Hamile Korsesi

Gebelikten önce ve gebelikten sonra giyilen korse farklı amaçlara hizmet eder. Gebelikten önce hamile destek korsesi giyerek öne doğru aşırı yüklenen göbeğinizi taşırken sırtınızdan daha fazla destek almanız sağlanır. Gebelikten sonra giyilen korse ise sarkan göbeği toparlamak amaçlı kullanılan, yeni bebekle birlikte vücudu değişen anneyi iyi hissettiren iç giyim ürünlerinden biridir. Ürünü etkili olarak kullandığınızda giydiğiniz kıyafetlerin altından sarkan göbeği güzel bir şekilde tuttuğunu görürsünüz. Bel ve sırt desteği olarak farklı amaçlar için kullanabileceğiniz korseleri karın bölgesini sıcak tutmak için de kullanabilirsiniz.Korseler sıkılaştırıcı ve sıcak tutucu özelliklerinden dolayı pek çok amaca hizmet edebilir.İçinde aşırı sıkı hissetmemeniz için doğru beden ölçülerinde hamile korsesi ürüne ulaşarak rahat bir duruşla daha şık görünmenin tadını çıkarabilirsiniz.

İncelten Hamile Korse Ürünleri Nelerdir?

Hamile korsesi modelleri genel olarak sıkılaştırma konusunda fayda sağlar. Bunun yanında omuriliği dik tutmak için de hamile korsesi seçenekleri bulunur. İç giyimde  göğüs bölgesinde, bacak bölgesinde veya göbek bölgesinde kullanabileceğiniz inceltme etkili çok çeşitli korse vardır. Ürünlerden bazıları şunlardır:

  • Korse atlet: Anne adaylarının büyüyen göğüslerini rahat ettirmek için tasarlanan askılı veya straplez detaylı atlet korseler emzirmeyi kolaylaştıran özelliklerle annelere yardımcı olur. Kıyafetlerinizin altından belli olmayacağı için gönül rahatlığı ile giysilerinizin altında kullanabilirsiniz. 82% Polyamide, 18% Elastane olan dikişsiz kumaştan imal edilen ürünler iç giyim dünyasında trend olarak sıklıkla kullanılır. Süper yumuşak mikro elyaf dolgusu ile anti bakteriyel ve mantar önleyici bir yapı sunan korse atlet seçenekleri ten ile uyumludur. Emzirme döneminde veya öncesinde sizi rahatsız etmez. Nefes alabilen detayları ile göğüslerinizin formunu en ideal şekilde gösterirken terlemeyi önleyen ve iz yapmayan özellikleri kullanıcıları memnun eder. S, M, L gibi beden ölçülerinde satışa sunulan atlet korseleri sayesinde daha özgüvenli görünebilirsiniz.
  • Göbek bölgesi korseleri: Doğumdan sonra sarkan göbek bölgesinin toparlanmasına yardımcı olan hamile korse modelleri vücudun sıkılaşma sürecine destek olur. Sezeryan anneleri için vücuda baskı yapmayan yumuşak bir yapıyla sıkılaştıran modeller de mevcuttur. Eskiden sarma yöntemi kullanılarak yapılan göbeğin iyileşme ve kendini toparlama sürecinde korseler size yardımcı olur. Yeni nesil teknolojiler kullanılarak hazırlanan hamile korseler, giydiğiniz her kıyafet tipi ile uyum sağlar. Terletme yapmayan bir beden küçültme etkili korseler, kıyafetlerinizin içinde daha şık görünmenizi sağlar. Hava geçirgenlik özelliği ile nefes alabilir kumaş yapısıyla belde herhangi bir ize neden olmaz. Göbek bölgesine doğru noktalardan basınç uygulayarak düzgün bir form kazanmanızı sağlar. Ağ kısımları açılabilen külot korse seçenekleri de bulunur. PEk çok külot korse kendinden sıkılaştırıcı özellikleri ve rahat giyim özellikleri ile günlük olarak kullanıma uygundur. Doğumdan sonra dik durmaya destek olarak omuriliği rahatlatan sırt korsesi modelleri mıknatıslı manyetik özellikleri ile annelerin sırt ağrılarını hafif geçirmesine yardımcı olur.
  • Paçalı ve Tüm Vücut Korseler: Kadınlar için şıklığa giden yolda her şeyi denemek önemlidir. Tenle mükemmel bir uyum yakalayan hamile korseleri gün boyu rahat hissetmeyi mümkün kılarken bir bedene kadar incelme sağlayarak iyi hissettirir. Spor kombinlerden özel davetlere kadar güvenle size olan elbiseleri giymeye devam edebilirsiniz. Göğüs, karın ve basen bölgesine yaptığı basınç ile düzgün bir formda görünmenizi sağlayan çıtçıtlı body korse seçenekleri bakteri üretmeyen kumaş özellikleri ile emzirme döneminde de hijyenik bir şekilde kullanılabilir. Rahatsızlık yaratmayan yumuşak kumaş yapısı doğum sonrası mide, karın ve kalça bölgesini toplayarak, eski formunuza geri dönmenizi kolaylaştırır. İstenmeyen görüntüleri engellemek için sarkmaları toplayan hamile korseleri gebelik sonrası hassas teninize herhangi bir zarar vermez. Hamilelikle birlikte sarkan karın kaslarını uyararak daha çabuk iyileşmesine fayda sağlar.  Paçalı korselerin üst kısmında belden kaymasını önleyen silikon bant detayı bulunur. Göbek ve basen bölgesini toparlayan modelleri S, M, L ve XL beden seçeneklerinde bulabilirsiniz.

