Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Hayat Cesurlara Torpil Geçer - Bircan Yıldırım

Destek Yayınları
99,00 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (35)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

120,00 TL
120,95 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/9925/1503109
Hayat Cesurlara Torpil Geçer - Bircan Yıldırım

Hayat Cesurlara Torpil Geçer - Bircan Yıldırım tarafından kaleme alınan ve 2018 yılında raflarda yerini alan bir kişisel gelişim kitabı olma özelliği taşıyor. Destek Yayınları aracılığıyla okurlar ile buluşturulan eser, toplam 256 sayfadan oluşuyor. Sosyolog, nefes terapisti ve aile danışmanı sıfatlarıyla kariyerini sürdüren Bircan Yıldırım, Hayat Cesurlara Torpil Geçer'de insanın yaşam boyu verdiği mücadelede cesur olabilmesinin ve kendisi ile yüzleşebilmesinin önemini vurguluyor. Aşk, maddiyat, mutluluk, korkular, başarı, kariyer ve aile gibi birçok konu başlığı üzerinden insan yaşamını değerlendiren yazar, okurlarının uygulayabileceği pek çok tavsiye ve öneriye de yer veriyor.

Cesaretin ve Bilinçaltının Gizemleri

Bircan Yıldırım, Hayat Cesurlara Torpil Geçer isimli eserinde bilgi birikiminden, tecrübelerinden ve danışanlarından yola çıkarak bir araya getirdiği yol haritasını sunuyor. Yıldırım, birçok insanın yaşamak konusunda kendisini oldukça cesur sandığını, ancak bu esnada bilinçaltının süreçteki rolünü gözden kaçırdıklarını belirtiyor. Başka bir deyişle, birey kendisini çok cesur bir insan olarak değerlendirse de, bilinçaltının ona koyduğu engellerin farkına varamayabiliyor. Bircan Yıldırım'a göre bu problemi çözmenin sırrı, doğru ve sistemli bir şekilde bilinçaltı ile yüzleşmekten geçiyor. İnsanın çoğunlukla farkında olmasa da korku, kaygı, utanç ve suçluluk gibi duygularla yönetildiğini belirten Yıldırım, bu duygularla yüzleşildiği takdirde hayatın da çok daha yolunda ve rayında gideceğini savunuyor.

Nasıl Cesur Olabilirsiniz?

Hayat Cesurlara Torpil Geçer, cesur olmayı yalnızca öğütleyen ve birtakım hap bilgiler vermekle yetinen bir eser değil. Bircan Yıldırım bu kitapta tavsiyeler, örnekler, öneriler ve öyküler olduğunu belirtiyor. Bilinçaltının bariyerlerinden kurtulabilen insanların özgürleşebileceğini ve dolayısıyla cesur olabileceğini savunan yazar, insanın kendini her yönüyle kabul edebilmesinin önemini vurguluyor. Kuantum felsefesi ve nefes egzersizleri ile de yakından ilgilenen Yıldırım, aldığı eğitimler sonucunda enerjinin psikolojik anlamda nasıl yönlendirilebileceğini öğrendiğini vurguluyor.

Nefes Terapisi ile Tanışın

Hayat Cesurlara Torpil Geçer'de okurların karşısına nefes terapisi kapsamında yapılabilecek egzersizler çıkıyor. Nefes terapisini uygulamak için gerçek hayatta bir terapistten yardım almanın şart olmadığını düşünen Bircan Yıldırım, okurların uygulayabileceği çeşitli öneriler sunuyor. Yıldırım'a göre bilinçli yapılan nefes egzersizleri, bilinçaltının koyduğu engelleri aşabilmek için bireylere cesaret veriyor. Yazar, hayatta insanın karşısına çıkan uçurumların her zaman korkutucu olmadığını, kimi zaman bu uçurumlardan atlama cesaretine sahip olarak yeni bir yaşam rotası çizilebileceğini belirtiyor. Uçurumdan atlamak için gereken tek şeyin cesaret olduğunu da ekliyor.

Güvensizlik Duygusu ve Sonuçları

Bilinçaltında yatan ve kişileri olumsuz sonuçlara sürükleyen kaygı, korku, özgüvensizlik ve benzeri duygulardan arınmak, Bircan Yıldırım'ın dilinde "yüzleşmek" ya da "temizlenmek" olarak ifade ediliyor. Hayat Cesurlara Torpil Geçer kitabında sözü sıklıkla geçen bir diğer duygu ise, güvensizlik. Bircan Yıldırım, güvensizlik duygusuyla mücadele edebilmek ve nihayetinde bu duyguyu yenebilmek için ayna çalışması yapılmasını öneriyor. Kitapta detaylı bir şekilde anlatılan bu çalışma, kişilerin ayna karşısına geçerek sahip olduğu güvensizlik duygusu ile yüzleşmesini temel alıyor. 

Bilinçaltınız Size Engel Olmasın

Bircan Yıldırım verdiği bir röportajda bilinçaltı temizliğinin mümkün olmadığını, olsa bile böyle bir eylemin kişilerde hayal kırıklığı yaratacağını belirtiyor. Uçsuz bucaksız bir olgu olarak tanımladığı bilinçaltını temizlemek yerine onunla yüzleşmeyi öneriyor. Yıldırım, kişilerin çevreden gelecek sözlere ve görüşlere de fazla kulak asmamasını, zihnin "elalem örgütü" olarak isimlendirdiği çevreden özgür kılınmasını vurguluyor. Siz de bilinçaltınız ile yüzleşmek, hayata karşı daha cesur durabilmek ve Bircan Yıldırım'ın bu konudaki önerilerine kulak vermek istiyorsanız, Hayat Cesurlara Torpil Geçer sizi bekliyor. 


Hayat sadece yola çıkmayı göze alanları kahramanlaştırır...Yıldırım aynı yere iki kere düşer mi?Düşer...İki kere de düşer, üç kere de.Yeter ki yağmurun altında durmaya cesaret et.Öfkeyle, rekabetle, küçümsemeyle, eleştiriyle ve yargıyla dolu konforlu alanını terk edebilmeyi başardığında hazır olduğun seni bulur.Unutma ki, aradığın da seni arıyor.Yaşamının dümeni kendi ellerinde...Kalbinin rehberliğini kimsenin karanlık kuyularında yitirme.Uçurumlar, dümeni kıracağın rotayı verirler sana.İhtiyacın olan tek şey cesaret...Yola çıkmaya, yağmurda ıslanmaya, kahraman olmaya cesaret et...
Boyut Normal Boy
Basım Dili Türkçe
Yazar Bircan Yıldırım
Cilt Durumu Ciltsiz
Yayın Tarihi 2018
Sayfa Sayısı 256
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000QE0L2
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön