Garmin Balık Bulucular

Garmin markası 1989 yılında Gary Burrell ve Min Kao tarafından Amerika’da kurulmuştur. GPS cihazları üreten,100 ülkeden daha fazla ülkeye dağıtım yapan uluslararası bir şirkettir. İlk müşterileri Amerikan ordusudur. Otomotiv, havacılık, deniz ve outdoor sporlar da kullanılan GPS teknolojisinde en çok tercih edilen markadır.

Garmin balık bulucular, gelişmiş teknolojisiyle, balık avcılarının vazgeçemediği bir üründür. Diğer balık buluculardan, Garmin balık bulucuyu ayıran en büyük özelliği hızıdır. Eğer hızı ön plana alıyorsanız tercihinizi bu markadan yana kullanmanız gerekmektedir. Balıklar oldukça hızlı hareket etmektedir. Eğer bulucunun frekans hızı balıktan yavaş ise size yanlış bilgiler ulaşabilir. Balık bulucu kullanmanın amacı, size balıkların yoğun olduğu yerleri, beslenme yerlerini ve yumurtlama yerlerini belirlemesidir. Belli bir derinliğe kadar balıkları algılamaktadır. Belli bir derinlikten sonra sonar aygıtlarının kullanılması gerekmektedir. Farklı balık bulucu modelleri mevcuttur. Alınan her bulucunun kullanma kılavuzu dikkatle incelenmeli ve ona göre kullanılmalıdır.

GPS sisteminin kullandığı her alana imzasını atan Garmin markasının balık bulucuları hem ekonomik hem de gelişmiş teknolojisi ile yanılma payı az olduğu için çok tercih edilen ürünlerden biridir. 

Balık Bulucular

Balık bulucular, balık tutma sevdalılarının en çok tercih ettiği teknolojik bir cihazdır. Bu cihazlar, ses frekansları ile çalışır ve balıkların en yoğun olduğu yerleri izleyebilmenize imkan sağlar. Avlanmak için uygun olan her su türünde kullanılır. Balıkların yoğun olduğu bölgeleri size üzerinde olan ekran aracılığıyla gösterir. Tekne altına ya da teknenin yan tarafına monte edilmesinden sonra, size balıkların bulunduğu yerleri ekrana taşır. Suyun dibine yolladıkları frekans, teknoloji sayesinde çözümlenip ekrana yansır. Balık bulucunun çalışması için aynaya ihtiyaç vardır. Ayna, elektrik akımını ses dalgasına çevirir. Balık bulucu aynasının ultrasound özelliği sahip olması gerekmektedir. Çünkü ses dalgasını suyun dibine göndermesi ve suyun dibine çarpan bu dalgalar, ekrana balık ve derinlik bilgisi olarak yansımalıdır. Ekrana yansıyan bu bilgileri isterseniz grafik şeklinde, isterseniz balık şeklinde görüntüleyebilirsiniz. Bu tercih kullanıcıya bağlıdır. Pek çok çeşit ve özellikte balık bulucu modeli vardır. Seyyar kullanılan modeller olduğu gibi sabitlenen modeller de vardır. Sabitlenen modellerin çoğu sonar sisteme sahiptir.

Garmin Balık Bulucu

Garmin balık bulucu, en gelişmiş teknoloji ile balık avcılarına hitap etmektedir. Profesyonel ya da amatör olmanıza bakılmaksızın avlanma zevkinizi beslemektedir. Ses dalgalarıyla çalışan Garmin balık bulucu, doğru kullanım ile sizi en güvenilir bilgileri sunar. Bazen balık hareketi ile cihazların hızları uyum sağlayamaz. Garmin marka size balığın nerede yoğun olduğunu, balığın büyüklüğünü, balığın hangi derinlikte olduğunu net bir şekilde gösterir. Garmin balık bulucu sayesinde zamandan tasarruf edilir. Standart bir balık bulucu ya da profesyonel bir balık bulucu ile doğru yerde doğru zamanda avlanabilirsiniz. Garmin balık bulucunun gelişmiş GPS teknolojisi ile bulunduğunuz yeri ya da geldiğiniz yolu kayıt altına alabilirsiniz. Aynı yerde tekrar avlanmak isterseniz kayıt altına alınan rotanız ile daha önce avlandığınız yeri rahatlıkla bulabilirsiniz. Garmin balık bulucular her şartta çalışabilir. Hava şartları ne olursa olsun ekranı çok rahat okunabilir. Taşıması ve kullanımı çok pratiktir. Kalitesi ile yıllar boyu kullanılabilecek bir cihazdır. İçerisine uluslararası harita yüklendiği İçin lokasyon rahatlıkla tanımlanabilir. Garmin balık bulucuların farklı modelleri vardır. Hangi cihazın size daha uygun olduğunu araştırarak tercih edebilirsiniz.

