Karton Klasör

Ofis hayatında çok kullanılan kırtasiye malzemelerinden olan karton klasörler farklı renk, desen ve genişlik özellikleriyle üretilir. Klasörler, arşivlenmesi ve saklanması gereken evrakları, resmî belgeleri ve şirket dokümanlarını muhafaza etmek için kullanılır. Çok çeşitli dosya modelinin üretildiği günümüzde karton klasörler, daha çok kurum içi arşivleme ve saklama işlerinin yapılmasında tercih edilir. Evinizde yaptığınız kişisel arşivleriniz için de cazip fiyat seçeneği sunan karton klasörlerden faydalanabilirsiniz. Dosyalama teknikleriyle saklayacağınız belge ve evraklarınızı ihtiyacınız olduğunda kolayca bulmak istiyorsanız, ince ve kalın formlarla üretilen karton klasörlerden yardım alabilirsiniz.

Karton Klasörlerin Özellikleri Nelerdir?

Resmi ve özel kurumlarda, okullarda, sosyal kurumlarda ve tüm iş yerlerinde kullanılan klasörler farklı malzemelerle üretilir. Plastik kapaklı, çok bölmeli, cepli, telli ve sıkıştırmalı klasör çeşitleri olduğu gibi, karton klasör modelleri de vardır. Çok eski tarihlerden beri kullanılan karton klasörler; kalın karton kapak, 2 ya da 4 halka, kolay çıkartılabilen sırt etiketi, rahat tutabilmek için parmak bölmesi, değişken genişlik ölçüsü ve 180° açılabilen mekanizma gibi özelliklerle üretilir. İpli veya lastikli olarak tasarlanan karton klasörler de mevcuttur.

Magazinlik ya da kutu klasör şeklinde üretilen karton klasörleri ise farklı kullanım alanlarında değerlendirebilirsiniz. Nemli veya kuru bez yardımıyla kolayca temizlenen klasörler dayanıklıdır ve uzun yıllar boyunca size hizmet eder. Cazip fiyat seçeneği sunan ürünleri; 4’lü, 5’li, 6’lı ve 10’lu paketler hâlinde satın alabilirsiniz. Şık desen ve renk seçenekleri sunan klasörler içerisinde, A4 boyutlu evraklarınızı dosyalayarak muhafaza edebilirsiniz. Karton klasör modelleri size ekonomik ve avantajlı alışveriş olanağı sağlar.

Karton Klasörler Hangi İşler İçin Kullanılır?

Karton klasörler farklı amaçlarla kullanılan ürün çeşitleri sunar. Klasik klasör modelinin yanı sıra kutu klasör, magazinlik ve kilitli saplı kutu klasör şeklinde üretilen modelleri de vardır. Kraft kutu klasör modelleri, çanta görünümüne sahip şık tasarımlardır. Kraft modeller hem yetişkinler hem de öğrenciler tarafından kullanılır. Kutu şeklinde tasarlanan klasörler genellikle arşivleme yapmak için tercih edilir. Çanta tasarımına sahip karton kutu klasör modellerini, sunum dosyalarınızı veya iş yeri evraklarınızı taşımak için kullanabilirsiniz.

Klasik karton klasör seçeneklerini, şirket evrak ve bilgilerini, resmî belgeleri, çalışma notlarını, fotokopi belgelerini ve personel kayıtlarını dosyalamak için tercih edebilirsiniz. Kişisel ya da şirket arşivlerini oluşturmak için de karton klasörlerden yardım alabilirsiniz. Ekonomik fiyatlı olması nedeniyle geniş kapsamlı arşivlerinizi, karton klasörleri kullanarak yapabilirsiniz. Klasörler, çalışma masanızın her zaman düzenli olmasını sağlayan ve aradığınız belgeleri kolayca bulabilmenize yardımcı olan kullanışlı kırtasiye ürünleridir.

Klasör Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Karton veya plastik klasör alırken kaliteli malzemeden üretilen modelleri seçerseniz, uzun yıllar boyunca sorunsuz olarak kullanabilirsiniz. Kapakları kalın olan ürünler daha dirençli ve dayanıklı olduğu için kolayca deforme olmazlar. İhtiyacınız olan genişlikte klasör almaya özen gösterebilirsiniz. Çalışma masanızın çekmecesinde ya da kitaplık rafında kullanacağınız klasörleri ince yapılı olan ürünlerden seçerseniz kolayca muhafaza edebilirsiniz. Her zaman elinizin altında olmasını istediğiniz belge ve bilgileri ince klasörlerde saklayabilirsiniz. Kalın klasörler ise arşiv belgelerini saklamak için daha uygundur. Geniş ölçülü klasörleri kapalı dolaplar içinde tutabilirsiniz.

Karton klasörler telli ve sıkıştırmalı olarak üretilir. Belgelerinizi delmeden saklamanız gerekiyorsa sıkıştırmalı modelleri tercih edebilirsiniz. Çok kullanışlı olan bu klasör modelleri, poşet dosyalar içerisine koyacağınız çok sayıda belgeyi güvenle saklamanıza yardımcı olur. Farklı boyut ve modeller ile tasarlanan karton klasörleri kullanarak çalışma alanlarınızı daha düzenli hâle getirebilir ve çalışma zamanınızı daha aktif biçimde kullanabilirsiniz.

 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Karton Klasörler

430 ürün listeleniyor
Leitz
Bigpoint
Noki
Esselte
Özkan
Alemdar
FKM
Cassa
Gıpta
Kraf
Leuchtturm
Gen-Of
MAS
2K
Paklon
Globox
Ofma
Pesus
Eylül
Sert Kırtasiye
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 42 / 430 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?