Karton Dosya

Dosyalama sistemleri düzen açısından son derece işlevsel malzemeler arasında yer alıyor. Okul ve iş hayatında büyük kolaylık sağlayan karton dosyaların farklı çeşitleri üretiliyor. Evraklarınızı koruma ve organize etme arayışındaysanız karton dosya çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Farklı renk, boyut ve materyallerle üretilen dosyalar farklı dosyalara ve klasörlere de yerleştirilebiliyor. Telli karton dosyalar içerisine yerleştirilen evraklar toz ve kirden de korunuyor. Bu da belgelerin uzun süre saklanabilmesini olanaklı kılıyor. Belgelerin korunmasını ve düzenli biçimde muhafaza edilmesini sağlayan karton dosyalar ile konfor ve rahatlık da doğrudan artıyor.

Dosyaların Çeşitleri Var mı?

Dosya ve klasörler farklı depolama ve düzen gereksinimleri göz önüne alınarak üretiliyor. Hem hafifliği hem de kullanım kolaylığı sebebi ile büyük ilgi gören karton dosyaların farklı evrak boyutlarına uygun tasarımları bulunuyor. Örneğin yaygın biçimde kullanılan A4 kağıt boyutu için A4 karton dosyaları satın alabilirsiniz. Evrakı görünmeyecek biçimde muhafaza etmek istiyorsanız kulaklı dosyaları göz önünde bulundurabilirsiniz. Kulaklı karton dosyalar içerisine yerleştirilen belgelerin dışarıya tamamen kapalı olması dolayısıyla koruma standardı da daha yüksektir. Dosyaların yarım kapak ve tam kapak tasarımları da farklı gereksinimlere hitap ediyor. Yarım kapak karton dosyalar içindeki belgeler kısmen görünürken, tam kapak dosyaların içerisindeki belgeye ulaşmak için kapağı açmak gerekiyor. Tam kapak dosyalar kulaklı dosyalara göre daha kolay açılıp kapanıyor. Dosyaların askılı, askısız ve telli modelleri de yine farklı ihtiyaçlara yanıt veriyor. Bir karton dosyayı bir başka dosya ile birleştirmek ya da klasöre yerleştirmek amacındaysanız telli karton dosyaları tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda belgeler arasına yerleştirmek için üretilen özel ara kartonlar da bulunuyor. Ara kartonlar sayesinde belgelerdeki mürekkepler ve yazılar diğer belgelere bulaşmıyor. Bu materyaller belgeler arasında ayrım yapma amacına da hizmet ediyor. Kartvizitlik alanı ve bilgi etiketi bölümü olan karton dosyalar çoklu evraklarla çalışanlar için son derece faydalı oluyor. Bilgi ekleme alanına evrakın türü ve mahiyeti ile ilgili kısa notlar yazabilirsiniz. Böylece ihtiyaç halinde dosyaları ve belgeleri tek tek incelemek yerine bilgi etiketine bakarak bulabilirsiniz. Karton dosyalar farklı renk seçenekleri ile üretiliyor. Dosyaların pembe, sarı, yeşil gibi renkli dizaynları sayesinde farklı evrak türlerini birbirinden ayırabilir, ihtiyacınız doğrultusunda dilediğiniz bilgilere kolaylıkla erişebilirsiniz.

Karton Dosya Seçiminde Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Dosya seçiminde dosyanın kullanım alanını ve amacını belirlemeniz gerekiyor. Arşivleme işlemleri için bilgi etiketli dosyaları kullanabilir, çok sayıda belge düzenlemesi için askılı dosya tasarımlarını tercih edebilirsiniz. Belge boyutuna uygun dosya kullanmak önemli olduğundan satın alım sırasında mevcut evraklarınızın boyutuna uygun olanları satın almanız fayda sağlıyor. Evrak boyutuna küçük ya da büyük gelmeyen, tam uyumlu dosyalar daha iyi koruma sağlıyor. Askılı dosyalar için haricen askı aparatı da satılıyor. Bu noktada dosya türüne uygun olan askılığı satın almanız gerektiğini unutmayın. Karton kutular çeşitli klasörlere yerleştirilebiliyor. Şayet karton klasör içerisine yerleştirmeye uygun dosya alacaksanız yine boyut ve kalınlık gibi kriterleri göz önüne alabilirsiniz. Büro ve ofislerde yaygın biçimde kullanılan karton dosyaların içerisine resmi evrak, teklif ve yazışmalar eklenebiliyor. Bu tür bilgilerin korunması açısından ekstra kaliteli kartondan üretilen telli modelleri satın almayı düşünebilirsiniz. Tam kapaklı dosyalar yırtılma, kirlenme ve aşınma gibi problemleri önlerken, tel mekanizması düşme ve kaybolma gibi sorunları ortadan kaldırıyor. Dosya ve klasörlerle evraklarınızı koruyabilir, güvenle muhafaza edebilir ve dilediğiniz zaman hızlı ve kolay biçimde erişebilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Karton Dosyalar

496 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 38 / 496 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?