Güvenlik Kulaklıkları

Bazı sesler işitme duyusuna zarar vererek işitme kaybına, kulak çınlamasına ya da arka plan gürültüsü nedeniyle iletişim zorluğuna neden olabilir. Sesi kısarak, sesten uzaklaşarak veya maruz kaldığınız süreyi sınırlayarak gürültüye maruz kalmanızı engelleyemiyorsanız, işitme koruması sağlayan güvenlik kulaklıkları ve tıkaçları  tek seçeneğinizdir. Erişilebilir güvenlik kulaklıkları fiyatları ile pek çok stil, malzeme, renk ve boyut arasından seçim yapabilir, işitme sağlığınızı destekleyen koruyucu ürünleri satın alabilirsiniz.

Gürültü Seviyesini Düşünün

Güvenlik kulaklığı seçerken göz önünde bulundurulması gereken ilk faktör, kulaklığın maruz kaldığınız gürültüyü güvenli bir seviyeye indirmek için ne kadar engelleyebileceğidir. Endüstriyel gürültülerin çoğu 95 dBA'nın altındadır. Bu da çoğu kullanıcı için uzmanlarca önerilen ve güvenli maruz kalma sınırı olan 85 dBA'yı karşılamak için yaklaşık 10 dB'den fazla gürültü azaltma özelliğine ihtiyaç duymayacağı anlamına gelir. Hemen hemen tüm güvenlik kulaklıkları ve işitme koruyucuları, doğru şekilde takıldığında gürültüyü 10 dB azaltabilir. Çalışma sahanızdaki gürültü seviyelerini bilmiyorsanız, ses ölçer gibi bir uygulama ile ortamdaki gürültüyü ölçebilirsiniz. Daha yüksek sesli ortamlar daha yüksek düzeyde gürültü azaltma gerektirir, ancak sesi çok fazla azaltmamaya dikkat etmelisiniz. Çok az ses de kendinizi izole hissetmenize ve çevrenizden daha az haberdar olmanıza neden olabilir. Aşırı koruma, birinin konuşmasını duymak veya ekipmanınızı dinlemek için koruyucu ekipmanınızı çıkarma ihtiyacı hissetmenize neden olabilir. Güvenlik kulaklıkları ve diğer koruyucuların ambalajındaki gürültü azaltma derecesi, genellikle bir laboratuvarda test edilen ve ürünün engellediği gürültü miktarını temsil eder. 100 dB veya daha yüksek gürültü seviyelerine (motorlu testereler veya matkaplar gibi) maruz kalıyorsanız, kulak tıkaçları üzerine güvenlik kulaklığı takmanız gerekebilir.

Görevlerinizi Gözden Geçirin

Doğru işitme koruyucusunu seçerken gürültü seviyelerinin ötesinde iş yeri özelliklerini de dikkate almalısınız. Örneğin, göz koruması, baret veya solunum cihazı gibi baş seviyesindeki kişisel koruyucu ekipmanları kullanmak ürün seçimini etkiler. Bazı gözlükler kulaklığın kulak çevresindeki sızdırmazlığını engelleyerek sesin kulağa sızmasına neden olabilir. Kulaklıklar, kaskların başınıza oturmasını engelleyebilir. Bununla birlikte doğrudan bir baret veya kaska monte edilmek üzere tasarlanmış ya da kafa bandına sahip modeller de bulabilirsiniz. Özetle işitme korumanızın iş yerinde kullandığınız diğer güvenlik ekipmanlarıyla uyumlu olduğundan emin olmalısınız.

Ürün Seçeneklerini Karşılaştırın

Gürültü koruması sağlarken, gürültünün sürekli olup olmaması da ürün seçimini etkiler. Kulaklıkları çıkarmak ve değiştirmek kulak tıkaçlarından daha kolaydır. Bu nedenle belirli aralıklarla oluşan gürültülere karşı daha rahat bir kullanım sunabilir. Kulaklıklar uygun bir seçenek değilse, önceden kalıplanmış kulak tıkaçlarının çıkarılması ve değiştirilmesi köpük tıkaçlara göre daha kolay olur. Seviyeye bağlı veya ses restorasyonlu işitme koruyucuları, aralıklı gürültü sorunları için de yararlı olabilir. Bu tür bir işitme koruması, arka plan gürültü seviyeleri düşük olduğunda sesin geçmesine izin verir ve gürültü seviyeleri arttığında koruyucu hale gelir. İşitme koruması takarken ne sıklıkla konuşmanız gerektiğini düşünün. Sözlü iletişim yaygınsa veya yüksek kaliteli ses başka nedenlerden ötürü önemliyse (özel iletişim kulaklıkları, çok gürültülü ortamlarda konuşma iletişimini de geliştirebilir.

Soru 1: Güvenlik kulaklığı nasıl seçilir?

Cevap 1: Maruz kaldığınız gürültü seviyesi, çalışma sahanız ve görevlerinizi göz önünde bulundurarak ihtiyaçlarınızla uyumlu ürünleri filtreleyebilirsiniz. Ancak işitme korumasının yalnızca sese her maruz kaldığınızda tutarlı ve doğru bir şekilde takarsanız işe yarayacağını unutmamalısınız. Bu nedenle ister her zaman rahat ve kullanışlı bir kulaklık seçtiğinizden emin olmalısınız.

Soru 2: Kulak tıkaçlarının özellikleri nelerdir?

Cevap 2: Birçok kişi, özellikle uzun süre veya sıcak ortamlarda kullanıldığında, kulak tıkaçlarını kulaklıklardan daha rahat bulur. Kulak tıkaçları hafif, saklaması kolay ve beklenmedik durumlar için el altında tutulması uygun bir donanımdır. Bununla birlikte, kulak tıkaçlarının kulağınıza doğru şekilde oturmasını öğrenmek daha zor olabilir. Bazı kulak tıkaçlarının farklı boyutları vardır. Bu nedenle hangi boyutun sizin için doğru olduğunu belirlemede yardıma ihtiyacınız olabilir. Kulak kanallarınız çok dar veya çok kıvrımlıysa, uygun bir kulak tıkacı bulmak zor olabilir. Kulak tıkaçları genellikle uygun fiyatlıdır, ancak sık sık değiştirilmeleri gerekir. Bazı kulak tıkaçları yalnızca bir kez kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve sonra atılır.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Güvenlik Kulaklıkları

334 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. 3M Güvenlik Kulaklıkları
  2. Starline Güvenlik Kulaklıkları
  3. Delta Plus Güvenlik Kulaklıkları
  4. Essafe Güvenlik Kulaklıkları
  5. İsg Okulu Güvenlik Kulaklıkları
  6. Uvex Güvenlik Kulaklıkları
  7. Hellberg Güvenlik Kulaklıkları
  8. Flare Audio Güvenlik Kulaklıkları
  9. Honeywell Güvenlik Kulaklıkları
  10. Faba Güvenlik Kulaklıkları
  11. Jetfast Güvenlik Kulaklıkları
  12. Medop Güvenlik Kulaklıkları
  13. Sgs Güvenlik Kulaklıkları
  14. Sperian Güvenlik Kulaklıkları
  15. Vento Güvenlik Kulaklıkları
  16. May Safe Güvenlik Kulaklıkları
  17. Vıola Valente Güvenlik Kulaklıkları
  18. Ar-An Güvenlik Kulaklıkları
  19. Aran Güvenlik Kulaklıkları
  20. Aran Protection Güvenlik Kulaklıkları
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003347/13003349/60002017
Başa dön