Etnik Müzik

Etnik Müzikler

Yörelere ait enstrümanlar ile çalınan müzik türü genel olarak etnik müzik adını alır. Çeşitli müzik albümleri içerisinde yer alan etnik müzikler başlı başına bir kategori olarak adından söz ettirmeye devam ediyor. Aşk, sanat, para, yabancı kültürler ve din gibi konular etnik müziklerin temelini ve ruhunu oluşturan konulardır. Etnik müzik denildiği zaman akla hem yerli hem de yabancı birçok sanatçı ve albümü gelir. Bunlar arasında Rum-Yunan müziği, Çingene müzikleri, Afrika müzikleri, İskoç müzikleri ve Ermeni müzikleri en başta gelir. Hem Türk kültüründe hem de Avrupa kültüründe onlarca etnik albüm yerini almaktadır. Dinlemesi bir hayli keyifli olan ve her yerde ister açık şekilde ister kulaklıkla dinleyebileceğiniz bu müzikler arasından albüm seçimleri yapabilirsiniz. Dans müziği olarak da kullanılabilen etnik müzik albümü ve çeşitleri her tarza hitap edecek kadar güçlü bir içeriğe ve tınıya sahiptir. Tonlamasıyla, çeşitli enstrümanlarıyla adından söz ettiren bu müzikler CD şeklinde ve etnik müzik albüm formunda online olarak satışa sunulmaktadır. Etnik olarak adlandırılan müziklerin tarihi ve kökeni aslında yüzyıllar öncesine dayanmaktadır. Eski çağlardan beri gelen ve daha çok festivallere konu olan etnik müzikler ile kültürel tanıtımlar yapılırdı. Özellikle de ülke tanıtımlarında her ülkeye özgü etnik müzikler çok daha fazla ön plana çıkar. 

Katerina Papadopoulou – Kıyı

Katerina Papadopoulou tarafından seslendirilen Kıyı albümü en sevilen etnik müzik türlerinden birisidir. Toplamda içeriğinde 13 adet parça yer alır. Saçındaki Yıldız, Egeye Yolculuk, Dalgalar, 7/7, Derin Hatıralar, Türk Dansı, Dialog, Buluşma, Manolya, Yunan Dansı, Ermeni Dansı, Kalp Fısıltılar ve ritimlerle Dans adlı şarkılarını dinleyebilirsiniz. Yayımcı türü ise akustik olan bu etnik şarkıları dinlerken ruhunuzun nasıl da dinlendiğinin farkına varacaksınız. 

Cyrius – La Banda

Adından sık sık tüm dünyada söz ettiren ses sanatçılarından biri olan Cyrius, La Banda albümüyle de tüm dinleyicilerinin kalbinde taht kurdu. Toplamda 14 adet şarkıya yer verdiği albümü tüm dünyada ses getirmeye de devam ediyor. Fransız ve Küba ezgilerini oldukça büyük bir uyum içerisinde harmanlayan Cyrius, özellikle de La Banda albümü ve cover parçaları sayesinde daha fazla ilgi çekmeye devam etmektedir. Pintor del Son, Amarosa, La Noire Et La Blanche, Catalina, La Tarde, De Santiago A Baracoa, Larmes Noires, Oracion, Chango Et Llama, Malecon, . La Banda de Santiago, Mille Angoisses, Mujer Perjura, Isolina adlı eserler bu albümde yerini alıyor. 

Joseph Vijay – Mind, Body and Soul

Akıl, ruh ve beden ilişkisini bir etnik müzik olarak sunan Joseph Vijay, Mind, Body and Soul adlı albümünü ortaya çıkarmıştır. Dinleyicilerinden tam not alan bu albümde 5 adet eser bulunur. Bunlar Serene, Calm, Peace, Harmony ve Tranquility adlı parçalarıdır. CD formunda satışa sunulan bu albümü bilgisayarınızda rahatlıkla dinleyebilirsiniz. 

İstanbul Girls Orchestra

Türk kültürünü ve Avrupa etnik kültürünü bir arada sunan İstanbul Girls Orchestra albümünde ise sırasıyla They Dont Care About Us, Ojos Asi, Olmaz Olsun, Desert Rose, Awara Hoon, Sweet Dreams, Boş Vermişim Dünyaya, Gülbahar, Venüs, Bambaşka Biri, Ojos Asi Remix parçaları yer alıyor. Oldukça keyifli dinleme saatleri vaad eden bu albüm ile sizler de boş zamanlarınızı değerlendirebilirsiniz. İki farklı kültürün müziklerini dinlemenin keyfini yaşayabilirsiniz. 

