Bebeğiniz için yaşama en iyi başlangıç, iyi bir emzirme dönemi ile olur. Emzirmek, doğal bir süreç olarak gelişse de, o dönemin hem sizin hem bebeğinizin açısından daha konforlu ve sağlıklı geçmesi için bu konuda yardıma ihtiyaç duyabilirsiniz. Çünkü hamileliğiniz sırasında olduğu gibi, emzirme döneminde de göğüsleriniz pek çok değişikliğe uğrar. Bunlardan en önemlisi, göğüs ucu bölgenizdeki değişimdir. Emzirme sonucu, göğüs uçlarında meydana gelebilecek kızarıklık, tahriş, çatlak ya da yaralardan kaynaklanan acı, bir müddet sonra dayanılmaz hale dönüşebilir. Dolayısıyla, daha rahat bir emzirme için göğüs ucundaki tahribatı önleyecek ve onaracak, sağlıklı bir göğüs ucu kremi kullanarak, işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Doğum yapacak olan her anne adayının alışveriş listesinde olan göğüs ucu kremi ile göğüs ucu çatlaklarının hızla iyileşmesini sağlayabilirsiniz. Meme uçlarının ağrılı ya da çatlamış olması halinde, tüm diğer cilt sorunlarında önerildiği gibi, en etkili tedavi, cildin nem oranını arttırmak ve cildin daha fazla kurumasının önüne geçmektir. Nemli ortamlarda kabuk tutma olgusu azaldığı için yara ve çatlaklar daha çabuk iyileşme gösterebilir. Ayrıca kuru ortamlara göre, iyileşme sonrasında leke kalma oranı azalır. Nem ile yara iyileştirme yöntemi sayesinde, derinin içindeki doğal nem yeniden kazanılarak, hızlı bir iyileşme süreci başlatılır. Cildinizin üzerinde yara ve çatlak iyileşmesini mümkün kılan onarıcı bir tabaka oluşur. Uygulandığı bölgedeki çatlaklarda hızlı onarım sağlayan göğüs ucu kremini düzenli olarak kullanarak, emzirme dönemini, bebeğinizle birlikte daha konforlu ve her dakikasından mutluluk duyduğunuz bir deneyime dönüştürebilirsiniz.

Göğüs Ucu Kreminin Faydaları Nelerdir?

Göğüs ucu kremi, emzirme dolayısıyla nemini kaybederek kurumuş, çatlamış ve ağrı veren göğüs uçlarını koruyarak, rahatlatır. Emzirme sırasında cildinizin kaybettiği doğal dengesini, geri kazandırır. Krem, hızlı bir iyileşmenin yanında, hassaslaşan göğüs uçlarını, yeniden emzirebilmek için hazırlar. Göğüs ucu kremi ile koruma, iyileştirme, nem dengesini düzenleme gibi sağlıklı emzirme için ihtiyacınız olan tüm bakımları yapabilirsiniz. Ayrıca göğüs ucu kreminin içinde su bulunmaması sayesinde, bakteri üremesinin önüne geçebilirsiniz. % 100 doğal olan göğüs ucu kremi, yan etki olasılığını en aza indirdiğinden, ürünü güvenli şekilde kullanabilirsiniz.

Hangi Göğüs Ucu Kremi Daha İyidir?

Parfüm, paraben ve koruyucu kimyasallar gibi katkı maddeleri içermeyen, doğal göğüs ucu kremi kullanmak iyi bir tercih olur. Tadı ve kokusu olmayan göğüs ucu kremi, bebeğinizin anne kokusu ve süt tadını alması için imkân verir. Bebeğinizde alerjiye neden olabilecek papatya özü, kabuklu kuru yemiş yağı ve E vitamini gibi maddeleri bulundurmayan hipoalerjenik bir krem, oluşabilecek yan etkilerin önüne geçer. Göğüs ucu kreminin kullanım bakımından kolay olması ise size zaman kazandırır. Bu sebeple, emzirme öncesinde temizlenmesi gerekmeyen göğüs ucu kremi kullanabilirsiniz. Cildinizin pH’sına uygun ve dermatolojik olarak test edilmiş göğüs ucu kremlerini tercih edebilir, sağlığınızı güvence altına alabilirsiniz.

Göğüs Ucu Kremine Ne Zaman Başlanmalıdır?

Uzmanlara göre, emzirme dönemine kolay bir başlangıç yapmanız için hamileliğinizin 32. haftasından itibaren sabah ve akşam uygulaması olarak günde iki kez göğüs ucu kremi kullanabilirsiniz.

Göğüs Ucu Kremi Nasıl Kullanılır?

Temiz eliniz ile krem tüpünü sıkarak, yaklaşık bezelye büyüklüğünde bir parça alınız. Kremi, parmaklarınız arasında hafif hareketlerle yumuşatınız. Göğüs ucu bölgenize, dikkatlice uygulayınız. İhtiyaç duyarsanız, tek kullanımlık emzirme pedinizin ortasına az miktarda krem koyarak uygulama yapabilirsiniz. Gereksinim halinde, her emzirme sonrasında göğüs ucu kremini kullanabilirsiniz.

Göğüs Ucu Kremi Ne Zaman Kullanılmalıdır?

Göğüs ucu kremini, günde iki kez kullanabilirsiniz. Eğer bölgede çok kuruma ya da tahribat varsa, bu sayıyı arttırabilirsiniz.

Göğüs Ucu Kremi Nasıl Muhafaza Edilmelidir?

Göğüs ucu kremini, tüpün kapağını sıkıca kapatarak, oda sıcaklığında saklayabilirsiniz. Eğer serin yerde saklarsanız, krem sertleşeceği için uygulama zorlaşır. Göz ile temasından kaçınmalısınız.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Göğüs Ucu Kremi Fiyatları

63 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Chicco
  2. Philips Avent
  3. Mustela
  4. Lansinoh
  5. Weewell
  6. Uni Baby
  7. Palmer's
  8. Meditech
  9. Evomere
  10. Incia
  11. Medela
  12. Milkway
  13. Mumsy Natural
  14. Uni Mom
  15. Alldermo
  16. Babe
  17. Baby&Me
  18. Badger
  19. Dermolife
  20. Earth Mama
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483639/23020380/309942/80383013
Başa dön