Doğada yapılan uzun veya kısa yürüyüşleri içeren hiking ve trekking gibi ya da dağcılık ve kamp benzeri doğayla iç içe olunan her spor ve faaliyette ağır yükler taşınır. Sırtınızda çantanızın olduğu uzun yürüyüşlerinizin dengeli ve stabil olmasını sağlamak her koşulda kolay olmaz. Outdoor bir ekipman olan baton, bu stabilizasyonu sağlamak ve yükünüzü hafifletmek için üretilmiştir. Batonlar, iki ele birden alınan uzun yürüyüş çubuklarıdır. Tekniğine uygun şekilde kullanıldığında sırtınızdaki yükün yürüdüğünüz zemine aktarılmasını sağlayarak hem yükünüzün hafiflemesine hem de dengeli ve güvenli bir yürüyüş yapmanıza olanak tanır. Genel olarak alüminyum alaşımlı ya da karbon malzemelerden yapılarak teleskopik bir tasarım tercih edilir. Teleskopik tasarımı sayesinde kullanmadığınız zamanlarda kapalı hâliyle çantanıza rahatlıkla sığabilecek yapıya sahiptir. Ferrino outdoor batonlar, zorlu koşullar dikkate alınarak profesyonel bir trekking ya da dağcılık sporcusu için gerekli olacak tüm koşullar düşünülerek üretilir.

Baton Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Batonlar, uzun ve bazen eğimli arazilerde yürüyüş yapan sporcular için geliştirilmiş bir kol ya da ekstra ayak gibidir. Doğayla iç içe olduğunuz zamanlarda güvenebileceğiniz ve içiniz rahat bir şekilde kullanabileceğiniz Ferrino outdoor batonlar, bir batondan beklentinizi her anlamıyla karşılar. Öncelikle outdoor sporlarda en dikkat edilen şey, ekipmanların sürekli olarak taşınmasından ötürü sahip olduğu ağırlığıdır. Malzeme kalitesi ve dayanıklılığı da göz önüne alınarak alacağınız batonunuzun ağırlığını göz önünde bulundurmanız gerekir. Taşınabilirlik konusunda ikinci bir etken de teleskopik yapıya sahip batonların parça sayısıdır. Genel olarak 2 ve 3 tane, içe içe geçen parçadan oluşan batonların 3 parça olanları ergonomik olarak sizlere daha çok kolaylık sağlar. Ferrino outdoor batonlar 3 aşamalı teleskopik yapıyla üretilir.

Batonun kullanımı için önemli olan bir diğer husus ise boyunuza ve yürüyüş yaptığınız arazinin koşullarına göre baton boyunun ayarlanmasıdır. Klips ve vidalı olarak iki adet boyut ayarlamak için sıkıştırma sistemi vardır ve Ferrino outdoor batonlarda tercihinize göre bulacağınız bir baton her zaman mevcuttur.

Elinizin sürekli temas içerisinde olacağı batonun üst tutamak kısmı da önemli bir ayrıntıdır. Tutamağın yapıldığı malzemesi ve şekli performansınızı etkiler. Genel olarak plastik, sünger ve mantar malzemeler tercih edilir. Uzun veya kısa, bulunacağınız arazi ve iklim koşullarını da göz önünde bulundurarak size uygun bir tutamağa sahip Ferrino outdoor baton bulmak her zaman mümkün.

Son olarak baton seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer şey ise batonunuzun ucu ve ona takabileceğiniz aparatlardır. Baton uçları genel olarak çelik veya tungstenden imal edilirler. Çelik uçlar pek dayanıklı değildir ve zaman içerisinde yıpranırlar. Tungsten uçlar ise dayanıklı bir mineralden oluşur ve uzun ömürlü kullanım imkânı sunar. Ferrino outdoor batonlarda sizin güvenliğiniz ve uzun ömürlü bir ürüne sahip olmanız adına tungsten uçlar tercih edilir. Batonunuzun ucuna takacağınız palet ise yürüyüş yapacağınız arazinin koşullarına göre seçilir. Batonun çabuk batabileceği arazilerde, örneğin karlı araziler gibi, geniş paletler tercih edilir. Daha sert ve normal zemine sahip arazilerde ise küçük palet uçları sizin için daha kullanışlı olacaktır. Ferrino batonlarınız için dilediğiniz türde paletler bulunur.

Hiking, Trekking ve Dağcılıkta Baton Kullanmanın Avantajları

  • Yürüyüşlerinizin dengeli olmasını ve taşıdığınız yükün ağırlığının zemine aktarılmasıyla daha az yorulmanızı sağlar.
  • Denge kayıplarında oluşabilecek kazaları -özellikle dik arazilerde- önler.
  • Anatomik bir yürüyüş imkânı tanıyarak uzun yürüyüşlerin sağlığınızı korumanızı sağlar.
  • Yürürken adımlarınızın ritmik bir şekilde ilerlemesini sağlayacağı için kondisyonlu bir yürüyüş imkânı tanır.
  • Karlı arazilerde çığ altına kalma ihtimalinize karşın çığ sondası olarak kullanabilirsiniz.

Zorlu koşulların üstesinden rahat bir şekilde gelmek, eğimli ve dik arazileri kolaylıkla aşmak için baton vazgeçilemez bir outdoor tırmanış ekipmanıdır. Bulunacağınız bütün zemin tiplerine göre bir Ferrino outdoor baton vardır. Doğada adımlarınızı güvenle atmak ve yaşayacağınız zorluğu minimuma indirmek için siz de hemen bir Ferrino batona hepsiburada.com'un avantajlı seçenekleri ile sahip olun!

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ferrino Outdoor Baton Fiyatları

13 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 13 / 13 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483604/22007826/356945/356946/ferrino