Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Ev Ve Bahçe
Ev Ve Bahçe Tüplü Özel Ürün Ihlamur Ağacı Fidanı (170-230 Cm) 4-5 Yaş

Ev Ve Bahçe Tüplü Özel Ürün Ihlamur Ağacı Fidanı (170-230 Cm) 4-5 Yaş

Ev Ve Bahçe
300,00 TL
( / adet)
%
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (2)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

572,14 TL
DSACategoryId/60002705/2147483601/460347/34000013
Ev Ve Bahçe Tüplü Özel Ürün Ihlamur Ağacı Fidanı (170-230 Cm) 4-5 Yaş

Ihlamur Fidanı

Ilıman iklimi ve güneşi sever. Sahil kentlerinde çok ça karşılaşırız. Kokulu bir bitkidir. Boyu 30 metreye kadar çıkabilir. Güçlü kök yapısına sahip bir bitkidir. Kış aylarında yaprak döker. Yaprakları yaklaşık 5-10 cm dir. Meyvelerinin içinde 1 yada 2 tohum olur. Hava şartlarından etkilenen bir türdür. Güzel kokusu oluğu kadar da oldukça faydalı bir bitkidir.

Ihlamur Fidanı Teknik Bilgiler

-Ihlamur Fidanı Yaşı-Görseli: Gönderilecek fidan yaşı genelde 5 dir. Ürün resmi temsilidir. Fidan boyu 230 cm olacak şekilde gelir.

-Ihlamur Fidanı Ne Demektir: Ihlamur fidanı, kökleri saksı veya toprak içerisinde olan dört mevsim dikimi yapılabilen fidan demektir.

-Ihlamur Fidanı Nasıl Üretilir: Tohum veya çelikle üretim yapılmaktadır.

-Dikim Bölgeleri: Ilıman sahil bandı

-Dikim Bölgeleri: Bahçe, Saksıda

-Ihlamur Fidanların Fidan Dikim Mesafesi: Ihlamur fidanlarınızı 5 metre ara ile dikebilirsiniz.

-Ihlamur Fidanın Mevsimsel Durumu: Kışın yaprak döker

-Saksıda Yetiştiriciliğe Uygunluğu: Uygundur.

-İç Mekan İçerisinde Bitki Konumu: Yarı gölge veya güneş alan ısı kaynaklarından uzak bölgeler

-Ihlamur Fidanlarında Gübreleme:

Siyah Ahududu Fidanı Satın Al

Fenni gübre yerine her zaman organik gübreler kullanmanız organik ürünler elde etmenizi sağlar. Organik gübrelere solucan gübresi kullanabilirsiniz. Kışın fidan başına , fidan yaşı çarpı 500 gram olacak şekilde toz organik solucan gübresini fidanının toprağına karıştırarak verebilirsiniz.

Ihlamur Fidanı İlaçlaması: Bitkilerinizin, zararlı ve hastalık mücadelesinde devamlı doğal olan maddeleri kullanmanız sağlıklı olacaktır. Gülleci bulamacı bu noktada sizlere hem böcekler hem de mantar hastalıkları konusunda ciddi fayda sağlayacaktır.

-Ihlamur Fidan Gönderimi Nasıl Yapılmaktadır: Fidanlarınız etiketli bir şekilde, yandaki görseli  içeren özel tasarım fidan gönderim kolilerinde kargo teslimat sınırları içerisinde Türkiye'nin her yerine gönderilmektedir. Fidanlar gönderilmeden önce sulanmaktadır. Kargoda bekleme süresi maksimum 10 gündür. Yaz gönderimlerinde fidanların yapraklarına kaolin uygulaması yapılmaktadır. Bu şekilde fidanlarınızın yaprakları hafif beyaz gelecektir. Bu durum sizi şaşırtmasın. Yaz dikimlerinde fidanların güneşe karşı dirençlerini artırmak için bu şekilde bir uygulama yapılmaktadır.

-Fidanım Geldi Ne Yapmalıyım: Fidanınızı teslim aldıktan sonra kolisinden çıkartın ve gölge bir alanda alın. Su ihtiyacı var ise hafif sulayın. Sonrasında ise dilediğiniz gün, buharlaşmanın en az olduğu vakitlerde dikiminizi yapabilirsiniz.

-Fidan Dikerken Dikkat Edilmesi Gerekenler: Fidan çukurunuzu en, boy ve yüksekliği 30-50 cm olacak şekilde açınız. Fidanınızı torbasından toprağını dağıtmayacak şekilde çıkartınız ve dik bir şekilde fidan çukuruna yerleştiriniz ve toprakla kapatınız. Asgari 10-15 litre can suyu muhakkak veriniz. Dikim gübresi olarak solucan veya leonardit gübresi verebilirsiniz.

Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV000019F1TG
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön