çeşitleri, miniklerin hassasiyetleri göz önüne alınarak üretilir. Farklı kimyasal maddelere ve hava değişikliklerine maruz kalan erkekler için ise, erkek el kremi çeşitleri önerilebilinir. Erkek el kremi seçenekleri, parfümlü ve parfümsüz olarak çeşitlendirilir. Eller, gün içinde sayısız ortak kullanım alanına temas eder. Her temas sonrası elleri yıkamak mümkün değildir. Bu sebeple su bazlı, alkolsüz, antibakteriyel el kremi çeşitleri tercih edilebilinir. Antibakteriyel el kremleri, ellerin ihtiyacı olan nem oranını sağlarken aynı zamanda eldeki bakterileri de azaltmaya yardımcı olur. El kremi tercihinde, cilt yapısına uygun seçim yapmak oldukça önemlidir. Çatlamaya ve kurumaya eğilimli olan ciltler için, yoğun el kremi tercih edilmelidir. Aynı zamanda kuruluk sonrası elde ölü deriler meydana gelir. Bu ölü derileri temizleyerek ellerin pamuksu bir yapıya sahip olmasına destek olmak için; peeling el kremi tercih edilebilir. Peeling el kremi eldeki ölü deriyi temizler ve özel yapısı sayesinde elde çizilme meydana gelmesini engellemeye çalışır. El kremi seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise kremin kullanım alanı ve kullanım kolaylığıdır. Özellikle kış aylarında gün içinde pek  çok kez el kremi kullanma ihtiyacı hissedilir. Bu sebeple çantada ve cepte taşınabilecek boyda olan krem kutusu çeşitleri mevcuttur. Küçük, mini, minik, büyük boy el kremi çeşitleri, farklı ihtiyaçlara sahip kullanıcılara hitap eder. 20, 30, 75 ml el kremi kutuları, kullanıcıların tercihlerine göre evde, cepte, ya da çantada taşınarak kullanılabilir. Uzun süreli kullanıma olanak sağlayan boylarda, pompalı el kremi çeşitleri de tercih edilebilir. Pompalı el kremlerinin uygulanması oldukça pratik olduğu için de kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir. Hemen her cilt yapısına uygun olarak çeşitlendirilen el kremi fiyatları da erişilebilir miktarlardadır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

El Kremi Fiyatları

4313 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 4313 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483603/32000005/32010888/32010919