Gidon Bandı

Gidon Bandı

Gidon bandı bisiklet kullanıcıları açısından önemli aksesuarlardan biridir. Bisikletlerini daha güvenilir hale getirmek isteyen kullanıcılar hem yol tutuşunun daha iyi olması hem de bisikleti daha iyi kontrol edebilmek adına gidon bantlarından yararlanılır. Bu bantların en önemli özelliği bisiklet üzerindeki hakimiyeti maksimum seviyeye taşımaktır. Özellikle bisiklet kullanıcıları açısından gidon bandı kullanmak büyük bir önem taşır. Genelde profesyonel sürücüler eldiven kullanımına büyük bir özen gösterse de bu ürünler yeterli olmamaktadır. Bunların aynı zamanda gidon bantlarıyla da desteklenmeleri gerekir. Bisiklet gidon bandı bisikletin hareket halindeyken meydana gelen titreşimleri en aza indirir. Sürücüler direksiyonu kavradıklarında yolda ilerlerken birtakım nedenlerle çeşitli titreşimlere maruz kalırlar. Ancak bu bantlar direksiyonlara sarıldığında titreşimler en aza iner ve kullanıcının kollarında en ufak bir yorulma belirtisi meydana gelmez. Gidon bandı nedir? Sorusu da her bisiklet kullanıcısının yanıtını bilmesi gereken bir sorudur. Bu bantlar bazen tek kat bazen de iki kat sarılabilir. Özellikle çok engebeli yollarda ya da uzun yol gidileceği zaman iki kat sarılması daha işlevsel olabilir. 

Gidon Bandı Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Gidon bantları bisiklet kullanmayı düşünen kişilerin ihmal etmemesi gereken bantlar arasında yer alır. Bu bantların kullanımı sırasında bir sorun olmaması için mutlaka nasıl kullanılması gerektiği de bilinmelidir. Bu ürünleri satın alırken belli özellikleri göz önünde bulundurarak satın almanız gerekir. Bu özellikler ise şu şekildedir:

Gidon Bantlarının Üretildiği Malzemeler

Gidon bantlarının kullanımı sırasında yüksek bir konfor elde edebilmek için mutlaka malzemesine önem vermeniz gerekir. EVA malzemeden imal edilen gidon bantları direksiyonları tutuşta oldukça yüksek bir rahatlık sağlar. Bu bantlar yalnızca bisikletlerin direksiyonlarına değil aynı zamanda dümen gibi araçların üzerine de sarılabilen bant türleridir. 

Tüm Bisikletlere Uyum Sağlaması

Gidon bantları seçimi yaparken tüm bisikletlere uyum sağlamasına özen göstermeniz gerekir. Alacağınız bir ürünü daha başka bisiklet modellerinde kullanabilecek olmanız da önem taşır. Bu nedenle de uyumluluk konusuna satın alma sırasında dikkat etmeniz gerekir. 

Gidon Bantlarında Rahatlık

Bisikletleri rahat kullanmak son derece önemlidir. Yol sırasında daha az yorulmak, kas ve bilek ağrısı yaşamamak için seçimlerinizi yaparken malzemesinden kullanım şekline kadar her detaya gereken özeni göstermeniz gerekir. Bu süreçte EVA köpük yapısı ve jel bileşenlerinin bir arada kullanılması bisiklet kullanıcılarına maksimum bir konfor sağlar. Jel gidon bandı modelleri bu süreçte genelde çok tercih edilenler arasında yer alır. Modeller içerisinde deri detayları olan ürünler de çok dikkati çekenler arasında bulunur. Gidon bandı deri modeller hem çok estetik görünür hem de tutuş esnasında yeterli yumuşaklığı en iyi şekilde sağlar. 

Gidon Bantlarının Dayanıklılığı

Bu bantları satın alırken dayanıklılık derecesi son derece önemlidir. Aynı zamanda terlemeyi önleyici etkileri olan ürünler de seçilmelidir. Terleme yapmaması için nefes alabilirlik özellikleri olan bantların tercih edilmesine büyük bir önem vermeniz gerekir. Bu bantlar tutuş sırasında avuç içlerini terletmediği gibi tahriş etmeyecek özellikte de olmalıdır. Güneşin etkileri ile renkleri solmayan ve gevşeme yapmayan bant alımı büyük bir önem taşır. 

Takma Çıkarmada Kolaylık

Satın alma sırasında gidon bantlarının takma ve çıkarma özelliklerine dikkat etmeniz gerekir. Gidon bandı tıpası da bu bantlarla birlikte satılan aparatlardır. Bu aparatların mutlaka satın alırken bantların yanında bulunmasına önem vermelisiniz. Tıpalar sayesinde bantları daha kolay bir şekilde sarabilir ya da direksiyonlardan çıkarabilirsiniz. 