Hamile Korsesi Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Hamile korsesi seçenekleri sadece vücudunuzun toparlanmasını kolaylaştırmaz aynı zamanda bebeğiniz ile ilgilenirken daha mutlu hissetmenize de yardımcı olur. Her insanın beden şekli ve kilo aldığı bölgeleri farklılık gösterebilir. Her kadın kendini kum saati gibi bir vücutla görmek ister. Dışarıdan belli olmayan korseler insanların size karşı tutumunu da değiştirerek daha güzel şeyler duymanızı sağlayabilir. Hamile korsesi kullananlar doğum sürecini daha rahat geçirebilirler. Hem beden hem de ruh sağlığı için destek olan hamile korseleri seçerken dikkat etmeniz gereken bazı detaylar bulunur:

  • Hamile korsesi seçerken doğumdan sonra kullanacağınız modele önceden karar vermeniz gerekir. Doğum sonrası çok sık tuvalete çıkıldığı için sadece beli veya göbeği saran modeller sizin için daha kullanışlı olabilir.
  • İyileşme sürecine girdikçe tüm vücut korseleri deneyerek sıkı bir forma girmeye daha hazır hissedebilir, kendinizi bir beden daha ince görerek fit hissedebilirsiniz.
  • Doğumdan sonra sütle dolan ağırlaşmış göğsünüzü doğru yerlerden destekleyerek rahat etmek ve konforlu bir şekilde bebeğinizi emzirmek için emzik formlu korseleri deneyebilirsiniz.
  • Beden ölçüsünü doğru bir şekilde belirlemezseniz size etki edecek ürünü satın almamış olursunuz. Dolayısıyla korse satın alırken beden ölçülerini doğru girmeniz önerilir.
  • Korse giymek yerine korse destekli bir iç çamaşırı giymek isterseniz korseli bato slipleri veya şortları deneyebilirsiniz.
  • Hamile korsesi seçerken genelde giydiğiniz kıyafet renklerine göre ürün tercihi yapabilirsiniz. Beyaz, ten ve siyah gibi renklerde imal edilen korselerin kıyefetlerinizin içinde belli olması hoşunuza gitmez.

Dikkat edilmesi gereken detayların yanında içinde kendinizi sıkışmış gibi değil rahat bir şekilde doğru formda hissettiğiniz modellere ulaşmak önemlidir. Hamile korseleri yanında ihtiyacınız olan farklı ürün seçeneklerini de keşfetmek için hamile iç giyim ürünleri kategorisini inceleyebilirsiniz.

