Kartuş, Toner & Drum

Yazıcıdan belge alabilmenize olanak tanıyan kartuş, mürekkep depolama ürünleri arasında yer alır. Yazıcıların vazgeçilmez bir parçası olan kartuşlar iş yeri ve ofislerde yaygın olarak kullanılır. Kartuş mürekkepleri sayesinde belgelerinizi istediğiniz gibi yazıcınızdan çıkartabilirsiniz. Değişik seçenekler arasından ihtiyacınıza uygun olan kartuş ürünlerini kolayca bulabilirsiniz. 

Kartuş Modelleri Nelerdir?

Mürekkep kartuşlu yazıcılar hem siyah hem de renkli baskılar yapabilir. Genel olarak kartuşların belirli bir yazdırma kapasiteleri bulunur. Kartuşunuzun kapasitesi yazıcınızın marka ve modeline göre değişiklik gösterebilir. Belge yazdırma kapasitesinin sonuna gelindiği zaman kartuş mürekkebinizi yenisiyle değiştirmeniz gerekir. Biten kartuşların mürekkeplerini hızlıca doldurarak kartuşu kullanmaya devam edebilirsiniz. Sürekli olarak kartuş mürekkebi değiştirmekle uğraşmak istemiyorsanız bitmeyen kartuş kullanmayı deneyebilirsiniz. Fazla sayıda baskı almanızı sağlayan bitmeyen kartuşlar iş yeri, ofis, okul ve ev gibi ortamlarda rahatlıkla kullanılabilir. Baskı kalitesinde herhangi bir bozulma olmadan binlerce sayfa baskı alabilirsiniz. Mürekkep tankları şeffaf olan bitmeyen kartuşlar, son derece ekonomik olması bakımından geniş ölçüde tercih edilen modellerdir. Yazıcı içerisinde yer alan püskürtme kartuşları mürekkep bittiği zaman hortumlar vasıtasıyla tanklardan mürekkep çekebilir. Kartuşu mürekkep ile beslediği için kullanıcılarına tasarruf sağlar. Kullanım durumunuza göre yazıcınızla uyumlu bir kartuş alarak belgelerinizi kaliteli bir şekilde bastırabilirsiniz. Toner dolum işlemlerinde yazıcınıza toz, kartuş dolum işleminde mürekkep eklemeniz gereklidir. Esasına uygun muadiller arasından ihtiyacınıza hitap eden ürünü seçerek kartuşlarınızı mürekkeplerini yenileyebilirsiniz. 

Kartuş ve Toner Nasıl Doldurulur?

Her marka yazıcının ürünü kendine özel bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla kartuş dolumu yaparken de modeller arasında ufak çaplı değişiklikler olabilir. Kartuşta doldurulacak yerin deliği, dolum kapasitesi ve sayısı modeller arasında farklılık gösterir. Yapılacak olan temel işlem, kartuştaki delikten enjektöre çekilen yazıcı mürekkebinin doğru bir şekilde aktarılmasını sağlamaktır. Dolum deliği büyükse mürekkep aktarımı için enjektöre ihtiyaç yoktur.

Kartuş dolumu yaparken şırıngaya mürekkebi çekme sırasında acele etmemeniz gerekir. Mürekkep şırıngaya hızlı bir şekilde çekildiği taktirde, dolum ünitesine istenmeyen hava kabarcıkları yerleşir. Dolum işlemi başarısız olabilir. Ayrıca mürekkebin taşmaması da son derece önemlidir. Kartuş mürekkebini dolduracağınız zaman çalışacağınız yere kağıt serebilirsiniz. İşlem sonrasında mürekkep akmasını engellemek için delikleri ince bant yardımıyla kapatabilirsiniz. Dolum ünitesinin üst kısmını kağıt havlu ile silebilirsiniz. Yazıcı kartuşunu birkaç saat dinlenmeye bırakabilir ve daha sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Toner dolumu yapacaksanız öncelikle delik kapağını açmanız gerekir. Delik kapağını açmak için tornavida kullanabilirsiniz. Toner ünitesindeki artıkları temizledikten sonra yazıcı tonerini delikten boşaltabilirsiniz. Delik kısmını kapatarak tonerinizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Kartuş ve toner için seçenekler arasından yazıcınız için ideal seçimi yaparak yazıcınızdan belge yazdırabilirsiniz. Kullandığınız yazıcıyla uyumlu olan kartuş ve toner seçimini güvenli ve rahat bir şekilde yapabilirsiniz. 

Kartuş Dolum Fiyatları Ne Kadardır?

Kartuş dolum fiyatları yazıcı modelleri doğrultusunda değişiklik gösterebilir. Gün içerisinde çok fazla belge yazdırmanız gerekiyorsa ya da yazıcıyı sık bir şekilde kullanıyorsanız bitmeyen kartuş ürünlerini tercih edebilirsiniz. Dolum kapasitesi olan bir kartuşunuz varsa yazıcı modelinizle uyumlu olan kartuşları seçebilirsiniz. Tonerlerinizi, kartuşlarınızı ve lazer yazıcı tonerlerinizi yenisiyle değiştirerek belgelerinizi kolay bir şekilde yazdırabilirsiniz. Farklı modellerde üretilen yazıcı toner ve kartuşlarını inceleyerek ihtiyacınıza uygun olanı kısa süre içerisinde bulabilirsiniz.

Yazıcı mürekkep ve tonerleri genel olarak ekonomik fiyatlarda satışa sunulur. Bütçenize hitap eden modeli seçerek ekonomik açıdan tasarruf yapabilirsiniz. Uzun vadede tasarruf yapabilmek için bitmeyen kartuşları ya da kapasitesi fazla olan kartuşları tercih edebilirsiniz. Birbirinden farklı kartuş ürünleri arasından beğendiğinizi hepsiburada.com ayrıcalığı ile güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kartuş Fiyatları ve Modelleri

1771 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 48 / 1771 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?