Kaşe

Kelime anlamı olarak damga, mühür anlamına gelen kaşe, şahıslar ya da firmalar tarafından kullanılan, bir belgenin onaylanması için atılan imza yerine geçen ve kullanılan belgeye resmiyet kazandıran bir araçtır. Kaşe, onaylanan belgenin kime ait olduğunu, kim tarafından onaylandığını anlamak için kullanılır ve kanuni bir zorunluluktur. Genel olarak siyah renkli kaşe kullanılmasına rağmen, kırmızı, mavi ve yeşil renk seçenekleri de bulunan kaşeler, kullanım amaçlarına ve kişilerin tercihine göre seçilebilir. Yazışma ve ticari faaliyetlerde şahısların ve firma yetkililerin işlerini kolaylaştırarak zamandan tasarruf etmeyi sağlar. Yoğun çalışan şahısların ya da firmaların sıklıkla tercih ettiği bu otomatik kaşelerin renk seçenekleri de mevcuttur. Kırmızı, mavi, yeşil ya da siyah gibi istediğiniz renkleri seçebileceğiniz otomatik kaşeler, yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Bir diğer kaşe çeşidi olan cep kaşesi, adı ile müsemma, bir cep boyutunda tasarlanmış, kolay taşınabilir ve kullanılabilir kaşelerdir. Gittiğiniz her yere götürebileceğiniz bu cep kaşeleri ile her yerde kolayca kaşeleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Farklı mürekkep renklerinin aynı kaşe içerisinde kullanılabilmenize olanak sağlayan renkli kaşe, basılan belgelere farklı ve güzel bir hava katarken, siyah mürekkepli renksiz kaşeler ise resmi belgeleriniz için kullanabileceğiniz kaşe türleri arasında yer alır. Renkli kaşelerde çoğunlukla mavi, yeşil, kırmızı renkler kullanılır. Zevkinize, markanızın rengine uygun renkte seçeceğiniz kaşe rengi ile kaşelediğiniz belgelere güzel bir görüntü verebilirsiniz.

Kaşe Çeşitleri

İş hayatında ya da günlük hayatta, işleri düzenlemek, bölümlere ayırmak, plan program çıkarmak için çeşitli kırtasiye malzemelerine ihtiyaç duyulur. Bu kırtasiye malzemelerini kullanarak çalışma hayatınızı daha keyifli bir hale getirebilir, işlerinizi daha kolay şekilde tamamlayabilirsiniz. Çeşitli alanlarda kullanılan pek çok kırtasiye malzemesi bulunur. Günlük hayatta özellikle çalışma hayatında aktif rol alan kişiler ve firmalar tarafından zamandan tasarruf etmek amacıyla kullanılan kaşeler de bu kırtasiye malzemelerinden biridir. Kaşe, imalat şekline ve kullanım amacına göre çeşitlere ayrılır. Bu kaşe çeşitleri ilk olarak şekillerine göre sınıflara ayrılır. Kare kaşe,yuvarlak kaşe, oval kaşe gibi şekline göre ayrılan kaşeler kişilerin ya da firmaların tercihlerine göre belirlenebilir. Kare kaşe, basıldığında yazıların bir kare içinde gibi göründüğü kaşe tipidir. Yuvarlak kaşe ve oval kaşe ise, basıldığında yazıların görünmeyen bir yuvarlağın ya da oval bir şeklin içinde gibi göründüğü kaşe tipidir. Temiz ve kolayca doldurulabilen bir sisteme sahip olan otomatik kaşe, mürekkebi otomatik olarak alacak şekilde tasarlanmıştır. Görsel olarak diğerlerinden daha farklı olan logolu kaşe, üzerinde firmanızın isminin ve çeşitli bilgilerinin yer aldığı metin kutusunun yanında firmanıza ait logonun da yer aldığı bir kaşe türüdür. Bu kaşe türü yine renkli olarak da tasarlanabildiğinden, firmanızın logosunun sahip olduğu renklerde tasarlanabilir. Bu sayede, kaşe kullandığınız belgeleriniz son derece kurumsal bir görünüme sahip olur.

