Kart Askı İpi

Çalışanlar, öğrenciler ve fuarlara giden kişiler, konferansa katılanlar kendilerini tanıtmaları amacıyla yaka kartları takabilirler. Yaka kartları eskiden ceket ya da gömlek yakalarına, kartlıklar üzerindeki mandal sistemi ile tutturulan bir araçtır. Ancak bu takma şekli hem kıyafeti zedeler hem de kartın yakadan düşmesine neden olur. Ayrıca bu şekilde takılan yaka kartları rahat hareket etmenize de engel olur. Bu duruma çözüm olarak kart askı ipi üretilir Bu iplerin ucunda mandallı kartlık bulunur. Kartlığın takılı olduğu ipi boyuna takarak kullanıyorsunuz. Boyun ipli kartlıklar rahat hareket etmenize olanak sağlar. Kartlığın düşme tehlikesini en aza indirir. Boynunuza astığınız ipin ucunda olan kartlık yakaya tutturulan kartlıklar gibi kıyafetinizi zedelemez. Boyun askı ipi üretildiği malzemeye, desenlere, mekanizmasına göre çeşitlilik gösterir. Zevkinize göre farklı renk ve desenlerde boyun askı ipi bulabilirsiniz. Kurumsal firmalar veya devlet kurumları genel olarak kendi isimlerinin olduğu veya düz renklerde kart askı ipleri kullanılmasını tercih eder. Ancak böyle özel baskılı kartlık ipi kullanma zorunluluğu olmayanlar için farklı renk ve baskı çeşitleri bulunur. Kimliklerini veya görev kartlarını görünür bir şekilde üzerinde taşımak zorunda olanlar için boyun ipleri büyük kolaylık sağlar. Her zevke ve ihtiyaca uygun pek çok çeşitte boyun askı ipi ve kartlık modelleri bulmanız mümkündür.

Kart Askı İpi Özellikleri

Boynunuza astığınız kartların ipleri bazı farklı özelliklere sahiptir. Bu özellikler; desen, üretilen malzeme ve mekanizma olarak çeşitlilik gösterir. Kartlık kimlik, görev kartı, fuar veya organizasyonlarda takılan tanıtıcı kartlar üzerinizde görünür bir şekilde taşınmak zorundadır. Buradaki amaç kişinin tanınmasını sağlar. Görevi ve orada ne için bulunduğu bilgileri karşı tarafa kolaylıkla iletilebilir. Sürekli kartınızı veya görev kimliğini çıkarıp göstermek yerine boynunuza da taşımak işinizi kolaylaştırır. Bu ipler, plastik malzeme, kumaş, yün ipler, polyester gibi farklı malzemelerden üretilir. Askı ipleri, düz renklerde veya kullanılan kurum, kuruluş, organizasyonun adının baslı olduğu desenlerde olabilir. Ancak klasik desenlerin dışına çıkmak isteyenler için boyun askı ipi baskılı modelleri mevcuttur. Film ve çizgi film kahramanları, sevilen figürler ve daha birçok desen, renk çeşitleri bulunur. Kart askı ipleri kancalı, mandallı ve yoyolu olarak farklı mekanizmalara sahiptir. Bu mekanizmaları; kullanım amacı ve sıklığına göre tercih edebilirsiniz. Boyun askı iplerinin boyu tercihinize ve kendi boyunuza göre alabileceğiniz geniş ölçü aralığına sahiptir.

Kart Askı İpi Mekanizmaları

Kart askı ipleri kartlarını, kimliklerini yakalarına takmak zorunda olanların işlerini kolaylaştırmak amacıyla geliştirilir. Boyun iplerinin uç kısımlarında kartlığın takıldığı farklı mekanizmalar bulunur. Bu mekanizmaların başında en çok kullanılan klasik mandal mekanizması gelir. Boyun ipinin uç kısmında genelde metal olan mandal bulunur ve kartlık bu mandala tutturulur. Diğer bir mekanizma sistemi ise kilitli kanca sistemidir. Kartlık kanca kısmına geçirilerek takılır. Kolaylıkla çıkarılıp takılabilir. Yoyolu kart askı ipi en çok tercih edilen mekanizmadır. Yoyo mekanizması boyun ipinin ucunda bulunur ve karlık bu yoyo mekanizmasına takılıdır. Bu sistemin özelliği ise sistemdeki ip uzayıp bırakıldığı zaman eski haline dönmesidir. Manyetik kart kullananlar için çok kullanışlı bir sistemdir. Manyetik kartlarını turnike geçişlerde, kapılarda okutmak zorunda olanlar kendileri eğilmeden, yaklaşmadan kartlarını uzatıp okutup bırakabilirler. Kartlık bırakıldığında ip yoyo mekanizmasının içine toplanarak boyun ipinin uç kısmına geri döner. Kart askı ipleri ile kartlarınızı daha güvenli bir şekilde boynunuzda taşıyabilirsiniz. Bu mekanizmaları kullanarak, telefon ve cüzdanları da boynunuzda taşıyabilirsiniz.

Kart Askı İpi Kullanmanın Avantajları

Kart askı ipi görev kartı veya tanıtıcı kartlar kullananlar için büyük avantaj sağlar. Bu ipler kart, kimlik gibi önemli eşyalarınızın kaybolmasını önler. Ayrıca boyun iplerinin ucunda bulunan kartlıklar kartların, kimliklerin zarar görmesini engeller. Özellikle manyetik kart okuyuculu kapılardan, turnikelerden geçiş sağlayan kartlar, çizilme, ıslanma, düşme, zedelenme gibi durumlara karşı korunması gerekir. Boyun askı ipi ve kartlık koruyucu görevi görür. Boyun ipleri pratiktir. Kartınıza kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Sürekli boynunuzda taşıdığınız için cebinizden veya cüzdanınızdan çıkarıp geri koymak gibi bir sorununuz olmaz. Böylece kartlarınızı bir yerde unutmanın da önüne geçmiş olursunuz. Boyun ipi ucundaki klipsler sayesinde kartlık çıkarılıp yerine cüzdan veya telefon kılıfı takarak kartlarınız haricinde de kullanabilirsiniz. Böylece telefon ve cüzdanlarınızı da boynunuzda taşıyabilirsiniz. Boyun ipi telefonunuza, cüzdanınıza kolay ulaşmanızı sağlar. Eşyalarınızı kaybetme unutma gibi sorunlarında önüne geçmiş olursunuz. Kart ipinin ucunda bulunan kart koyduğunuz koruyucu içine kredi kartı, kağıt para gibi ürünler de koyarak cüzdan taşıma zahmetinden de kurtulma şansınız olabilir. Kart askı ipleri farklı amaçlarla da kullanılarak işlevselliği artırılabilir. Bu özellikleri sayesinde hayatınızı kolaylaştırarak büyük avantajlar sağlar. Zevkinize ve ihtiyacınıza göre istediğiniz kart askı ipini alarak günlük hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Kart Askı İpi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kartlarınızı, kimliklerinizi astığınız boyun ipleri tüm gün boynunuzda asılı kalır. Uzun süreli kullandığınız bu ürünleri seçerken özen göstermenizde fayda var. İpin üretildiği malzeme çok önemlidir. Eğer ip kıyafetinizin üzerine gelecek ise kıyafetinizi zedelemeyecek özellikte olması gerekebilir. Ancak direkt teninize temas edecek ise pamuklu ipten veya kumaş olmasında fayda vardır. Bu noktada dikkat etmeniz gereken diğer özelliği ipin kalınlığıdır. Eni çok ince olan ip boynunuzu veya kıyafetinizi kesebilir veya zedeleyebilir. Böyle sorunlarla karşılaşmamak için eni geniş ipler tercih edebilirsiniz. Günlük çok sık kullanılan kartların başında kapı ve turnikeden geçmenizi sağlayan kartlar gelir. Bu özellikteki kartları gün içinde sürekli okutmanız gerekir. Bu nedenle yoyo mekanizmalı kart askı iplerini tercih etmenizde fayda vardır. Diğer mekanizmalar ise aktif olarak geçişlerde kullanılmayan daha çok tanıtıcı amaçlı olan kartlar için tercih edilebilir. Kart askı ipinin diğer özellikleri kadar boyu da çok önemlidir. Boyun ipi ne çok kısa ne de çok uzun olmalıdır. Bazı boyun ipleri uzunluğunu ayarlayabilme imkanı verir. Ancak bazı kartlar standart boyda üretilir. Kart ipi seçerken gövde uzunluğuna uygun bir kart askı ipi seçebilirsiniz. Kartlık kısmının göbek deliğiniz ile göğsünüzün ortasında yani; gövde boyunuzun ortasında olması idealdir. Boyun askı ipi yaka kartı kullanırken sizi kısıtlamamalı ve rahat hareket etmenizi sağlayan modellerden olabilir. Kart askı ipi alırken telefon kılıfınız veya cüzdanınıza uygun olan bir mekanizmaya sahip olan ipler alırsanız kartlık asmanın dışında da kullanabilirsiniz. Telefon veya kadın ve erkek cüzdan çeşitlerini asarak kart askı ipine işlevsellik kazandırabilirsiniz. Kullanım amacına, ihtiyacınıza ve boyunuza göre kart askı ipi seçebilirsiniz. Kart askı iplerinin asıl amacı olan hayatınızı kolaylaştırma rahatlığına ulaşabilirsiniz.