Garmin Balık Bulucu Fiyatları 

Balık bulucular genelde profesyoneller tarafından kullanıldığı için ekonomik açıdan, diğer ekipmanlarla kıyaslandığında, biraz maliyetlidir. Garmin balık bulucular, tüm dünyada balıkçılar tarafından tercih edilen bir markadır. Gelişmiş GPS sistemi ile size doğru bilgileri aktarır. Piyasada pek çok marka ve pek çok modelde balık bulucu vardır. En gelişmiş teknoloji ile üretilmesine ve en çok tercih edilen Garmin balık bulucu fiyatları, diğer buluculara göre daha ekonomiktir. Renkli ekranı ve ekran çözünürlük kalitesi yüksek olmasına rağmen fiyatı oldukça ekonomiktir. Satın almak istediğiniz ürünün muhakkak garantisi ve kullanım kılavuzu olmalıdır. Garmin marka bu konuda farkını göstererek uzun yıllar garanti vermekte ve kullanım kılavuzu oldukça sade bir dille anlatılmaktadır.

Garmin Balık Bulucu Aynası

Uluslararası dilde transducer olarak kullanılan ayna, elektrik akımını ses dalgalarına çeviren cihazdır. Suyun dibine inen ses dalgaları, zemine çarparak geri döner ve size gerekli bilgileri verir. Ayna sayesinde su altında olan her şey rahatlıkla balık bulucunun ekranına grafik olarak aktarılabilir. Ayna montajının hangi büyüklükte bir tekneye ya da gemiye yapılacağı önceden tespit edilmelidir. Çünkü kurulum ebat ve modele göre değişkenlik gösterir. Montaj sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli husus, aynanın su ile sürekli temasta olması gerekmektedir. Eğer büyük bir gemiye monte ediliyorsa, bir uzmandan destek alınması önerilir. Garmin balık bulucu aynası, paslanmaz çelik ile üretilmiştir. Aynalar montaja göre farklılık göstermektedir. Genellikle teknenin altına açılan bir delik ile kurulumu sağlanır. Bu en çok tercih edilen kurulum yöntemidir. Uzun vadede en sağlıklı olan yöntemdir. Teknenin kıç bölümüne yapılacak olan kurulumlarda pervaneye dikkat edilmelidir. Bazı teknelerde özellikle ayna için yapılmış iç cep vardır. Büyük teknelerde bir uzman yardımı gereklidir. Küçük teknelerde montajı balık bulucu aparatları ile kendiniz yapabilirsiniz.

Garmin Balık Bulucu Nasıl Kullanılır?

Garmin balık bulucu, gelişmiş teknolojisiyle üretilen ses dalgaları ile çalışır. Suya ses dalgası göndererek, yankı (dalganın dibe çarparak geri dönmesi) süresini hesaplar ve derinlik, balıkların yoğunluğu, dip yüzeyinin yapısı, balıkların boyutu gibi özellikleri ekranda gösterir. Garmin balık bulucu, ayna olarak bilinen cihaza elektrik sinyali gönderir ve bu elektrik sinyalleri ses dalgalarına dönüşür. Suya gönderilen ses dalgaları dibe, balık sürüsüne, planktona, akıntı ya da yüzeye çarparak tekrar geri döner. Yansıma ile ekrana taşınan görüntüler size nerede avlanabileceğinizi söyler. Farklı frekansta üretilen balık bulucular, farklı derinliklerde kullanılır. Garmin balık bulucunun kullanımı oldukça pratiktir. Galmin balık bulucu nasıl kullanılır? Sorusunun cevabını kullanım kılavuzunda ayrıntılı bulabilirsiniz. Ayna ile yollanan ses dalgaları dibe vurup tekrar geri döndükten sonra grafik ya da balık olarak ekranınıza yansır. Ekranınızda suyun altı ile ilgili her sorunun cevabını bulabilirsiniz.

Balık Bulucu Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Dikkat edilmesi gereken ilk husus frekans hızıdır. GPS sistemine sahip olması önemli bir tercih nedenidir. Kullanımınıza göre, kaç metre derinliğe frekans yollayabildiği önem taşır. Ekran çözünürlüğünün yüksek olması gerekmektedir. Kayıt yapabilme özelliği muhakkak olmalıdır. Renkli ekran tercih nedenlerinizden biri olmalıdır. Denenmiş ve test edilmiş markalardan uzaklaşılmamalıdır.

Garmin Balık Bulucu Neden Tercih Edilmelidir?

Uluslararası bir şirket olan Garmin, balık bulucularda en gelişmiş navigasyon sistemini kullanmaktadır. Bu sistem sayesinde doğru bilgiler tarafınıza ulaşır ve kaydedilebilir. Ayrıca benzerleriyle kıyaslandığında daha fonksiyonel ve daha ekonomiktir.

Balık Bulucu Kaç Metreye Kadar Frekans Yollayabilir?

Gelişmiş bir balık bulucu 2000-2500 metreye kadar frekans yollayabilir. Bu açıdan profesyonel balık avı sporu ile ilgilenenlerin ve balıkçıların vazgeçemediği bir cihazdır. Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Garmin Balık Bulucular

14 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Toplam 14 / 14 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483604/22003834/1307055/22007483/garmin