Hamilelik, kadınların fiziksek ve duygusal değişiklikler yaşadığı önemli bir dönemdir. Bu dönemde kadınların bedeni değişiklikler yaşar. Özellikle karnı büyüyen, gerilen ve sarkan kadınlar endişeye kapılır. Hamilelik döneminde dar giysiler giymek sağlığı olumsuz etkileyebilir. Bazı özel durumlarda hamilelerin korse takması bu önemli dönemde yardımcı olabilir. Hamile korseleri gebe kadınların karnına özel hazırlandığı için esnek yapıdadır.

Hamile Korsesi Niçin Kullanılır?

Büyük ve sarkık karın endişesiyle değil sağlık için kullanılması gerekebilir. Çoğul bir gebelik söz konusu olduğunda karnın çok büyümesi vücudun diğer bölgelerinde ağrı yapabilir. Karnın alt kısmının desteklenmesi, belin üzerindeki yükün hafifletilmesi amaçla kullanılabilir. Hamile korsesi diğer korselerin aksine kiloları saklamak, ince görünmek için kullanılmaz. Sadece annenin bebeği karnında taşımasını kolaylaştırmak, çoklu gebeliklerde belin üzerine binen yükü hafifletmek, sırt ağrılarının azaltılmasına destek olmak amaçla kullanılabilir. Hamile korseleri de diğer korseler gibi farklı tasarımlarda olabilir. Alttan çıt çıtlı, yüksek belli, karnın altını saran halka şeklinde her ihtiyaca farklı çözümler sunan alternatifleri vardır.

Doğum sonrasında şişkinliği azaltmak, sarkan karın bölgesinin toparlanmasına destek olmak içinde kullanılan bu ürünler, daha sıkı bir görünüm yakalamanızı kolaylaştırır. Slip korse, bel çevresini toparlayıcı yüksek bel kesimi, bacakları toparlayan şort modelleri ile hamilelik süresince etkilenen bölgeyi doğumdan sonra toparlamanıza yardımcı olur. Korsenin sıkı kumaşı sayesinde doğumdan sonra kendini toparlayan vücudunuzda kaslarınızı harekete geçirir. Kendini rahat bir şekilde salamayan kaslar korse sayesinde gergin durarak toparlanma sürecini hızlandırır. 

Hamile Korsesinde Nelere Dikkat Edilir?

Kadınlar her zaman ince ve fit görünmek ister. Hamile korsesi denildiğinde gebelik süresinde alınan kiloları saklamak, büyüyen karnı kapatmak gibi yanlış anlaşılmalara sebep olabilir. Hamilelik korsesi gebelik süresinde özel bir sağlık sorunu yoksa pek kullanılmaz. Doğum sonrasında kullanılması daha uygun olan bu ürünler, vücudunuzun toparlanma dönemine geçtiği lohusa döneminde kaslarınızın çabuk iyileşmesini sağlar. Gebelik süresince gevşeyen kasların tekrar sıkı bir görünüm kazanmasına destek olur. Hamile korsesinde;

  • Esnek bir yapı olmasına, 
  • Slip, yüksek bel, bacak detaylı gibi soruna yönelik çözüm sunan modellerine,
  • Kaliteli ve terletmeyen kumaştan üretilmiş olmasına,
  • Dikiş detaylarının rahatsız etmeyecek şekilde olmasına özen göstermek gerekir.

Çok doğum yapmış, karın duvarı genişlemiş ya da çoğul gebeliklerin yaşandığı hamilelik dönemlerinde doğum uzmanları bazen hamile korsesini önerebilir. Böyle durumlarda bebeğinizi sıkmayan, bağırsak sorunlarına neden olmayan, hareketlerinizi kısıtlamayan korse modellerini tercih etmeniz sağlığınız açısından kritik önem taşır. Gebelik döneminde hamile korsesi kullanmanız gerekiyorsa mutlaka arada çıkarmalı ve karın bölgenizi rahatlatmalısınız. Korse kullanımıyla ilgili doğum uzmanınızın verdiği bilgiler önemlidir. Çevreden duyduklarınızla hareket etmeniz hem bebeğinizin sağlığı hem kendi sağlığınız için olumsuz sonuçlar doğurabilir. Doğum sonrasında vücudunuzun toparlanmasını istediğiniz bölgeye uygun seçenekleri araştırmanız ve tercih etmeniz gerekir. Korsenin dokusu da esnek olması kadar önemlidir. İçeriğinde naylon bulundurmayan ve pamuk içeren korseler daha konforlu bir gün geçirmenize yardımcı olur. Doğum sonrasında korse kullanarak eski kıyafetlerini giyebilmek taze anneleri motive edebilir. Ama unutulmaması gereken doğum sonrası korse kullanımında sürekli korseli kalmamaktır. Sık sık korsenin çıkarılması bel ağrılarını azaltırken bağırsak sorunları yaşamanıza da engel olur.

Kadınların vücudu yeni bir canlı dünyaya getirecek kadar mucizevidir. Bu inanılmaz mucize sonrası vücudunuza toparlanması için zaman vermelisiniz. Vücudunuzun bu zorlu ve heyecan verici süreçte değişmesi ve biraz yıpranması çok normal. Hamile korsesi ile sarkan, genişleyen ve şişen karnınıza toparlanması için destek olabilirsiniz.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Hamile Korsesi Fiyatları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 118 ürün
DSACategoryId/2147483639/60000710/23020381/308085/60000824