Doğumdan Sonra Neden Korse Kullanmalısınız?

Farklı amaçlar için doğumdan önce veya sonra korse kullanmak istediğinizde bunun için yeterli sayıda ürün çeşidi bulabilirsiniz. Hamile korselerinin size sağladığı faydaları göz önüne alınca neden korse kullanmanız gerektiğini daha iyi anlayabilirsiniz. Elasten özellikli korselerin çoğu rahat bir kullanım sunarken çok fazla etki göstermez. Fakat tam sıkılaştırıcı etkili pamuklu korse modellerinde elastan oranı çok az veya hiç yoktur. Bu sayede göbek daha düz bir formda görünür. Doğum sonrası fazla kilolarınız ve sarkan teniniz için farklı hamile korsesi öneri seçenekleri de ürünler hakkında yapılan yorumları inceleyerek deneyebilirsiniz. Sadece tek bir modele odaklanmanız gerekmez. Doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe ve pelvik bir ağrı durumunuz söz konusu değilse korse kullanmanızı gerektiren pek çok durum vardır:

Daha hızlı iyileşme: Doğum sonrasında annelerin karın bölgelerinde hissettiği boşluk ve hissizlik gibi etkenler dolayısıyla göbeğe destek verecek bir bağa ihtiyaç duyulur. Yeni doğum yapmış anne adaylarının daha hızlı hareket edebilmelerini sağlayan ve göbek bölgesine basınç vererek bölgedeki hafif ağrıların dinmesine yardımcı olan korseleri doğum sonrası kullanmaya hemen başlamanız önerilir.

Bebek ile bağı güçlendirme: Normal doğumdan ziyade sezeryanla doğum yapan annelerin bebeğini kaldırmakta güçlük çektiği dikişli dönemde annelere bebeği kaldıracak kuvveti veren korseler anne bebek bağının da güçlenmesine destek olur. Göbeğinize ihtiyaç duyduğu toparlamayı sağlayarak karın kaslarından daha kolay bir şekilde destek almaya başlayabilirsiniz.

Sezaryen sonrası toparlama:  Karın bölgenizde yapılan baskı içinizde bulunan kirli kanın da daha çabuk atılmasını sağlar ve bu açıdan korse kullanımı doktorlar tarafından da önerilir. Doğum sonrasındaki ağrı ve sıkıntı hissini hamile korseleri sayesinde rahatlıkla atlatabilirsiniz.

Acı ve ağrıyı hafifletme: Yeni nesil teknolojilerle donatılan şekillendirici hamile korseler, doğumdan sonra yaşanacak ağrı ve acıyı hafifletmenin en iyi yoludur. Karnınıza yapılan baskı ve doğum süreci ile beraber göbek bölgesinde destek aradığınızda yastık veya elinizle bastırmak yerine korseleri kullanarak ağrılarınızı yönetebilirsiniz.

Özgüven vermesi: Bir çok anne adayı gebelikle birlikte vücudunda hiç görmediği değişiklikleri yaşar. Beden ölçüleri değişen belki de eski kilosuna nazaran daha fazla kilo alan anne adayı daha ilk günden veremeyeceğini düşündüğü kilolar için üzülür. Böyle durumlarda iyileşme sürecine yardımcı olurken aynı zamanda eski formunuza dönmeye yardımcı olan hamile korseleri sayesinde kendinizi daha özgüvenli hissederek toplum içine karışabilirsiniz.

Sırt desteği vermesi: Bel bandı olarak da satışa sunulan hamile korsesi seçenekleri sırtınıza destek vererek sırt ağrılarınızı hafifletir.

Hamile Destek Korsesi Özellikleri Nelerdir?

