Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Göksel Yılmaz / Ensemble - Kan Zaman CD

Bu ürün şu an satılmamaktadır.
Loading interface...
DSACategoryId/60001501/2147483641/60000822/10751/10766
Göksel Yılmaz / Ensemble - Kan Zaman CD
İnsanlarımızın tekrar Arapça şarkı söylemeye başlaması için yeni bir sebep,  “Kan Zaman”

Göksel Yılmaz Ensemble’nin “Kan Zaman” isimli Arapça albümü Kalan Z etiketiyle müzikseverlerle buluşuyor.

2011 yılında Hollanda’da yayımlanan Türkçe ağırlıklı ilk albümleri “Gezgin”den sonra tamamen Arapça sarkılardan oluşan bir albümle çıkıyor karşımıza Göksel Yılmaz Ensemble... “Kan Zaman” (“Bir Zamanlar”), Türkiye’nin güneyinde yaşayan Arap azınlığının unutulmaya yüz tutmuş diline ve şarkılarına ışık tutacak nitelikte bir albüm. Albüm bir ailenin göç hikayesini de anlatır.

Beş müzisyenden oluşan ensemble(topluluk), kurucusu Göksel Yılmaz’ın adını taşıyor. Hollanda doğumlu olan Göksel çocukluğunun bir bölümünü ailesinin memleketi Antakya’da geçirir. Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan Antakya bilindiği üzere ağırlıklı Arapça konuşulan bir bölgede, Türkiye’nin güneyinde yer alır. Göksel burada Arap dili, kültürü ve şarkılarıyla haşır neşir bir şekilde büyür. Kan Zaman albümü çocukluğunda duyduğu Arapça şarkılardan esinlenerek oluşmuştur.

Bu albüm için Göksel, 70’li ve 80’li yıllarda bütün Arap ülkeleri ve Antakya ve çevresinde insanların dilinden düşmeyen şarkıları özenle seçmiştir. Günümüzde bile icra edildiğinde herkesin bir ağızdan söylediği bu ölümsüz şarkılar güncelliğini hiçbir zaman yitirmemiş. Albümde yer alan Antakya’ya ait olan ve Türkiye’de çok bilinen “Meryem Meryemti” şarkısı buna güzel bir örnektir.

Bütün düzenlemeleri Göksel Yılmaz’a ait olan şarkılar, orijinallerine sadık kalınarak ve doğru icra etmeye özen gösterilerek kaydedilmiş. Böylece çok saf, samimi ve aşırı armonik düzenlemelerden uzak sade bir çalışma çıkmış ortaya.Tabi Göksel, şarkılara güncel renkler de katarak küçük büyük herkese hitap edecek hale getirmiş.

Adeta bir arşiv çalışması niteliğindeki “Kan Zaman”, Türkiye’nin güneyinde yaşayan Arap azınlığının diline ve şarkılarına ışık tutarken aynı zamanda Türkiye’de üretilen Arapça müzik adına büyük bir boşluğu dolduracak olan iddialı bir çalışma.

Parça Listesi

1. Bestan Wroud - Çiçek Bahçesi

2. Ala Dalouna

3. Baleyl Ya Ayni - Geceleyin Ey Gözlerim

4. Rouzana

5. Ya Rayeh Le Stanbul - İstanbul’a Giden Yolcu

6. Kan Ezzaman - Bir Zamanlar

7. Maryam Maryamti - Meryem Meryem’im

8. Barda Barda

9. Ya Bourdayin

10. Ya Ayn Mulayiteyn - İki Güzelin Gözleri

11. Badna Netjawaz - Evleneceğiz

12. Saydale - Eczacı

13. Ya Hala Bideyf - Hoşgeldiniz Ey Konuklar
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön