Kullanıcılar için dizüstü ve 2’si 1 arada bilgisayar, yazıcı, tarayıcı, toner, 3D printer veya monitör gibi birçok ürün modeli geliştiren HP markası, masaüstü bilgisayar çeşitleriyle de başarıyı elden bırakmıyor. Masaüstü bilgisayarlar kategorisinde bulunan HP masaüstü bilgisayar modelleri, ev, ofis, oyun ya da tasarım uygulamaları için kullanılabiliyor. Güçlü donanımsal özellikleri ve şık tasarımı ile dikkat çeken modeller marka güvencesi ve dayanıklılığı sayesinde uzun soluklu bir kullanım vadediyor. Geniş ürün yelpazesi olan Hepsiburada.com aracılığıyla HP masaüstü bilgisayar modellerini inceleyebilir ve size uygun olanını kolayca satın alabilirsiniz.

İşlemci ve RAM Aygıtlarının Yüksek Performanslı Çalışmada Rolü Nedir?

Üzerinde Intel markasının geliştirdiği i7 ve i5 işlemci modellerini barındıran HP masaüstü bilgisayarlar yüksek performans sağlar. Bilgisayar sistemlerinin çalışmasını sağlayan, birimler arasındaki veri alışverişini denetleyen ve veri işleme fonksiyonunu yerine getiren işlemciler frekans, çekirdek sayısı ya da ön bellek kapasitesi gibi temel özelliklere göre çeşitlenir. GHz ile ifade edilen işlemcinin temel frekans değeri ve çeşitli teknolojilerle artırılan maksimum frekans değeri bilgisayarın çalışma hızını direkt olarak etkiler. Aynı anda işlenen veri miktarını artıran çekirdek sayısı ise sanallaştırma teknolojileriyle çoğaltılabilir. Bu da sanal çekirdek sayısı ile belirtilir. MB ifadesi ile gösterilen ön bellek ise RAM'de en çok işlenen verileri üzerine alır. İşlemci bu verilere kolay ulaşabildiği için çok daha hızlı aksiyon alınmış olur. Bilgisayar alırken işlemci modelinin ve özelliklerinin dikkatli bir şekilde incelenmesi gerekir. Örneğin 4 çekirdekli Intel Core i5-7400T işlemci 3,00 GHz maksimum çalışma frekansı sağlarken üzerinde 6 çekirdek bulunan Intel Core i7-8700 model işlemci 4,60 GHz hızına kadar çıkabilir.

4 GB ila 64 GB arasında farklı RAM bellek değerleri ile kullanıcılara sunulan HP masaüstü bilgisayar modelleri, kullanım amaçlarına göre tüm ihtiyaçları karşılamayı hedefler. RAM, işlemcinin daha hızlı ulaşmasını sağlamak için en çok işlenen verileri üzerinde tutar. Bilgisayar kapatılıp açıldığında bu veriler silinmiş olur. Bellek değerinin yüksek olması sistemdeki olası gecikmeleri engeller ve daha stabil bir çalışma ortamı oluşturur. MHz ile ifade edilen bellek frekansı RAM’in çalışma hızının bir göstergesidir. DDR4 bellek türü ise eski versiyonlarına oranla aynı anda işlenen veri miktarını artırmayı sağlar. Bazı HP bilgisayarlar döner okuma yazma başlıklı klasik HDD depolama aygıtlarıyla sunulur. 500 GB, 720 GB, 1 TB veya 2 TB gibi geniş depolama alanı sağlayan hard disklerin 5400 RPM veya 7200 RPM çeşitleri vardır. Bunun yanı sıra üzerinde sadece elektronik devre ve entegreler bulunan SSD diskli modeller ise hızı ön plana çıkarır. Bilgisayarın hızlı çalışması sonucunda elektronik entegrelerde ısı ortaya çıkar. HP modellerinde bu ısı bilgisayar kasası içerisindeki fan ve soğutma sistemleri ile hızlı bir şekilde düşürülür. Böylece performans kaybının önüne geçilmiş olur.

Ekran kartının yetenekleri ise özellikle oyun bilgisayarlarında veya grafik tasarım uygulamalarında ön plana çıkar. Dâhili ve harici olmak üzere iki ayrı türü bulunan ekran kartları, grafik verilerinin işlenmesinden mesuldür. Ev ve iş yerlerinde paylaşımlı ekran kartı kullanımı yeterliyken profesyonel ihtiyaçlarda yüksek seviye harici grafik kartı kullanılmalıdır. HP masaüstü bilgisayar modelleri, Intel HD Graphics 630, Nvidia GeForce GTX 1050, Nvidia GeForce RTX 2080, Nvidia GeForce GTX 1050 Ti, Nvidia Geforce GTX1660 Ti, AMD Radeon 520, AMD Radeon RX 580 veya AMD Radeon R7 430 gibi çeşitli harici ekran kartları ile birlikte gelir. Ekran kartlarnın 2GB, 4 GB, 6 GB veya 8 GB bellek kapasiteli çeşitleri vardır.

- Çok çekirdekli işlemci modelleri ve farklı RAM kapasiteleri olan HP bilgisayarlardan kullanım amacına uygun olan bir modeli rahatlıkla seçebilirsiniz.

- HP bilgisayarlar, yüksek performansın getirdiği ısınma problemini uygun soğutma sistemleriyle ortadan kaldırır.