İlk çıkış amacı sağlık olan korseler günümüzde şekillendirme konusunda fayda sağladığı için daha çok güzellik amaçlı kullanılır. Her kadın ince ve fit görünmek ister. Kimisi bunu sporla kimisi de korseler kullanarak yapar. Tek başına korse ürünleri kadar günümüzde korseli etkilerle tasarlanan kıyafetler de bulmak mümkün. Diz altından diz üstüne, slipten şort korseye kadar pek çok seçenek kullanacağınız kıyafete göre incelmenizi destekler. Genellikle hamile toparlayıcı olarak bilinen ürünler annenin lohusa sürecini rahat geçirmesine de yardımcı olur.

Yeni doğum yapan anneler ilk zamanlar pek istemese de sağlık ocağı da olsa mutlaka çıkmak zorunda kalır. Dolayısyla her ne kadar önem vermek istemese de kucağına aldığı bebeği ile güzel vücuduyla gurur duymak ister. Yanları, beli ve baseni toplayan hamile korse ürünleri en iyi şekilde basınç sağlayarak fazlalıklarınızı saklamanızı kolaylaştırır. Kıyafetleriniz içinde oldukça şık görünebilir belki rahat modelde olan eski beden ölçülerinize ait kıyafetlere bile girebilirsiniz.

Kullanımı son derece basit olan korselerin çıtçıtlı, bantlı veya manyetik gibi kapatma detayları bulunur. İhtiyaç duyduğunuz bölge için bir korse kullanarak kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Bazı durumlarda ise anne olmadan evvel hamile destek korseleri gerekir. Gebelik sürecinde her hafta büyüyen karnınızın sırtınıza yapacağı baskıyı azaltmak için tercih edilen  hamile korsesi medikal özellikte olup ağrıların hafifletilmesinde yardımcı olur. Öne doğru hafif meyilli olan eğik duruşunuzu düzelterek omuzlarınızın dik kalmasına destek verir. Ürünü genişleyip daralabilen yapıları nedeniyle hem doğumdan önce hem de doğumdan sonra kullanabilirsiniz.

Görüldüğü gibi hamile korse modellerini kullanmanın tek amacı estetik kaygılar değildir. Omuriliğe destek vermek, sırt ağrılarını hafifletmek ve göbeğin kendini daha kolay toplamasını sağlamak için korseleri kullanmak gerekir. Günümüzde pek çok kadının gardırobunda yer alan hamile bel destek ürünleri bebeğinizi emzirmeyi bıraktıktan sonra dahi işinize yarayabilir ve kullanmaya devam edebilirsiniz.

Hayatınızı kolaylaştırmak ve bedeninizle barışık olmak için hazırlanan alt ve üst korseleri kullanarak eleştirebilirsiniz. Başta elbiseler olmak üzere pantolon ve eşofmanların altında son derece güzel görünmenize destek olur. Hareketlerinizi kısıtlamayan modeldeki korse seçenekleri şikayetçi olduğunuz bölgeleri istediğiniz forma sokarak fit görünmenizi sağlar.

Her Bütçeye Göre Hamile Korsesi Fiyatları

Doğumdan sonra dahi ince bir bele sahip olmanın en kestirme yollarından biri korse kullanmaktır. Pek çok markanın birbirinden farklı amaçlara hizmet eden ürünleri bulunur. Mühim olan vücudunuza ve ihtiyacınıza uygun kaliteli korse seçeneğini bularak size fayda sağlayacak korseyi kullanmanızdır. Doğumdan sonra göbeğin çıkıntılı yapısını gizlemek için kullanılan korseler midenize baskı yapmayacak şekilde tasarlanır. Rahatça yatıp kalkmaya yardımcı olan ürünler vücudu şekillendirirken konforlu bir deneyim sunar.

Göbek kemeri olarak da bilinen hamile korseleri çıplak ten üzerine giyilir. Doğum sonrası hamile korsesi kullanmak isteyenler bütçesine göre bir ürün bularak ihtiyaçlarını karşılayabilir. Alt gövdede öne çıkan veya sarkan göbek detayını kamufle etmek için korse iç çamaşırları ile birlikte de kullanabilirsiniz. Göbek altı bölgesini destekleyerek anneye destek veren destekleyici korse seçeneklerini makul fiyat seçeneklerini değerlendirerek satın alabilirsiniz. Gebelik sırasında kan dolaşımını etkileyeceği için kullanılması önerilmeyen korseleri sadece destekleyici göğüs ürünleri veya göbek bölgesini rahat bırakan modellerden seçebilirsiniz.

Birçok anne doğum öncesinde de göbeği destekleyici modelde esnek korse iç çamaşırları giymeyi tercih ederler. Hamile külotları öne ağırlık veren göbeği kavrayarak daha rahat taşımanızı sağlar. Göğüslerin şişmeye ve ağrımaya başlaması ile desteklenmesi gerekir. Çoğu destekleyici hamile korsesi üstleri vücudun üzerindeki stresi azaltarak sütyenden sarkan derinizi doğru şekilde toparlamayarak şık görünmenizi sağlar. Doğum sonrası göbek sargıları ve kuşakları, göğüslerin altından kalçalara uzanan çok sayıda sert sargı katmanı kullanmak yerine korseler tercih edebilirsiniz. Hamile korsesi nerede satılır diye düşünmenize gerek olmaz. Hepsiburada hamile korsesi kategorisinde ihtiyacınız olan tüm ürünlere kolayca erişerek sipariş verebilirsiniz.

Kadınlar için önemli olan dış görünüşün en büyük detayı orantılı bir vücut formuna sahip olmaktır. Hamile korselerini kullanırken sıkılmak, kısıtlanmak veya cildinizi tahriş edecek kadar sıkmak istemezsiniz. Doğru hamile korsesi kullanımı doğru beden ölçüleri tarafından kullanıldığında herkes için istenen sonuç rahatlıkla alınabilir. İster ilk doğum olsun ister 2, 3,4. Her zaman bedeninizle gurur duymak için edineceğiniz ürünler ve yapabileceğiniz bir şeyler bulunur. Bebeği büyütürken ona sevgiyle, acı hissetmeden sarılabileceğiniz hamile korse ürünleri Hepsiburada’da bulunur.

Hamile Korsesi Ne İşe Yarar?

Hamile korsesi, göbek ve karın bölgesinde sıkıntı olsun olmasın tüm kadınlar tarafından kullanılan bir ürün çeşididir. İç çamaşır ürünü olarak temin edebileceğiniz gibi sadece bel ve göbeği saran korse modellerine de rastlayabilirsiniz. Korseleri doğum sonrası kolaylıkla incelmek ve karın kaslarınıza destek vermek için kullanabilirsiniz.  

Hamile Korsesi Giymeye Ne Zaman Başlanmalıdır?

Hamile korsesi giymeye doğumdan hemen sonra başlayabilirsiniz. İster sezaryen ister normal doğum olsun karnınıza aşırı baskı yapmadan kullanacağınız şekillendirici korseler çabucak toparlanmanıza destek olur. Doğum sonrasında giyme konusunda endişeleriniz var ise doğumdan on gün sonra da kullanmaya başlayabilirsiniz. Daha geç kaldığını düşünenler için korse kullanmaya başlamanın zamanı yoktur. İhtiyaç duyduğunuz her an hamile korsesi kullanarak doğumdan kalan göbeğinizi ideal formda gösterebilirsiniz.

Gebelere Özel Radyasyon Önleyici Hamile Korsesi Var mı?

Elbette, gebelere özel anne karnındaki bebeği zararlı elektromanyetik radyasyonuna karşı koruyan iç çamaşır modelleri mevcuttur. Ürün gümüş hamile korsesi olarak da geçer. Tamamen doğal iplik karışımlarından üretilen gümüş korseler yıkandıkça özelliklerinden bir şey kaybetmezler. Kaşıntı ve mantar önleyici özelliklerle hamilelere yardımcı olan radyasyon önleyici korseleri günlük kıyafetlerinizin altında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ürünün ağ kısmında bulunan %99,9 saf gümüş örgü sayesinde bebeğe zararlı manyetik dalgaların gitmesi önlenmiş olur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Hamile Korsesi Fiyatları

74 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 25 / 74 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?