Isısal Cilt Makinaları

Isısal cilt makinesi; kitap, defter, dergi gibi basılı ürünlerin dış kapaklarını sayfalara yapıştırmaya yarayan bir kaplama makinesidir. Isısal makine ile karton kapaklardan şeffaf plastik kapaklara kadar pek çok cilt uygulaması pratik şekilde gerçekleştirilir. Uygulama yapılan metinlerin daha dayanıklı olmasını ve dağılmasını önleyen ısısal ciltleme makineleri, yazılı metinlerinizi daha uzun sürelerde saklamanıza yardımcı olur.

Isısal Cilt Makinesi Türleri Nelerdir?

Cilt makineleri kullanıldıkları yere göre farklı boyutlarda ve farklı uygulama içeriklerine sahip olabilir. Seri basım işlemlerinde kullanılan profesyonel makinelerden ofis tipi modellere kadar geniş ürün yelpazesini içerir. Otomatik, yarı otomatik ve manuel olarak kullanıma uygun cilt makineleri, çalışma süreleri bakımından da farklılık gösterir. Makinelerin boyutları büyüdükçe ciltleme yapılan basılı ürünlerin kalınlığı artar. Genellikle A3 ve A4 boyutlarında ciltleme işlemleri için kullanılan makineler, maksimum 300-350 sayfalık basılı materyali tek seferde ciltleme kapasitesiyle çalışır.

Cilt Makinelerinde Yapılan İşlemler

Isısal ciltleme makineleri, genel anlamda kitapların ciltlenmesinde kullanılmakla birlikte, pek çok farklı materyalin işlenmesinde de tercih edilir. Broşür, arşiv dosyaları, raporlar gibi birçok yazılı belge ciltleme makinelerinde kaplanarak kullanımı ve saklaması kolay hale getirilir. Bazı ciltleme makineleri, kapak ciltlemesi dışında laminasyon olarak adlandırılan işlem için de kullanılır. Bir yüzey kaplama işlemi olan laminasyon, tek sayfalık bir belgenin selofan, vernik ve termo lak gibi işlemler yoluyla poliüretan malzeme kullanılarak kaplanmasıdır.

Isısal Cilt Makinelerinin Kullanım Alanları

Cilt makineleri, masa üstü boyutlardan profesyonel boyutlara kadar çok farklı modellere sahiptir. Bu kadar çeşitli modeli olan ürün; fotokopi merkezleri, ozalit mağazaları, matbaalar ve iş yerleri gibi alanlarda kullanılır. Isısal cilt makineleri, boyutları baskı sayısı ve çalışılan kağıt boyutları gibi özellikleri değişse bile işlemleri birbirlerine benzeyen ürünlerdir. Kullanımı pratik olan ürünler, 2 kilogramdan 100 kilogram'a kadar değişen boyutlarda olabilir. Profesyonel ve seri basım yapan matbaa, banka ve okul gibi yerler, saatte 180 materyali ciltleyebilen modelleri tercih eder. Tekil olarak ya da nadiren ciltleme yapan firmalar, masa üstü modellerde istedikleri kalitede ciltleme işlemi gerçekleştirebilir.

Isısal Cilt Makinesi Kullanmanın Avantajları

Ciltleme işlemini sıklıkla ya da belirli aralıklarla yapanlar için, ısısal ciltleme makinesine sahip olmak büyük kolaylık sağlar. Özellikle ofis tipi bir model, ciltleme işlemine sık başvuran iş yeri ve kurumlar için zaman ve bütçe konularında yardımcı olur. Yapılan 10-15 arasındaki ciltleme işlemine ödenen ücret ile işlemleriniz pratik olarak yapabileceğiniz bir makineye sahip olabilirsiniz. Kullanımı oldukça pratik olan masa üstü veya ofis tipi cihazlar, istenilen ölçülerde hızlı şekilde ciltleme işlemi yapmanızı sağlar. Satın alacağınız ciltleme makinesiyle, maddi olarak bütçenizi rahatlatmanın yanı sıra işlemleri istediğiniz şekilde yerine getirmenin konforunu da yaşama şansına sahip olursunuz.

Cilt Makinesi Fiyatları

Yerli ve yabancı birçok marka, ısısal işlem yapabilen ciltleme makinelerinin üretimini gerçekleştirir. Üretilen bu makinelerin manuel ya da otomatik olarak çalışması gibi bir dizi etmen ürünlerin satış fiyatına etki eder. Gelişen teknolojiyle ciltleme makinelerinin boyutları küçülse de, profesyonel olarak kullanılan makineler ile yeni nesil teknolojiyle donatılan masa üstü modellerin fiyatları diğer ürünlere göre daha yüksektir. Düşük enerji sarfiyatı, hızlı soğutma, otomatik kapanma gibi özelliklerin varlığı satış fiyatının artmasını sağlar. 

Isısal Cilt Makinesinde Kullanılan Yapıştırıcılar

Isısal cilt makineleri, ciltleme işlemini sıcak yapıştırıcıyı ciltleme yapılacak materyal ile sayfaların birleşim yeri olan sırt kısmı arasına uygular. Uygulama işlemi çok hızlı gerçekleştiği için, işlem anında ısıya dayanıklı kauçuk bazlı yapıştırıcılar tercih edilir. Uygulaması kolay ve kuruması istenen sürelerde olan bu yapıştırıcılar katı halde satışa sunulur. Makinelere göre farklı sıcaklıklarda kullanılmakla birlikte 150-180 derece ısıya dayanıklıdır.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Isısal Cilt Makinaları

40 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 40 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?