Antistress Meditasyon – Buddha

Kendinizi çok stresli ve yorgun hissettiğinizde, enerjiniz ve sinerjiniz çok düşük olduğunda yapmanız gereken ilk şey Antistress Meditasyon albümünü temin etmek ve dinlemeye başlamaktır. İçinizi tamamen boşaltmanıza yardımcı olacak olan bu albümde Intro, Free Spirit, Temple Wind, Rising High, Silence of Relief, Deep Light, Peace Trip, Motive, Snowflakes, Waking Up, Final Relief adlı parçalar yer alıyor. Motivasyonunuzu yükseltmek, içinizdeki huzuru açığa çıkarmak, dertlerinizi unutturmak ve hem bedensel hem ruhsal motivenizi yükseltmek amacıyla hazırlanmış olan bir albümdür. 

Miss Platnum – Chefa

1981 yılında doğan Chefa adlı ses sanatçısı seslendirdiği Miss Platnum adlı eserde bir peri masalı hikayesini sizlere dinletiyor. Keyfinizi gerçek anlamda yükseltecek olan ve farklı türde müzikleri bir araya derleyen bu albüm single listelerin de en üst sırasına yerleşiyor. 

Baba Zula – 34 Oto Sanayi

Baba Zula tarafından seslendirilen 34 Oto Sanayi eseri etnik albümler içerisinde Türk kültürünü en iyi yansıtanlardan birisidir. Albüm içerisinde yer alan eserler İtaat Etmeİlk Aşkım, Direniş Destanı Sinek Koca, Başka Bir Alem, Ufaklık, , Gariplere Yer Yok, Küçük Kurbağa adlı eserlerdir. Dinlerken çocukluk anılarınızı da hatırlamanıza yardımcı olacak bu albüm kulaklarınızın pasını atıyor. 

Dijvan Gaspargan Quartet

Dijvan Gaspargan tarafından seslendirilen ve yabancı kültürü en iyi şekilde yansıtan Quartet adlı albümde Husher, Mair Araks, Tsitsernak, Hingala, Surb Surb, Salad Nova, Alagiaz, Folk Song, Veradrtsir, Mama, Komitas, Nazeli parçaları yer alır. Kendinizi bu parçaları dinlerken bulutların üzerinde uçuyor gibi hissedecek ve huzuru bulacaksınız. 

Siavash Shahani – Derya

İçini sonsuz bir deniz gibi döktüğü albümde, Siavash Shahani, 7 yaşında başladığı müziğin ezgilerini yansıtıyor. İran Müziğini en iyi şekilde gözler önüne seren Siavash Shahani bu sefer tarzında Türk kültürünü yansıtmak istiyor. Dalgalarla Sohbet, Derya, Kelebek, Nenni, Oyun Gibi, Nefes, Kirli Oyun, Savaş ve Barış adlı etnik müzikleri dinleyebilirsiniz. 

Cesaria Evora – Miss Perfumado

İki CD formatından oluşan Miss Perfumado, Cesaria Evora adlı albümünde farklı birçok nostaljik etnik müziğe yer veriyor. Sodade parçalarından Angola parçalarına, Destino Negrolardan Barbincorlara, Biadan Seapacaolara varana dek tüm kültürlere ait eserleri dinlemeniz mümkündür. 

Alison Krauss – Too Late to Cry

“Ağlamak İçin Çok Geç” adlı eserinde Alison Krauss, 11 farklı eseri seslendiriyor. Too Late to Cry adlı eseri albümün ilk şarkıdır. Albümle aynı adı taşımaktadır. İkinci eser Foolish Hearti üçüncü eser Song For Life’dır. Sırasıyla Dusty Miller, If I Give My Heart, In Your Eyes, Dont Follow Me, Gentle River, On The Borderline, Forgotten Pictures ve Sleep On yer alır. 

The Empirotechnes – Komşudaki Sesimiz

The Empirotechnes grubu “Komşudaki Sesimiz” etnik albümüyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Kendi kendilerine öğrenen ve sınırlara hiçbir zaman aldırmadan müzik tutkusunu derinlerde yaşayan Drama şehri müzisyenlerinden bahseden bir albümdür. Sıcak ve bir o kadar da samimi merhabaları duyabileceğiniz bu albüm İstanbul’dan izler de taşımaktadır. 

Etnik Müzik Albümlerinde Hangi Enstrümanlar Kullanılır?

Etnik müzik albümleri oluşturulurken akla gelen tüm enstrüman çeşitleri kullanılabilir. Gitar, def, darbuka, ud gibi çalgılar müziklerin oluşmasında büyük bir önem taşır. Hangi enstrümanın kullanılması gerektiğine ise kültür etki etmektedir. 

Etnik Müziklerde Hangi Konular Ele Alınır?

Etnik müziklerde aşk, para, duygusallık, hüzün, öfke, dostluk gibi akla gelen tüm sosyal kavramlar konu olarak ele alınır. Sözlü ve sözsüz bir biçimde dinlenebilen etnik müzikler, ait oldukları kültürün kendine has üslubunu yansıtmaktadır. 

Etnik Müzik Albümü Fiyatları Uygun mudur? 

Etnik müzik albümlerinin fiyatları da oldukça idealdir. Bütçe dostu olan bu albümleri kolaylıkla ve tek tıkla temin edebilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Etnik Müzikler

36 ürün listeleniyor
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 36 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?