Power Supply yani güç kaynağı, bilgisayar içerisinde yer alan donanımların çalışması için gerekli olan enerjiyi eşit miktarlarda dağıtmakla sorumludur. Güç kaynakları sahip oldukları Watt değerleri ve fonksiyonlarıyla büyük ölçüde çeşitlenir. Güçlü donanımlara sahip bilgisayarların yüksek Watt değerine sahip güç kaynaklarına ihtiyacı vardır. FSP, bilgisayar sektöründeki en başarılı markalardan birisidir ve birçok marka kullanıcılara hazır olarak sunduğu sistemlerde FSP marka güç kaynaklarını kullanır.

FSP Güç Kaynakları Kullanıcılara Güvenli Kullanım ve Stabil Enerji Politikası Sağlıyor

Güç kaynakları, donanımların çalışmasını sağladığı gibi tüm bu donanımların güvenliğinden de sorumlu oluyor. Bu açıdan FSP gibi kendini kanıtlamış güç kaynağı üreticilerini tercih etmek karşılaşılabilecek sorunları neredeyse tamamen önlüyor. Bilgisayarlarda kullanılan güç kaynaklarının başarılı bir koruma devresine sahip olması hayati önem taşıyor. FSP güç kaynaklarının tamamında geliştirilmiş koruma devreleri bulunuyor. Böylece bilgisayar içerisinde yer alan tüm donanımlar aşırı gerilim, kısa devre ve dengesiz akım gibi güç problemlerinden korunuyor. FSP güç kaynaklarının başlıca özellikleri şunlardır:

  • Watt Değeri: FSP güç kaynaklarında oldukça geniş bir Watt aralığına yer veriliyor. Kullanıcılara 300 Watt’tan 2000 Watt’a kadar oldukça geniş bir model skalası sunuluyor. 300 – 500 Watt kapasiteli güç kaynakları giriş seviye bilgisayarlara hitap ederken 500 – 1000 skalası profesyonel bilgisayar kullanıcılarına ve oyunculara hitap ediyor. 1000 Watt değerine ve daha fazlasına sahip olan güç kaynakları ise çok daha yoğun işlem gerektiren bilgisayarlarda kullanılıyor. Bu bilgisayarlar genellikle sunucu ya da madencilik amacıyla kullanılan bilgisayarlar oluyor.
  • Verimlilik: Güç kaynaklarında en önemli hususlardan birisi de verimlilik oluyor. FSP güç kaynakları kullanıcılara maksimum gücü ve en dengeli verimliliği sağlıyor. Bu sayede hem bilgisayarlar maksimum performansta işlem görebiliyor hem de harcanan enerji çok daha düşük oluyor. FSP’nin verimlilik teknolojisi bilgisayar kullanıcılarına çok daha düşük enerji tüketimi sunuyor.
  • Soğutma Sistemi: FSP Güç kaynaklarında gelişmiş termal soğutma sistemleri kullanılıyor. Bu sistemler soğutmayı en derinden başlatıyor ve soğutma işlemini fanlar ya da sıvı soğutucular yardımıyla tamamlıyor. Böylece bilgisayar yüksek kapasitede çalışırken dahi güç kaynaklarının güvenliği sağlanmış oluyor. Ayrıca FSP güç kaynaklarında kullanılan fanlar, kullanıcılara sessiz ve stabil bir kullanım sunuyor.
  • Ergonomik Kablolama: Güç kaynakları bilgisayar içerisinde bağlantı ihtiyacı duyan tüm donanımlara güç iletiyor. Bu yüzden güç kaynağına birçok kablonun bağlanılması gerekiyor. FSP güç kaynağı modelleri, muadillerinin aksine incelikle tasarlanmış ergonomik bir yapıya sahip oluyor. Böylece kabloların bilgisayar kasaları içerisinde yarattığı karmaşa önlenmiş oluyor.
  • Yedekli Güç Kaynağı: FSP, bazı güç kaynağı modellerinde çift modüle yer veriyor. Bu modeller özellikle verilerin hayati önem taşıdığı sunucu bilgisayarlarında kullanılıyor. Çalışma sırasında modüllerden herhangi biri arızalanırsa tüm yükü diğer modül üstleniyor. Bu sayede arıza durumunda dahi bilgisayarla kapanmıyor ve veriler korunmuş oluyor.

FSP, Oyunculara Özel Güç Kaynakları üretiyor

Gelişen ve genişleyen oyun sektörüne FSP de uyum sağlıyor. Yan panelleri saydam olan bilgisayar kasalarının popülerleşmesiyle kullanıcılar yalnızca klavye ve fare gibi ekipmanlarını stiline değil bilgisayar donanımlarının stiline de önem gösteriyor. FSP, oyuncuların bu talebini karşılamak amacıyla RGB teknolojisine sahip güç kaynakları üretiyor. Bu modeller genellikle 700 ve 2000 aralığında Watt değerine sahip oluyor ve etkili soğutma için güç kaynaklarında hem fan hem de sıvı soğutma kullanılıyor. Sizler de yüksek performanslı, korunaklı ve uzun ömürlü bir güç kaynağına sahip olmak isterseniz FSP güç kaynağı modellerini tercih edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Fsp Power Supply Fiyatları

60 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Verimlilik Sertifikası
Toplam 24 / 60 ürün
DSACategoryId/2147483646/8/1012/fsp