Kart Askı İpi Modelleri

Kart askı ipi klasik renklerin ve kurumsal baskıların haricinde bir çok desene sahiptir. Personel kart askı ipi genelde çalışılan kurumun renklerinde, amblem ve adının yer aldığı kurumsal özelliklerdedir. Öğrenciler, özel şirketlerde çalışanlar veya kurumsal özelliklerin olmadığı ipleri de kullanabilenler çok fazla model ve renk seçeneğine sahiptir. Özellikle öğrenciler tarafından film, çizgi film kahramanları, oyuncular, müzisyenler, futbol takımı amblem ve renkleri daha birçok desen, amblem tercih edilir. Düz renk kart askı ipleri alarak kendi zevkinize göre baskı yaptırabilirsiniz. İsteyen kullanıcılarda farklı renk seçeneklerinde kart askı ipleri alarak kıyafeti ile kombin yapabilir. Baskılı kart askı ipi düz iplere göre renkleri, motifleri açısından serbest kullanıma sahip olanlar tarafından daha çok tercih edilir. Kart askı ipinin ucundaki mekanizmalar da farklı figürler de üretilir. Yoyo, mandal veya kancanın üzerine, çiçek, hayvan figürleri ve farklı şekiller yerleştirilerek farklı modellerde çeşitlenir. Birbirinden farklı modeller alarak şık ve eğlenceli askı iplere sahip olabilirsiniz. Kıyafetlerinizin renklerinde iplerle de kombin yapma imkanı yakalayabilirsiniz. Bunları haricinde kurumlar, şirketler düz renklerde toplu kart askı ipi alarak çalışanlarına verebilir. Zevkinize ve ihtiyacınıza göre her çeşit ve modelde kart askı ipi bulabilirsiniz.

Kart Askı İpi Kullanım Alanları

Kart askı ipi çalışanlar kendini tanıtmak amacı ile boyunlarına takarak taşır. Sağlıkçılar, basın mensupları, güvenlik görevlileri ve daha birçok farklı sektörde çalışan insanlar kullanır. Okula yeni başlayan öğrenciler güvenlik amacı ve kendilerini tanıtmak amacı ile taşır. Öğrenciler daha çok kart askı ipi desenli modellerini kullanmayı tercih edilir. Genç neslin hayran oldukları film karakterleri, müzisyenler, oyuncular ve daha birçok şey kart askı iplerine baskı yapılır. Ayrıca yaşlılar, engelliler, alzheimer hastaları da güvenlik amacı ile engelli ve kendilerini tanıtacak, yakınlarına ulaşılabilecek numaraların bulunduğu kartları kart askı ipi ile boyunlarına takarak taşır. Boyunlarında taşımaları hem kartları kaybetmelerin önüne geçer hem de önemli bir durum olduğunda kolaylıkla yardım edilmesini sağlar. Kart askı iplerinin ucundaki klipsler sayesinde cüzdan, cep telefonu gibi eşyalarınızı da boynunuza takarak kullanabilirsiniz. Hem kaybetmezsiniz hemde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Boyun askı ipi fiyat aralığı ipin üretildiği malzemeye, desene, adete göre değişiklik gösterir. Boyun askı ipleri tek tek alınabildiği gibi toplu halde de satın alınabilir. Özellikle şirketler, okullar, konfrans, etkinlik organizasyonları gibi yerler toplu alım yaparak daha uygun fiyatlara satın alabilir. Bütçenize en uygun baskılı boyun askı ipi fiyatları ve modelleri Hepsiburada üzerinde bulabilirsiniz.

Kart Askı İpi Ne İşe Yarar?

Kart askı ipleri kartlıkları boynunuza asmanıza yarar. Bu sayede kartlarınızı kolayca bulmanıza ve kullanmanıza olanak sağlar. Özellikle sağlık çalışanları, basın mensupları, güvenlik görevlileri gibi yoğun çalışanlar için kart arama zahmetinden kurtarır. Kapı ve turnikeden geçiş sağlayan kartlar gün içinde sık kullanıldığı için boyunda olduğu zaman kolaylık sağlar.

Kart Askı İpi Yoyo Nasıl Kullanılır?

Yoyo mekanizmalı kart askı ipleri oldukça kullanışlıdır. Yoyo bulunan ip kartlık kısmına yerleştirildikten sonra boynunuza asabilirsiniz. Boynunuza astığınız yoyo bulunan ip ile kartlarınızı rahat bir şekilde manyetik okuyucuya okutabilir veya görevlilere gösterebilirsiniz. Kartı çekip bıraktığınızda geri yerine yani ipin ucuna geri döner.

Kart Askı İpi Başka Ne Amaçla Kullanılabilir?

Kart askı ipi kartlıklar için kullanılmaktadır. Ancak iplerin ucundaki; kanca, yoyo veya mandal mekanizmaları başka eşyalarınız için de uygun olabilir. Cüzdan veya cep telefonu gibi eşyalarınızı takarak kullanabilirsiniz. Böylece boyun ipleri diğer eşyalarınızı taşımanızda da size kolaylık sağlar. Bu sayede boyun iplerinizi kartlık haricinde de kullanarak işlevselliğini artırabilirsiniz.

Yaka Kartı Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Yaka kartı iş yeri, okul, davet, konferans gibi ortamlarda görevinizi, bulunma amacınızı ve sizi tanıtan kartlardır. Yaka kartları görev ve kişi tanıtma dışında başka amaçlarla da kullanılabilir. Özellikle hasta, engelli gibi özel durumları olanlar da engelli veya rahatsızlığını belirtecek ve gerekli durumlarda ulaşılacak kişilerin bilgilerinin olduğu yaka kartları vardır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kart Askı İpi Fiyatları

1452 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 40 / 1452 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?