- Klasik HDD ile geniş depolama alanı yakalarken SSD diskler sayesinde hızın tadına varacaksınız.

- Masaüstü bilgisayarlarda bulunan yüksek performanslı ekran kartları sayesinde mükemmel oyunlar oynayabilirsiniz.

- Dâhili veya harici tip ekran kartı bilgisayar çeşitleriyle gündelik kullanımların yanında grafik tasarım uygulamaları veya çizimlerinde etkin çalışma sağlayabilirsiniz.

İşlevsel Avantajlar ile İdeal Enerji Tüketimi Bir Arada

HP masaüstü bilgisayar modelleri üzerinde çeşitli giriş çıkış arayüzleri bulunur. USB 2.0 ve 10 kat daha hızlı veri transferi sağlayabilen USB 3.0 portları kullanıcılara pratik çözümler sunar. Flash bellek, kablosuz fare, klavye gibi USB destekleyen tüm çevre birimleri bu portalar aracılığıyla tak çalıştır şeklinde rahatlıkla kullanılabilir. Bazı cihazların özel yazılım gerektirdiğini de unutmamak gerekir. Ethernet arayüzü ise rj45 konektörlü ağ kablolarının bağlantısı için kullanılır. Böylece kablolu internet veya kapalı ağ oluşturulabilir.

Bazı HP masaüstü bilgisayar modellerinde daha çok dizüstü bilgisayarlarda görmeye alışık olduğumuz Wireless özelliği de bulunur. Wireless kartları veri aktarım kalitesini doğrudan ilgilendiren farklı IEEE standartlarını destekler. Bunlardan 802.11b standardı 2,4 GHz frekansında 11 Mbps veri taşıyabilirken 802.11g, 22 Mbps veri taşıyabilir. IEEE 802.11n kablosuz standardı MIMO teknolojisi ile 2.4 GHz ve 5 GHz frekansları aynı anda kullanarak ortalama 130 Mbps kapasitesinde kadar veri aktarım hızına ulaşabilir. 802.11ac teknolojisini destekleyen Wireless kartlar ise sadece 5 GHz frekansında çalışmasına rağmen 1.3 GHz gibi çok yüksek hızlara ulaşabilir.

Bilgisayar modellerinin bazılarında kart okuyucuda bulunur. Bazı bilgisayarlar üzerinde Microsoft Windows 10 Home veya Pro gibi işletim sistemi yazılımları kurulu olarak gelirken bazı modellerde işletim sistemi olmaz. FreeDos olarak ifade edilen işletim sistemi olmayan HP bilgisayarlar kullanıcıları peşinen yazılım satın almaktan kurtarırken aynı zamanda daha sonra istedikleri bir yazılımı kurmalarına olanak sağlar. HP masaüstü bilgisayarlar bünyesinde bulunan donanımsal aygıtlar farklı seviyelerde elektrik enerjisine gereksinim duyar. Bu ihtiyaç 180, 250, 300, 365, 400 veya 500 Watt gibi kapasiteleri olan güç kaynakları ile giderilir. HP marka bilgisayarlarda gerekli olan güç değeri hesaplanmış ve en doğru kapasitede güç kaynağı yerleştirilmiştir.

- USB 3.0 portu sayesinde flash belleklerinize klasik USB portlarına oranlar 10 kat daha hızlı veri transferi yapabilirsiniz.

- Kart okuyucularla hafıza kartınızı masaüstü bilgisayarınıza takabilir ve pratik bir şekilde kullanabilirsiniz.

- Microsoft Windows 10 işletim sistemi gücünüze güç katarken, FreeDos bilgisayar seçenekleriyle de özgürsünüz.

- Kablolu internete bağlanabilen HP bilgisayarlarla dahili Wireless modül sayesinde kablosuz internet ağına da kolayca bağlanabilirsiniz.

- En uygun güç kaynağı ile birlikte gelen HP masaüstü bilgisayar modelleriyle, ideal elektrik tüketimi sayesinde enerji tasarrufuna katkı sağlar.

HP Masaüstü Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

- Bilgisayarın kullanım amacına göre ev, ofis, oyun veya tasarım çeşitlerine göz atmalısınız.

- Ev ve ofis bilgisayarlarında bünyesinde modern çizgiler barındıran şık tasarımları göz ardı etmemelisiniz.

- Oyun ve tasarım bilgisayarı alırken, özellikle ekran kartının modeli ve yetenekleri iyi incelenmelidir.

- Yüksek performans için işlemci ve RAM detayları dikkatlice incelenmelidir.

- USB 3.0, kart okuyucu, dâhili Wireless kartı, DVD yazıcı gibi ek fonksiyonlar bilgisayarınızı işlevsel bir makineye dönüştürecektir.

- SSD diske sahip HP bilgisayarlar çok daha hızlı açılıp kapanabilirken aynı zamanda yüksek performanslı okuma, yazma ve depolama yapabilir.

- Üzerinde işletim sistemi ile gelen bilgisayar modelleri, lisanslı kullanım ile güvenliğinizi sağlarken, FreeDos modelleri bilgisayarında farklı yazılım kullanmak isteyenlere çözüm getirir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

HP Masaüstü Bilgisayar Fiyatları

441 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
İşlemci Tipi
Toplam 24 / 441 ürün
DSACategoryId/2147483646/3000500/34/hp