En Ucuz ve Kaliteli Bisiklet Gidonu

Şehir içi ulaşımda ve doğa seyahatlerinde kullanışlı bir ulaşım aracı olan bisikletle kullanıcının bedeni pek çok noktada temas halindedir. Bisiklet kullanımı esnasında en önemli temaslardan biri bisikletin gidonuyla kullanıcının elleri arasında gerçekleşen temastır. Bisiklet gidonunun şekli, yapısı, üretilmiş olduğu madde bisiklet sürüş deneyimini baştan sona etkileyebilir. Özellikle uzun süreli bisiklet kullanan kişilerin ya da gündelik hayatında bisikleti tercih eden kullanıcıların bisikletin parçalarına da gereken özeni göstermeleri gerekir. Dolayısıyla bisiklet gidonu alırken dikkat edilmesi gereken pek çok önemli nokta vardır. Bisiklet gidonu alışverişi sırasında bu noktalara dikkat etmek şüphesiz ki kullanıcının memnuniyetini etkileyecektir.

Dikkat edilmesi gereken ilk nokta gidonun türüdür. Tıpkı farklı yollar, kullanımlar ve etkinlikler için bisikletlerin farklılaşması gibi bisikleti oluşturan parçalar da farklılaşır. Bisikletin en temel parçalarından birisi olan bisiklet gidonları da farklılaşır. Örneğin şehir bisikletleri için vücudunuzun daha dik bir pozisyonda durmasını sağlayacak ve uzun kullanımlar için bel ve boyun ağrılarına sebebiyet vermeyecek bisiklet gidonlarını tercih etmek gerekir. Dağ ya da yol bisikletlerinde ise tutuş kolaylığı ve çeşitliliği sağlamak açısından eğimli gidonların tercih edilmesi daha avantajlı olacaktır.

Bisiklet kullanıcılarının üzerinde durması gereken başka bir unsur bisiklet gidonunun genişliğidir. Gidon genişliği bedeninizin bisiklet kullanımı sırasında rahat ve konforlu olabilmesi için önemli bir detaydır. Gidon genişliği alışverişler sırasında genellikle dikkat edilmeyen ve atlanan bir özelliktir. Ancak ihtiyaca ve bedeninize uygun olmayan bir gidon bisiklet kullanım deneyiminizi olumsuz yönde etkileyecektir. Gidon genişliğine dikkat ederken referans olarak alınması gereken nokta kullanıcının omuz genişliğidir. Bu şekilde gidonu daha rahat kavrayabilir ve uzun süreler bisiklet kullanabilirsiniz.

Bisiklet sürüş deneyimi etkileyen faktörlerden biri gidon yüksekliğidir. Gidon yüksekliği kullanıcının beden yapısı arasında bir uyumluluk olması gerekir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken nokta gidon yüksekliği ve sele yüksekliği arasındaki uyumdur. Bunu belirlerken kullanacağınız ölçü de boy ölçüsüdür. Aksi takdirde bisiklet kullanımı sırasında omurgayı rahatsız edecek sonuçlarla karşılaşılabilir. Rahatsız edici sonuçlar arasında da bel ve boyun ağrıları başta olmak üzere duruş bozuklukları da bulunmaktadır.

Gidon yüksekliğini belirleyen en önemli kısım gidon boğazıdır. Gidon boğazları sabit olabilmekle beraber ayarlanabilen gidon boğazları da bulunmaktadır. İstenildiği takdirde sabit gidon boğazları da gidon boğazı yükselticilerle uzatılabilir. Bisiklet kullanımında her şey sizin ihtiyaçlarınıza ve kullanımınıza göre tasarlanmıştır ve her üründe farklı seçenekler ve tasarımlar bulunabilir

Uzun yollar boyunca ellerinizin rahat bir şekilde bisikletle temas etmesini istiyorsanız dikkat edilmesi gereken özelliklerden bir tanesi de gidon elciğidir. Gidon elciği farklı şekillerde tasarlanabilmekle beraber farklı maddelerden de üretilebilir. Elleriniz gidon elciğini gerektiği gibi kavrayamazsa özellikle uzun yolculuklar sonrasında bileklerde ağrı oluşabilir ya da elde karıncalanma yaşanabilir. Bu gibi sorunlar yaşamamak için gidon elciği de özenle seçilmelidir.

Bisiklet gidon fiyatları farklı özelliklere göre çeşitlilik göstermektedir. Dolayısıyla geniş bir fiyat aralığında bisiklet gidonu bulmak mümkündür. Fiyatlar gidonun geometrik şekli ya da üretildiği madde özelinde çeşitlenmektedir. Nikelden kambiyuma ya da deriye kadar farklı ham maddelerden üretilmiş gidon bulmak mümkündür. Aynı şekilde bisikletinizin rengine ya da kendi zevklerinize göre farklı renklerde bisiklet gidonları bulmak ya da gidon bantlarıyla bisikletinizi renklendirmek de seçenekler arasındadır.

Belirtilen özellikleri dikkate alarak kendinize en uygun bisiklet gidonunu bulabilirsiniz. Bisiklet kullanımında kullanılan parçaların bisikletin kendisi kadar önemli olduğunu unutmamak gerekir. Bisikletin olmazsa olmazı olan en önemli parçalarından bisiklet gidonu seçiminde de birçok dikkat edilmesi gereken unsur bulunmaktadır.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Bisiklet Gidonu

307 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. XLC Bisiklet Gidonu
  2. HSGL Bisiklet Gidonu
  3. Pro Bisiklet Gidonu
  4. Neco Bisiklet Gidonu
  5. Woolstar Bisiklet Gidonu
  6. Epic Bisiklet Gidonu
  7. KNT Bisiklet Gidonu
  8. Zozo Bisiklet Gidonu
  9. Bianchi Bisiklet Gidonu
  10. Fonte Bisiklet Gidonu
  11. Plus Bisiklet Gidonu
  12. Ritchey Bisiklet Gidonu
  13. Sedona Bisiklet Gidonu
  14. Doğa Bisiklet Gidonu
  15. Fizik Bisiklet Gidonu
  16. Velo Bisiklet Gidonu
  17. Easton Bisiklet Gidonu
  18. Rectus Bisiklet Gidonu
  19. Shimano Bisiklet Gidonu
  20. Topeak Bisiklet Gidonu
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001546/2147483635/27026003/60003468/60007057
Başa dön