Profesyonel Bisikletçilere Özel Gidon Bandı Çeşitleri

Gidon bandı çeşitleri arasında birçok farklı üründen bahsetmek mümkün olabilir. Bu ürünlerde en çok öne çıkan özellikler EVA köpük yapısından oluşmalarıdır. Kelebek gidon bandı modeli kullanım açısından kullanıcıya yüksek bir sürüş avantajı sağlarken aynı zamanda dayanıklılığı sayesinde uzun yıllar kullanılabilir. Üretimi sırasında çok farklı malzemelerin kullanılması bu bantların dayanıklılık seviyesini artıran en önemli unsurdur. Köpük, silikon, mantar, microtex, poliüretan gibi birçok materyalden yararlanıldığı söylenebilir. Bu gidon bandı modelleri beklentilere en iyi şekilde yanıt veren ürünlerdir. Uzun yıllar bisikletlerinizi kullanırken hem güvenlik düzeyini yükseltir hem de daha rahat bir sürüş olanağı sunar. Bazı modellerde yapışkan özellikler vardır. Bu özellikleri sayesinde kolayca sarılabilir ve direksiyon demirine adaptasyon sağlayabilir. Gidon bandı çeşitleri kullanıcı gereksinimleri düşünülerek hazırlanır. Özellikle tüm direksiyon modellerine uygun bir model bulmanız mümkün olabilir. Kendinden yapışkanlı olması bu ürünlerin sarım esnasında çok daha iyi bir tutunma sağlar. Özellikle sağlam bir şekilde sarımı yapılabilen bantlar sürüş sırasında çok yüksek bir performans sağlar. Bu bantları satın alırken aynı zamanda hafifliği de önemlidir. Çünkü bisiklet sürerken araç üzerindeki her aksesuarın belli bir ağırlığı vardır. Seçilen aksesuarların bunlara gidon bantları da dahil her daim en hafif ürünler olmasına dikkat edilir. Çok kullanılan modeller arasında yıldızlı gidon bandı tasarımı da mevcuttur. Bu modeller tamamen gereksinimlere uygun olarak seçilir. 

Gidon Bantlarının Sarımı Nasıl Yapılır?

Gidon bandı ne işe yarar? Sorusuna yanıt vermek gerekirse bu bantlar bisikletlerin direksiyon kısımlarında daha iyi bir kavrama sağlamak için kullanılan bantlardır. Birçok farklı malzemeden üretilebilirler. Bazı sürücüler tek kat bazıları ise iki kat kullanabilirler. Bu bantların kullanımı sayesinde sürücüler yoldan ve bisikletin sarsılmasından kaynaklı olarak ortaya çıkan titreşimlerden etkilenmezler. Bu durum da sürücünün yoldan daha az etkilenmesini sağlar. Her bakımdan kullanışlıdır ve her profesyonel bisiklet kullanıcısının kullanması gereken bir üründür. Gidon bandı nasıl sarılır? Sorusu bu ürünlerin doğru bir şekilde kullanılabilmesi için büyük bir önem taşır. Bu bantların sarımı düşünüldüğünden çok daha kolaydır. Ancak bu işlemi daha önce hiç yapmadıysanız mutlaka kullanım talimatlarını dikkatli şekilde okumanız gerekir. Bisiklet gidon bandı nasıl sarılır? Sorusuna yanıt vermek gerekirse öncelikle tutuş yönünü belirlemeniz gerekir. Bisiklet kullanıcılarının yaptığı en büyük hata bu bantları gidonun boğazına yakın şekilde sarmalarıdır. Bu durum hem tutuş şekline ters olur hem de gidon bantlarının ömrünün kısa olmasına neden olur. Bantları sararken ne çok sıkı ne de çok sert sarmalısınız. Aynı zamanda gidon uzunluğu da sarma işlemi sırasında dikkat etmeniz gereken bir konudur. 

Gidon Bandı Fiyatı

Gidon bandı fiyatları ürünlerin modellerine, uzunluklarına, paket içerisinde bulunan sayıya göre farklılık gösterir. Aynı zamanda üretildiği malzemelere göre de yine gidon bantlarında fiyat farklılıklarına neden olabilir. Bisiklet gidon bandı en ucuz olan modeller yerine kalite düzeyi dikkate alınarak satın alım işlemi yapılmalıdır. Farklı renk seçeneklerinde satışa sunulan bu gidon bantları kullanıcı beklentisini en iyi şekilde karşılayan tasarımlardır. 

Gidon Bandı Ağırlığı Ne Kadardır?

Gidon bantları genellikle 60 ile 120 gram arasında ağırlığı olan ürünlerdir. 

Gidon Bandı Yapışkanlı Olması Şart mıdır?

Yapışkanlı olması şart değildir. Ancak sarım esnasında kolaylık olması açısından yapışkanlı modeller de çok tercih edilir. 

Gidon Bandı Tek mi Çift mi Kullanılmalıdır?

Bazı kullanıcılar tek bazıları çift tercih eder. Bu durum bisikletlerinizi kullandığınız yol özellikleri ve kullanım süresine göre değişir. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Gidon Bandı

346 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 346 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?