Hamile Pantolonu

Hamileliğinizin ilerleyen zamanlarında, mevcut pantolonlarınızın bedeninize uymadığını ya da rahat hissettirmediğini fark ettiğinizde hamile pantolonlarına geçiş yapmanız gerekebilir. Hamile pantolonu, günlük hayatınızda sahip olduğunuz pantolon stilleriyle benzer tarzlarda üretilir. Hamile pantolonları, genişleyen karnınızı sarabilecek ve konforlu hissettirecek esnek bir bel bandı ya da ayarlanabilir elastik kemer eklentisiyle tasarlanıyor.

Hamile kadınlar için özel kıyafetlere yatırım yapılmadığı, tasarımların sınırlı kaldığı geçmiş zamanlarda, hamile kadınlar çoğunlukla geniş elbiseler giyiyorlardı. Günümüzde ise gündüz, gece ya da iş yaşamında ihtiyaç duyulan tüm parçaların hamilelere uygun şekilde tasarlanmış olanlarına kolayca ulaşılabiliyor.

Hamile Pantolonu Ne Zaman Satın Alınır?

Hamileliğin ilk aylarında anne adayları, genellikle bu tarz kıyafetler almak yerine alternatif çözümler yaratmak isteyebiliyor. Fakat hem kendi konforunuz hem de bebeğinizin sağlığı için beli sıkan pantolonlar, içinde rahat hareket etmediğiniz jeanler yerine birbirinden şık ve konforlu hamile pantolonu modelleriyle tarzınızdan ödün vermeden şık bir görünüm yakabilirsiniz.

Hamilelik sürecinin her kadında farklı şekilde işlemesi nedeniyle hamile kıyafetlerine geçiş, herkes için farklı zamanlarda meydana geliyor. Karnın büyümesi, annenin boyuna, vücut tipine, bebek sayısına, kilo alımına ve kaçıncı hamilelik olduğuna göre değişiklik gösteriyor. Karnın ve bel çevresinin genişlediği zaman çoğunlukla 12 ile 16. hafta aralığına denk geliyor. Bu dönem içinde, hamile pantolonu alma zamanının geldiğini gösteren bir takım değişimler yaşanıyor. Yemeklerden sonra pantolon düğmesini açma gereği duyuyor, gün içinde şişkin ve gerilmiş hissediyor, gömlek düğmelerinin açılmaya başladığını fark ediyorsanız vakit kaybeden hamile pantolonu ve jeanlere göz atmaya başlayabilirsiniz.

Hamile Pantolonu Modelleri

Hamile pantolonu modelleri, normal pantolonlarla aynı tarz ve kesimde üretiliyor. Esnek bel bandı veya ayarlanabilir bağcık detayıyla tasarlanan hamile pantolonları, spor, klasik ve şık tarzı yansıtan detaylarıyla hamilelerin beğenisine sunuluyor.

Günlük hayatında jean ve rahat kesim pantolonları tercih eden anne adayları, tarzından ödün vermeden benzer stillere sahip hamile pantolonları arasından seçim yapabiliyor. Hamileler için özel olarak tasarlanmış jean modellerinin bel kısmında, elastik kumaş ya da ribana kumaş kullanılıyor. Karnı tamamen saracak şekilde tasarlanmış olan ek bel parçası, esneme kabiliyetine sahip olduğu için hamileliğin her evresinde konforlu ve güvenli hissettiriyor.

Hamile pantolonu modelleri arasında, iş yaşamının vazgeçilmez parçalarından biri olan düz ya da havuç kesim klasik kumaş pantolonlar yer alıyor. Standart pantolon kesimiyle benzer şekilde üretilmiş olan klasik hamile pantolonları, bel bandı eklentisiyle tasarlanıyor.

Hamile pantolonları, çoğunlukla göğüs altında biten bel yüksekliğine sahip olup erken dönemlerde katlayarak kullanıma imkân sağlayan yumuşaklık ve esneklikte üretiliyor.

Hamile Pantolonunda Doğru Beden Seçimi

Hamile pantolon bedenleri, standart beden ölçülerinde üretiliyor. Hamilelik boyunca vücuttaki değişimleri tahmin etmek epey zor olmakla birlikte her gebelik birbirinden farklı şekilde ilerliyor. Hamilelikte, 2. trimester yani ikinci üç aylık dönemin sonlarına doğru karnın büyümesi ve kilo alımıyla birlikte basen ve bacak bölgelerinde de genişleme yaşanabiliyor. Eğer kilo alımına bağlı beden değişimi varsa hamilelik öncesi bedeninizden bir veya iki beden büyük bir pantolon satın almanız gerekiyor. Marka tarafından sunulan beden kılavuzu ve kullanıcı yorumlarının yardımıyla kendinize en uygun hamile pantolonunu seçebilirsiniz.

Hamile Pantolonu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Hamile pantolonunun en önemli kullanım amacının, konfor ve rahatlık olduğunu ön plana alarak seçim yapın.
  • Yerleşik karın bandının, hamileliği ilerleyen zamanlarında da rahat hissettirecek esneklik ve yumuşaklıkta olmasına dikkat edin. Streç kumaş, ribana kumaş ve jarse kumaşlar yeterli esnekliği sağlarlar.
  • Kuşaklı bir pantolon tercih ediyorsanız, belinin yeterli genişliğe ayarlanabilir olmasına dikkat edin.
  • Hamilelik boyunca kullanılan giysilerin içerikleri sağlıklı olmalıdır. Yoğun polyester kullanılan, nefes almayan kumaşlardan kaçının. Keten, pamuk, polyester/pamuk ve hafif kumaşlardan üretilmiş modelleri tercih edebilirsiniz.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Hamile Pantolonu Fiyatları

Toplam 24 / 53 ürün
DSACategoryId/2147483639/60000710/23020381/309404/60000859