Teknolojinin gelişmesiyle anı yakalamak ve bunu hissettirmek günümüzde çok kolay bir hâle geldi. Cep telefonlarıyla çekilen fotoğraflar, tek bir kare ile gönderilen mesajlar, kartpostalların ne kadar anlamlı olduğunu unutturdu. Oysaki teknolojinin bu kadar ileri boyutta kullanılmadığı zamanlarda; sadece turistik yerlere özel mekanların fotoğraflarıyla süslenmiş kartpostallar kullanılırdı. Gidilen ve gezilen yerlerden sevdiklerinize gönderilen kartpostallar, karşınızdakine hatırlanıldığını hissettirmek için çok güzel bir araçtı.

Ancak, günümüzde kartpostal, artık sadece gezilen yerlerden gönderilen bir hatıra aracı olarak görülmüyor. Hediyelerin yanına eklenen çeşitli desenler, şekiller ve boyutlarda birçok kartpostal bulunuyor. Kartların üzerinde ve ya kapaklarının iç kısmında duyguların ifade edilebileceği ve kelimelere dökülebileceği boş bırakılan alanlar bulunuyor. Ayrıca, kartın üzerine yazılmış tercihe göre değişen mesajlar da mevcut bulunuyor. Doğum günü, Sevgililer Günü, en iyi arkadaş, geçmiş olsun ve bunun gibi içerikleri olan kısa mesajların olduğu kartpostallar, özel günler için tercih ediliyor. Örneğin, yılbaşı içerikli bir konseptte, yeni yıl figürlerini içeren kartlar ağaçlara asılarak yeni yıl dileklerine ev sahipliği yapıyor. Sevgililer Günü'nde ise kalpli ve kırmızı renk odaklı kartlar ile birlikte mesaj içerikli ve değişik materyaller kullanılarak hazırlanan kartlar tercih ediliyor. Anneler ve Babalar günlerine özel basılan kartpostallarda mesaj içerikli seçenekler daha fazla bulunuyor. Okul için hazırlanan kartlarda çocuklara hitap eden kartpostallar tercih ediliyor. Bunların arasında çizgi film kahramanları ile donatılmış kartlar da yer alıyor. Doğum günlerinde kartpostalların kişiye özel olması için kartların üzerinde bırakılan boşluklara isimler yazılıyor. Doğum günü pastası ve hediye paketi şeklinde basılan kartlar, yaş günü temalı mesajlar ile birleşiyor.

Kartpostalların boyut ve şekilleri çeşitlilik gösterirken, üzerinde resimler bulunan ve görsel açıdan her zevke hitap edecek şekilde basılan birçok kart bulunuyor. Realistik bir bakış açısı istendiğinde üzerinde insan figürleri olan ve gerçek bir fotoğraf makinası ile çekilmiş sanatsal bir bakış açısına sahip resimler ile süslenmiş kartlar tercih edilebiliyor. Daha hayalperest ve gülümsetici bir mesaj için biraz mizah ile bezenmiş birbirinden eğlenceli kartlar kullanılıyor. Hayvan figürleri veya yakalanan renk uyumları ile göze hitap eden bu kartpostallar; masalarınızı, raflarınızı süslemek için kullanılan objelere dönüşüyor.

Kartpostal Fiyatları

Birbirinden eğlenceli ve anlamlı kartpostal fiyatları, bütçeleri yıpratmıyor. Çeşitliliğine rağmen fiyat aralıkları değişmeyen kartpostallar, pahalı kavramından çok uzakta kalıyor. Kendi aralarında sınıflandırıldığında gerçek fotoğraflardan alınan kareler, fiyat listesinin üstünde yer alırken, çizime dayalı, renkli kartpostallar listenin altına yerleşiyor. Boyut büyüdükçe ve kartların üzerinde kullanılan malzemeler değiştikçe fiyatlar da değişiklik gösteriyor. Kabartmalı ya da taşlı kartpostal çeşitleri, kullanılan malzeme doğrultusunda fiyatı artırırken, düz ya da küçük kartlar ise daha makul fiyatlarla satılıyor.

Karikatür gibi birbirini tamamlayan kartlar sırayla bir hikaye anlatırcasına gruplanıyor ve paket hâlinde tüketiciyle buluşuyor. Fazla miktarda kartpostala ihtiyaç duyulduğunda tercih edilen ve grup hâlinde satılan kartpostallar, genellikle özel günlerde mesaj içerikli kartlar olarak tercih ediliyor. Önemli günler için hazırlanan ve günün anlamını belirten kartpostallar okul, iş yeri ve benzeri yerlerde dağıtılabiliyor. Kartpostal gruplaması ile fiyatlar, tek kartın fiyatına göre daha makul hâle gelebiliyor. Büyük ve gösterişli kartpostallar, tekli hâlde satılırken, kombin hâlinde satılan kartpostalların fiyatları ise her bütçeye hitap ediyor.

Özel zamanlarda verilecek hediyelerin ya da güzel bir buket çiçeğin yanında yerini alan, söylenecek iyi dilekleri ve duyguları yazıyla buluşturmak için kullanılan kartpostallar, çeşitleri ile her zevke hitap ederken; bütçeleri zorlamadan düşük fiyatlarla karşınıza çıkıyor.

Kartpostal Fiyatları

19 ürün var
 1. Markalar
  1. Pulp
  2. Top Model
  3. THK Design
  4. Çocuklar Gülsün Diye
  5. EDAM Eğitim Danışmanlığı
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483643/15344/21005503/80147043
BAŞA DÖN