Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

İncir Kuşları - Sinan Akyüz - Sinan Akyüz

Alfa Yayınları
173,25 TL
( / adet)
Satıcı: Hepsiburada
Resmi Satıcı
Kampanyaları Gör 1
seçenek
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (23)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

175,00 TL
231,00 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/1501702/1501708
İncir Kuşları - Sinan Akyüz - Sinan Akyüz

Sinan Akyüz'ün kaleme aldığı İncir Kuşları, ilk olarak 2017 yılında Alfa Yayıncılık tarafından yayımlanmıştır. 328 sayfalık içeriğe sahip olan İncir Kuşları kitabı, tür olarak roman kategorisi altında okuyucusu ile buluşmuştur. Okurlar tarafından büyük beğeni toplayan roman, günümüz edebiyatının önemli eserleri arasına girmeyi başarmıştır. Etkileyici bir anlatım diline sahip olan roman, gerçek hikayeler ışığında kaleme alınmıştır.

Suada'nın Gerçek Hikayesi

Bosnalı olan Suada'nın gerçek yaşam öyküsüne ışık tutan İncir Kuşları romanı, yakın tarihi edebiyat eserleri arasına girmiştir. Bosna Savaşı'nın bilinmeyen bir yüzünü okuyucu ile buluşturan roman; şiddet ve savaşı, aşk ve inanç ile başarılı bir şekilde harmanlamayı başarmıştır. Romanın hikayesi; aynı ırktan gelen, aynı dili konuşan ve sadece dinleri farklı olan biri Müslüman Boşnak diğeri Hristiyan Sırp olan iki gencin konservatuardaki aynı kıza aşık olmalarını konu alır. İki gençten biri duygularına karşılık bulurken, diğeri, "Kalbimde iki kişiye yer yok." cevabını almıştır. Daha sonra başlayan savaş ile hikayesi derinleşen İncir Kuşları kitabı, modern zamanlarda Avrupa'da yaşanmış bir soykırım olayı ile hayat bulmuştur. Bu soykırımda yaşanan aşk acısına, yaşam mücadelesine yer veren roman, okuyucusuna sürpriz bir sonla veda eder. İçerisinde birçok duyguya yer veren kitap, savaşın acımasız yüzü ile aşkın birleştirici gücünü şairane bir dille anlatmaktadır.

Sinan Akyüz

Nisan 1972 tarihinde, Iğdır'da doğan Sinan Akyüz, çok satan romanları ile tanınan bir yazardır. Oldukça geniş bir okuyucu kitlesi bulunan yazar, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden mezun olduktan sonra 23 yaşında Gazetecilik mesleğine başlamıştır. Etekli İktidar (2003), Bana Sırtını Dönme (2005), İki Kişilik Yalnızlık (2007), Yatağımdaki Yabancı (2008) ve Sevmek Zorunda Değilsin Beni (2009) çok satan eserleri arasında bulunan kitaplarıdır.


İncir Kuşları - Sinan Akyüz

Sinan Akyüz’den Yüreğinize Dokunacak Bir Kitap!
Boşnak Kızın Bir Solukta Okunan Gerçek Hikâyesi…

Çok satan romanlarıyla tanınan ve geniş okur kitlesine sahip yazar Sinan Akyüz yine ses getirecek son kitabıyla okurlarını selamlıyor. Alfa Yayınları’ndan çıkan İncir Kuşları’nda yazar, Bosnalı bir genç kız olan Suada’nın gerçek yaşamından yola çıkıyor. Okuru savaşın ve aşkın yakıcı gücüne tanıklığa davet ediyor.

Bosna tüm bilinmeyenleriyle ilk kez Sinan Akyüz kalemiyle yazıldı…

Sinan Akyüz dünyanın seyirci kaldığı bir soykırımı Suada’nın öyküsüyle yeniden gündeme getiriyor. Yakın tarihi edebiyatla buluşturan yazar,  aşkın içinde “savaşı ve şiddeti”, savaşın içinde de “aşkı ve inancı” ustalıkla harmanlıyor. Bu romanla Bosna Savaşı’nın bilinmeyen bambaşka bir yüzü gün ışığına çıkarken; kitap okuyucusuna sürpriz bir sonla veda ediyor.

Arka Kapak…
Aynı ırktan geliyorlardı. Aynı dili konuşuyorlardı. Bir tek dinleri farklıydı. Biri Müslüman Boşnak genci, diğeri ise Hıristiyan Sırp’tı. İkisi de konservatuardaki aynı Boşnak kızına âşık olmuşlardı. Ve bir gün bu iki genç, güzeller güzeli Suada’ya aşklarını ilan ettiler. Ancak gençlerden biri aşkına karşılık bulmuş, diğeri ise “Kalbimde iki kişiye yer yok” cevabını almıştı.

Takvim yaprakları 6 Nisan 1992’yi gösterirken bir bomba düştü beyaz zambakların açtığı yüreklere… Suada patlak veren savaşın estirdiği rüzgârda âdeta savrulan bir yaprak gibiydi. Savruldu, savruldu, savruldu… Sonra da kader onu bir zamanlar ‘hayır’ dediği genç adamın eline esir düşürdü. Genç adam, o gün ela gözlü çöl ahusuna bakmış “Kader bizi ne inanılmaz bir şekilde birleştirdi, görüyor musun Suada?” demişti.

Modern zamanlarda Avrupa’da yaşanmış bir soykırımda, kadere inananların romanıdır İncir Kuşları…

Bu kitap tamamen gerçeklere dayanmaktadır…
Yazar Sinan Akyüz
Boyut Normal Boy
Basım Dili Türkçe
İmzalı Evet
Dil Ermenice
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu KALFA64390
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön