Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Cbn Yayıncılık
Hanokun Gizemleri & Baruhun Kıyameti

Hanokun Gizemleri & Baruhun Kıyameti

Cbn Yayıncılık
34,00 TL
( / adet)
%
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (2)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

35,00 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/80196010/1502105
Hanokun Gizemleri & Baruhun Kıyameti Okuyacağınız “Hanok’un Gizemleri” adlı bu eser, Moskova Tarih Müzesi’nde koruma altına alınan orijinal metinden bir çeviridir. Hanok’un gizemli rüyası olarak veya benzeri şekillerde kadim metinlerde bulunan anlatıların tarihsel açıdan çok önemli ipuçlarını barındırdığı görülmektedir. Bir gece gördüğü rüyasındaki gelişmeler ise son derece sıra dışı ve çarpıcıdır.

Yeryüzüne düşmüş meleklerden(!) ikisi Hanok’u da yanlarına alarak, onu adeta bir uzay mekiğiyle yıldızlar ve gezegenler arası kozmozda gezintiye çıkarırlar. Hanok, bindirildiği aracı tarif ederken, sanki bir roket ya da göksel bir araçtan bahsetmektedir. Çıkarıldığı bu semalarda ayrıca, insana benzeyen canlılar gördüğünü de anlatmaktadır!
Ona gösterilen yerlerden biri, sanki bir genetik laboratuar ve bir tür üretim galerisi kompleksi gibidir. Hanok bu gördüklerini şöyle anlatır: “İnsana benzeyen, ama konuşmayan; boyları çok uzun, ama hiç hareket etmeyen canlıların olduğunu gördüm!”
Kitabında, tanrıların yeryüzü kızlarıyla nasıl evlendiklerini, hatta daha doğmamış ruhlar ve onlar için hazırlanmış yerler hakkında da bilgilendirildiğini anlatmaktadır. Pekiyi, Tanrı göğe almak üzere neden Hanok’u seçmiştir?
Yoksa Sümer mitolojisinde bahsedilen Tanrı Enlil’in, bir yeryüzü kızını yıkanırken görüp beğenmesi ve onunla kurduğu cinsel ilişki sonucu kızın hamile kalmasının, Hanok ile bir bağlantısı mı vardı?“Mahkumlar çok vahşiydi. Zalim kornkunç meleklerin elinde silanlar vardı ve insafsızca işkence ediyorlardı onlara. Ve ben şöyle dedim: ‘Ah burası ne kadar korkunç bir yer!’ Adamlar da şöyle karşılık verdi: ‘Hanok, burası Tanrı’ya saygı göstermeyen, dünyada fena işlerle uğraşan, çalan, yalan söyleyen, iftira atan, şeytanca düşünen, adam öldürenler için hazırlanmıştır…” Bu öteki dünya turu gibi görünen cümleler, İlahi Komedya’dan değil. Benzer alegorik eserlerden de değil. Bir kutsal kitabın, çıkartıldığı söylenen bölümünden alıntı. Zira Yahudi ve Hıristiyan din adamlarınca kutsal kitahlardan çıkarılarak, unutturulduğu iddia edilen Nuh Peygamber’in büyük büyükbabası Hanok (İslamiyet’te de İdris Peygamber olarak anılır) melekler tarafından göğe yükseltilir ve orada birbirinden farklı şeylere tanıklık eder… M.S. birinci yüzyılda, Mısır’da yazıldığı düşünülen sözkonusu çıkarılmış bölümde Hanok, melekler tarafından göğe/’Tanrı katı’na çıkarılır. Hanok oradan âlemi seyreder. Ardından da bunu ve göğün yedi ayrı katında gördüklerini anlatır çocuklarına ve bizlere. Fakat âlemi seyrettiği yer, adeta bir uzay üssü, kimya laboratuvarı gibidir. Asıl mesele ise, kutsal kitaplardan neden çıkarıldığıdır? Söyledikleri mi, yoksa söylemedikleri mi? Tanık olduğu hadiseler, âlemler mi, yoksa bunların hakikaten birer kurmaca olup olmadığı mı?.. Üzerine söylenecek çok şeyin olduğu, bilimkurgu metinlerine taş çıkaran bir dinsel metin Hanok’un Gizemleri. Kitabın ikinci bölümündeki, Baruh’un Kıyameti de, Peygamber Yeremya’nın katibi Baruh tarafından yazılmış iyi ve kötüyü, insanların elinden gelecek olan kıyameti anlatan bir metin. İki önemli kutsal kitap şifresi bir arada. Bugün özel yazma kütüphanelerinde korunan bu iki metnin bir arada olduğu kitap, sözkonusu kutsal kitaplarla birlikte okunduğunda, daha çok şey ifade edecek…

Çağlayan Çevik
Bir Paragraf
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 93
Yayın Tarihi 2013
Yazar Kolektif
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu KCBN23433
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Kuran, İncil Ve Tevrat'ın Sümer'deki Kökeni - Muazzez İlmiye Çığ
Gizemli Olaylar - Tuncer Gizem Avcısı
Mitoloji 101 - Eski Yunan ve Roma Mitolojisi - Kathleen Sears
Her Anneye Lazım - Bilgi Ve Dua Hazinesi-Kolektif
%5
19,00 TL 18,00 TL
%2
24,71 TL 24,25 TL
55,00 TL
47,00 TL
Satıcı
Kaynak Yayınları 9,9
Hepsiburada
MKB SANAT 8,7
NUR BİSİKLET 9,6
Değerlendirmeler
(485)
(35)
(108)
(76)
Cilt Durumu Ciltsiz Ciltsiz Ciltsiz Ciltsiz
Sayfa Sayısı 125 100 256 195
Yayın Tarihi 2015 2021 2016 2015
Yazar Muazzez İlmiye Çığ A. A. Avlicino Kathleen Sears Kolektif
Basım Dili - Türkçe - -
Başa dön