Faks Makinesi

Devlet kurumlarından özel firmalara kadar birçok işletmede aktif biçimde kullanılan bir ofis teknoloji ürünü olan faks makinesi, belge transferini son derece kolay ve hızlı bir hale getiriyor. Faks makinesi, iletişim sağlamış olduğu diğer faks makinesine saniyeler içerisinde mesafe fark etmeksizin belge ulaştırabiliyor. Böylece günlerce belge beklemek, ofise ulaşmamış olan bir belgenin takibini yapmak veya belge kaybı yaşamak gibi sorunlar tamamen ortadan kalkmış oluyor. Belge aktarım maliyeti minimum seviyeye indiriliyor ve zaman tasarrufu sağlanıyor.

Faks Makinesi Hangi Alanda Kullanılır?

Faks makinesi modelleri, başta iş ve hizmet sektörü olmak üzere belge aktarımı yapılması gereken tüm alanlarda kullanılıyor. Ticari ve resmi işlemlerin çabuk ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesini mümkün kılıyor. Modellerin birçoğunda entegre durumda telefon yer alıyor. Telefonlardan ofislerde sabit telefon olarak faydalanılabiliyor. Birden fazla işlevi yerine getirebilen faks makinesi çeşitlerinde faks göndermenin yanı sıra fotokopi çekilebiliyor ve belge taraması yapılabiliyor. Böylelikle sadece tek bir fonksiyonel faks makinesiyle birkaç makinenin işlevi yerine getirilebiliyor.

Faks Makinesi Hangi Amaçla Kullanılır?

Genel olarak kurumsal kullanım için tercih edilen faks makinesi modelleri, telefon hattı bulunan tüm ortamlarda kullanım için uygunluk arz ediyor. Ofisten bağımsız biçimde çalışan ya da mesai saatlerinin dışında da işlerini takip etmesi gereken kişiler, evlerine faks makinesi bağlatıp kullanabiliyor. Belli bir süre zarfında gönderilmesi gereken belgelerin zaman kısıtlamasına takılmadan karşı tarafa iletilebilmesini sağlayan ürün, anlaşma, satın alma ve para transferi gibi birçok işlemin gerçekleştirilmesinde önemli bir rol oynuyor.

Faks Makinesi Nasıl Bağlanır?

Faks makinesi modellerinin bağlantılarının yapılıp kullanımlarına başlanabilmesi için aktif durumda bir telefon hattına ve şebeke gerilimi bulunan bir elektrik hattına gereksinim duyuluyor. Ürünün çalışma enerjisi, standart elektrik bağlantısıyla karşılanıyor. Telefon hattıyla yapılan bağlantı ise veri aktarımı sırasında ürünün kullanacağı telefon sinyalinin hazır duruma gelmesini sağlıyor. Dakikalar içerisinde bağlantıları yapılabilen faks makinesi modelleri, bağlı oldukları hatlar aktif olduğu sürece kullanılmaya devam edilebiliyor. Dijital özellikli modeller, hat kesintileri meydana geldiğinde verilerin hafızada tutularak kaybolmasını engelliyor.

Faks Makinesi Nasıl Çalışır?

Bağlantısı yapılmış olan bir faks makinesi modeli, kartuşu ve kağıt haznesi doldurulduktan sonra çalıştırılabiliyor. Çalışma prensibi, yazılı ya da görsel verilerin telefon veya radyo dalgaları vasıtasıyla ses sinyali olarak gönderilmesine ve alınmasına dayanıyor. Gönderilmek istenen belgeler, taranarak sinyale dönüştürülüyor ve alıcıya aktarılıyor. Alıcı, sinyali veriye dönüştürüyor ve belge şeklinde yazdırıyor. Ek fonksiyona sahip faks makinesi modellerinin çalışma şekillerinde ise çeşitli farklılıklar meydana gelebiliyor.

Faks Makinesi Ne İşe Yarar?

Faks makinesi çeşitleri, farklı genişlik ve uzunluğa sahip yazılı ve görsel veri içeren belgelerin karşı tarafa gönderilmesini sağlıyor. Ürün kullanılarak A4, A5, B5, B6, C5, DL, EXE, FLS, GLGL, GLTR, LGL, LTR, Monarch ve Officio gibi sayfa tipindeki belgelerden çok sayfalı uzun belgelere kadar birçok farklı sayfa yapısında gönderim yapılabiliyor. Düz kağıt türlerinin yanı sıra geri dönüştürülmüş ve asetat türünde kağıt kullanabilen model seçenekleri de bulunuyor.

Faks Makinesi Fiyatları Ne Kadardır?

Çeşitli markaların farklı özelliklere sahip faks makinesi modelleri bulunuyor. Marka, model, teknik özellikler ve ek fonksiyonlar nedeniyle ortaya değişken faks makinesi fiyatları çıkabiliyor. Geniş bir fiyat aralığı içerisinde çeşitli model seçenekleri yer alıyor. Ürün tercihi yapacak kişilere öncelikli olarak ihtiyaçlarına uygun özellikleri taşıyan modelleri belirlemeleri, ardından modeller arasından en ideal buldukları alternatifte karar kılınması tavsiye ediliyor.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Faks Makinesi Fiyatları

11 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?