Türk Edebiyatı'nın en genç yazarlarından biri olan Miraç Çağrı Aktaş, 1 Aralık 1994 tarihinde Antalya’nın Manavgat ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu Manavgat Çağlayan İlköğretim Okulunda okudu. Yine doğduğu ilçede Turizm Meslek Lisesinden mezun olduktan sonra yüksek öğrenimini İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi'nde Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü'nde tamamladı. Üniversiteyi bitirdikten sonra ise bir süre radyo programcılığı yaparak hayatını kazandı. Daha sonra bir süre kitapçıda çalıştı.

Daima kitaplar ve yazıyla iç içe yaşayan ve halen Beykent Üniversitesi'nde İnsan Kaynakları Yönetimi okumakta olan Aktaş, on yedi yaşında yazarlık serüvenine ilk adımını attı. Yazdıklarını daima biriktirdi. Henüz çok genç sayılabilecek bir yaşta ciddi bir okur kitlesine kavuşarak adını art arda gelen kitaplarıyla duyurdu. Miraç Çağrı Aktaş, duyduğu yazma sevdasının mahsullerini kitaplaştırmaya, Bana Seni Seviyorum Deme Sev isimli kitabıyla başladı. Bu eser bir ilk kitap olmasına rağmen kısa sürede çok beğenilip okurlar tarafından çok tutuldu ve Miraç Çağrı Aktaş’ın geniş kesimler tarafından tanınmasını sağladı. Hazırlıkları dört yılı bulan ilk eseri, yazarı tüm Türkiye ile buluşturan bir köprü oldu.

Yazarın Bana Seni Seviyorum Deme Sev isimli ilk eserini, okurlarından gelen yoğun ilgi ve taleple birlikte, serinin devamı olarak Bana Seni Seviyorum Deme Hissettir, Bana Seni Seviyorum Deme Evlen Benimle ve Sen On Yedi Yaşımsın isimli diğer kitapları takip etti.

Aktaş'ın roman türünde yazılmış olan kitapları, özellikle kendi yaşına yakın çağlardaki genç okur kitlesi tarafından büyük ilgi gördü ve sevildi. Kitaplarından beğenilen cümleler sosyal medyada en çok paylaşılan sözler arasında yer aldı. Genç okur kitlesi ile romanları vasıtasıyla güçlü bir iletişim kuran yazar, duyguların dilinden iyi anlayan ve duyguları sade bir üslupla en kapsamlı şekilde anlatan genç yazarlardan biri olarak nitelendi. Romanlarında zaman zaman okurunu hüzünlendiren, zaman zaman da hayatın içinden ince esprileri yakalayarak güldüren bir yazar olarak tanındı.

Edebiyata ve yazmaya hevesini çok küçük yaşlarda fark eden Aktaş, yeteneğini de erken yaşlarında çevresine hissettirdi. Özellikle lise çağında düzenlenen tüm kompozisyon yarışmalarında birincilik alması ile dikkat çekti. Yazıya yatkınlığı çevresinin ve öğretmenlerinin gözünden kaçmadı. Yazmaya devam etmesi ve kafasındaki hikâyeleri anlatması yönünde teşvik edildi. Romanlarında aşk, sevgi, kadın erkek ilişkilerinde aşkın paylaşımı üzerine odaklandı. Her okuyanın kendinden ve tecrübelerinden bir şeyler bulacağı anlatılar ortaya koydu. Aşklar, âşıklar ve sevgililer Aktaş’ın kitaplarında ete kemiğe büründü. İlk kitabının yayımlanmasından sonra, okurlarından gördüğü ilgiye dayanarak yazdıklarını yayımlamaya devam etme kararı aldı. İlk kitabı ile yakaladığı geniş okur kitlesi ikinci kitabı merak ediyor, ısrarla yazara ne zaman bir sonraki eseri okuyacaklarını soruyorlardı. Bu nedenle yazar ikinci kitabını çıkarma kararını da önceden okurları ile paylaştı. Miraç Çağrı Aktaş eserleri ile hayranlarını çoğalttıkça “aşkın büyüleyici kalemi” olarak anılmaya başladı ve ününü perçinledi.

En büyük hayali olarak tanımladığı yazarlık hayalini çok genç yaşta gerçeğe dönüştüren Miraç Çağrı Aktaş, güncel sosyal medya imkânlarını da iyi kullanan bir yazar. Bu yolla okurları ile kurduğu sıcak iletişim ve yakın ilişki, özellikle imza günlerinde Aktaş’ın etrafını saran hayranlarında yansıyor. Miraç Çağrı Aktaş kitapları günümüz gençliğinin nabzını iyi tutan, aşk ve ilişkiler bağlamında yaşanan yaralanmaları ilginç detaylarda yakalayan eserler olarak ilgi görmeye devam ediyor. Kendisini henüz yolun çok başında bir yazar olarak tanımlayan Aktaş, edebiyat sever okurların gözünde gelecek adına da ümit vaat ediyor.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Miraç Çağrı Aktaş Kitapları

14 ürün var
 1. Markalar
  1. Olimpos Yayınları
  2. Dokuz Yayınları
  3. Olimpos
 2. Ürün Çeşidi
 3. Yazar
 4. Fiyat Aralığı
  -
 5. Değerlendirme Puanı
 6. Fotoğraflı Değerlendirme
 7. Fırsat Ürünleri
 8. Basım Dili
 9. Boyut
 10. Satıcı A-Z
Başa dön