İğne Uçlu Kalem

Mimarlar, mühendisler, teknik ressamlar, öğretmenler ve öğrenciler tarafından kullanılan iğne uçlu kalemler; mavi, yeşil, kırmızı ve siyah gibi renk seçenekleriyle üretilir. Detaylı çizimler için ideal olan kalemler pilot kalem olarak da adlandırılır. Hem yazım hem de çizim alanında kullanılan kalemlerin iğneyi andıran ince uçları, yapılan işin hızlanmasına ve estetik bir duruş sergilemesine yardımcı olur. Detaylı çalışma gerektiren teknik çizimler için çok uygun bir kalem çeşididir. Tükenmez kalemlerde yaşanabilen mürekkep sızması sorunu pilot kalemlerde yaşanmaz. Kategoride yer alan ve profesyonel çalışmalar için farklı uç ölçüleri sunan iğne uçlu kalemleri inceleyerek aradığınız ürüne kolayca ulaşabilirsiniz.

İğne Uçlu Kalem Nedir?

İğne uçlu ya da ince uçlu kalemler, ilk olarak 1900’lü yılların başlarında Japonya’da icat edilip geliştirilen ve bugünkü formuna ulaşan ürünlerdir. Pilot kalem olarak isimlendirilmesinin nedeni ise ince uçlu kalemin mucidinin, merkezi Tokyo’da bulunan Pilot Corporation firması olmasıdır. Kalem adını tasarımcısı ve yaratıcısı olan markadan alır. İnce uçlu kalemler en çok Japonya, Kore ve ABD'de üretilir. Farklı uç ölçüleri ve kaliteli mürekkep özelliğine sahip olan ürünler, dünyanın her yerine ulaştırılır. İnce uçlu kalem çeşitleri, mürekkepli kalem ve kurşun kalem seçeneklerinden oluşur.

İğne Uçlu Kalem Hangi Amaçla Kullanılır?

İğne uçlu kalemleri teknik çizimler ve yazı işleri için kullanabilirsiniz. İncecik uca ve özel tasarlanmış mürekkebe sahip olan kalemler ile kolay ve detaylı çizimler yapmanız mümkündür. İnce uçlu kalemleri sanat ve tasarım öğrencileri, eğitimciler ve profesyonel meslek grupları kullanır. İnce ve güzel el yazısı ile yazışmalar yapmaya özen gösteren kişiler tarafından da tercih edilir. Pek çok öğrenci, yazma ve çizme kolaylığı tanıyan kalemleri kullanmayı sever. İğne uçlu kalemler genellikle siyah, lacivert, kırmızı ve yeşil renk detayı ile tasarlanır. Son yıllarda ise birçok renk seçeneği ile tasarlanan modelleri vardır. Çeşitli renk alternatifi sunan ince uçlu kalemleri farklı alanlarda kullanabilirsiniz. Mürekkepli kalemlerin yanı sıra ince uç özelliği sunan kurşun kalem modelleri de öğrenciler ve öğretmenler tarafından sıklıkla tercih edilir.

İnce Uçlu Kalemlerin Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

Gelişen teknolojiyle daha işlevsel hâle gelen ince uçlu kalem modelleri, yazım ve çizim keyfini en üst seviyeye ulaştırır. Uzun ömürlü regülatörleriyle kaliteli mürekkep akışı sağlayan kalemler, özel tasarımlı kapakları sayesinde mürekkebi sızdırmayıp konforlu kullanım keyfi sunar. Yeni nesil iğne uçlu kalemler en çok mimarlar, grafikerler, teknik çizim ve illüstrasyon çalışmaları yapanlar tarafından tercih edilir. Cetvel ve şablon ile yapılan çizimler için uygun uç özellikleri sunan kalemler, paslanmaz çelik uç detayı ile üretilir.

Uçlar aşınmaya ve darbeye karşı dayanıklı olup kesintisiz yazım ve çizim yapma olanağı tanır. Kalemlerin gövdesi üzerinde mürekkep miktarını gösteren pencereler mevcuttur. 0,1 ila 0,7 mm uç kalınlığı seçeneği sunan iğne uçlu kalemlerle istediğiniz çizimi ve yazımı kolayca yapabilirsiniz. İnce uçlu olarak tasarlanan mekanik kurşun kalemlerle de sıra dışı yazım konforu yaşayabilirsiniz. Kurşun kalemlerin kaliteli mekanik aksamları metalden üretildiği için uzun dönem keyifle kullanma olanağı sunar.

İğne Uçlu Kalemlerin Fiyat Özellikleri Nelerdir?

İğne uçlu kalemlerin fiyatları; ürünlerin markasına, uç kalınlığına, sunduğu tasarım ve teknik özelliklere göre değişim gösterir. Her bütçeye uygun fiyat seçeneği sunan ürünler bulmanız mümkündür. Özel tasarlanan ince uçlu dolma kalem fiyatları ile standart pilot kalem fiyatları aynı değildir. Ünlü markalar tarafından tasarlanan ince uçlu kalem çeşitlerini tekli olarak alabileceğiniz gibi, 6’lı ve 12’li paketler şeklinde de satın alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

İğne Uçlu Kalemler

1491 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 37 / 1491 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?