1950 yılında işe ilaç üretmekle başlayan Dr. Cevdet Tuna, yüzlerce ilaç formülü geliştirmesinin ardından birçok başarı elde etmiştir. Kozmetik sektörüne ise 1985’te giriş yapan Tuna, ilaç sektöründe olduğu kadar kişisel bakım alanında da kendini kanıtlamıştır. 2003 yılında ise Farmasi adıyla hizmet vermeye başlayan şirket, ilaç kalitesinde ürettiği kozmetik ürünleriyle özellikle kadınlar tarafından fazlasıyla sevilmeyi başarmıştır.

Ürünlerinin kalitesiyle kısa sürede popülerleşen Farmasi, çok geçmeden doğrudan satış sistemine geçmiştir. Doğrudan satış branşında Türkiye’nin en iyilerinden biri olmayı başarmış olan ünlü kozmetik markası, sunduğu çok çeşitli ürün yelpazesiyle ve her saç tipi için üretilen onlarca farklı çeşit şampuanıyla adından her daim söz ettiriyor.

Farmasi Şampuan Nedir?

Eskiden saçları temizlemek için kil, zeytinyağı ya da defne sabunu gibi doğal kalıp sabunlar kullanılırdı. Teknolojinin ve bilimin gelişmesine paralel olarak kozmetik sektörü de oldukça gelişti. Bu gelişmişlik düzeyiyle orantılı olarak saçların ihtiyacı olan derinlemesine temizliği sağlamak için şampuanlar üretilmeye başlandı. Yağlı, kuru, ince telli gibi çok çeşitli saç tiplerine özel birçok farklı özellikte şampuan üretilmeye başlandı. Farmasi de her saç tipinin ihtiyacını karşılayacak şekilde, ilaç kalitesinde şampuanlar üreterek, saçların temizlenirken aynı zamanda ihtiyacı olan besinleri de alabilmesini sağlayan bir formüle sahiptir. 

Farmasi Şampuan neden kullanılır?

İnsanlar, yüz yıllardır güzellik ve bakım konularına özen göstermiş ve bu konuda pek çok farklı yöntem geliştirmişlerdir. Özellikle kadınların büyük önem verdiği güzellik ve bakım kavramlarının vazgeçilmez unsuru ise saçlardır. Her kadın güçlü, parlak ve sağlıklı saçlara sahip olmak için çeşitli yöntemler denemektedir.

Çoğu kadın, güzel ve farklı görünmek için saçlarına hemen her gün fön, maşa, boya, sprey gibi çeşitli şekil verici yöntemler uygulamaktadır. Bunun yanında, sıcak, soğuk ve kirli hava gibi birçok çevresel etmene maruz kalan saçlar, zamanla doğal yapısını kaybetmeye başlar. Doğal yapısı bozulan saçlar ise ihtiyacı olan besini alamamaya ve bu nedenle de kırılıp yıpranmaya başlar. Bu konuda önlem alınmadığında ise kırılarak dökülen saçlar zamanla ciddi saç kayıplarına dönüşebilir.

Saçlar için gerekli olan temizliği sağlarken, saçın doğal yapısını korumak ve ihtiyacı olan besinleri sağlamak amacıyla saç yapısına uygun olan kaliteli bir şampuan seçimine dikkat etmek gerekir. Farmasi, farklı saç tipleri için özel olarak geliştirdiği şampuanları ile saçları beslerken, kafa derisi için gerekli olan nem ve yağ dengesini de düzenlemeye yardımcı olur. 

Farmasi Şampuan seçimi nasıl yapılır?

Şampuan alırken sahip olduğunuz saç tipini bilmeniz ve ihtiyacınıza yönelik bir şampuan seçmeniz çok önemlidir. Örneğin, kuru saçlara sahipseniz saçlarınızın yağ ve nem dengesini sağlayacak doğal yağlardan üretilen bir şampuan seçimi yapmanız daha yararlı olacaktır. Saçlarınız dökülüyorsa, Farmasi'nin dökülmeye karşı geliştirdiği şampuanları tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde sönük ve cansız saçlara sahipseniz de canlandırıcı ve onarıcı şampuanları tercih etmeniz, sorunlarınızı çözebilmeniz için çok daha yardımcı olacaktır.

Siz de Farmasi şampuanlarından en üst seviyede yaralanabilmek için öncelikle saç tipinizi ve yaşadığınız saç problemini tespit ederek sizin için en uygun olan Farmasi şampuanı tercih edebilirsiniz.

Farmasi Şampuan nasıl kullanılır?

Saç tipinize uygun olarak aldığınız şampuanı kutusunun üzerinde bulunan kullanma talimatına uygun olarak kullanmanız gerekir. Genellikle, Farmasi şampuanı ıslak saçınıza parmak uçlarınızla masaj yaparak uygulamanız tavsiye edilir. İhtiyacınıza göre tekrar aynı işlemi uygulayarak bol suyla durulayabilirsiniz. Yıkama işleminiz bittiğinde ise saçlarınızı hafifçe sıkarak fazla suyu akıtabilirsiniz. 

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Farmasi Şampuan Ürünleri

Marka
Dökülen Saçlar
Yağlı Saçlar
Kepekli Saçlar
Kuru Saçlar
Yıpranmış Saçlar
İnce Telli Saçlar
Boyalı Saçlar
Normal Saçlar
Tüm Saçlar
Zayıf Saçlar
Hassas Saçlar
Erkek
Kadın
Bebek
Dökülme Karşıtı
Besleyici
Bakım Yapıcı
Onarıcı
Koruyucu
Canlandırıcı
Arındırıcı
Parlaklık Verici
Güçlendirici
Dengeleyici
Kaşıntı Önleyici
Saç Uzatıcı
Yumuşatıcı
Parabensiz
Bitki Özlü
Keratinli
Standart
Amonyaksız
Vitaminli
Toplam 24 / 204 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012111/26012282/farmasi