Pek çok farklı türde tasarlanan kaşeler, taleplerinize ve isteklerinize göre kişiye özel kaşe olarak tasarlanabilir. Söz konusu bu özel kaşeler, boyutları, renk tonları, şekli ve görünümü farklı şekillerde ve isteğinize göre tasarlanmış kaşelerdir. Kullanım alanınıza, zevkinize, kullanım amacınıza bağlı olarak istediğiniz şekilde tasarlanan bu kaşeleri kişisel olarak ya da firmanızın adına kullanabilirsiniz.

Kaşe Kullanım Alanları

Genel ve resmi evraklar üzerinde kullanılan, firma ve şahıslara zamandan tasarruf etmeyi sağlayan kaşeler geniş bir kullanım alanına sahiptir. Diğer bir adı damga, mühür olarak adlandırılan kaşe, renk tonu, biçimi ve kullanım amacına göre çeşitlere ayrılır. İhtiyacınız doğrultusunda seçebileceğiniz kaşe türü ile imzalamanız gereken belgeleri kolayca imzalayabilirsiniz. Bu sayede kalem kullanmak zorunda kalmadan, yazı yazmadan, hem firmanıza ya da şahsınıza ait bilgileri kolayca doldurabilir, belgenizi onaylayabilirsiniz. Ticaret sicili olan her firma tarafından kullanılması zorunlu olan kaşede firmanıza ait bilgiler yer alır. Özellikle firmanızın muhasebesiyle ilgili tüm kayıtlarda, resmi evrakların genelinde kullanabileceğiniz kaşe ile günlük hayatınıza kolaylaştırabilir, pratik çözümler üretebilirsiniz. Fazla sayıda adette kopya alınan baskılarda, özellikle, hastane, okul, lojistik firmaları ve resmi kurumlarda yaygın olarak kullanılan kaşe, pek çok sektörde kullanılır. Baskı kalitesi, görünürlük açısından değerlendirildiğinde uzun bir kullanım süresi vaat eden kaşenin kurumasını beklemek zorunda olmadığınızdan evrakları seri bir şekilde kaşeleyebilirsiniz. Sadece imza, onay gibi durumlarda değil, bilgi ve belgelerin ayrımı hususunda da kullanabileceğiniz kaşe ile, birbirinden ayrılması gereken evrakları kolayca ayrıştırabilirsiniz. Okunması gereken çok sayıda dosya arasından okunanları ‘’okundu’’ ibaresinin yer aldığı bir kaşe yardımı ile kolayca ayırabilir, karmaşıklığın önüne geçebilirsiniz.

İş hayatında ıslak imza yerine pratik bir çözüm sunan kaşe kullanımı ticari hayatta da sıklıkla kullanılır. Özellikle muhasebe ile ilgili işlerde, faturaların kaşelenmesi önemli bir zorunluluktur.

Kaşe Kullanmanın Faydaları

Günlük hayatın yoğun temposunda işlerinizi kolaylaştıracak çeşitli araçlara ihtiyaç duyarsınız. Kaşe bu araçlardan biridir. Kaşe kullanımın şahıslara ve firma yetkililerine sağladığı pek çok kolaylık söz konusudur. Kaşe kullanımı ile, zamandan tasarruf etmenin yanında pek çok israfın da önüne geçebilirsiniz.

  • Tek elle kolayca kavranabilen tasarımı ile kaşeler, baskı kalitesi ile her sayfayı aynı tip yazı ile onaylayıp imzalamanızı sağlar.
  • Her zevke uyan farklı renk seçenekleri bulunan kaşeler, markanızın renkleriyle uyumlu tercihler aracılığıyla, kurumsallığınızı ön plana çıkarmanıza yardımcı olur.
  • Tükenmez kalem kullanmadan, tek kaşe ile çok sayıda belge onaylamayı ve imzalamayı sağlar.
  • Kaşe üzerinde bulunan ve mürekkebin akmasını önleyen kaşe kapağı ile akmaların önüne geçer, temizdir.
  • Bir kere satın alınan bir kaşe, uzun süre kullanılır. Mürekkep bittiğinde doldurulabilir, dolayısıyla ekstra maliyet önlenmiş olur.
  • Sağlam ve dayanıklı yapısı ile kolay kolay zarar görmez.
  • Kullanılmış ve halihazırda kullanılmaya devam eden evrakların ayrılmasına yardımcı olur.
  • Markaların kurumsallık düzeylerini artırır.
  • Anlık gerçekleşebilecek olan yazım hatalarının önüne geçer. Özellikle resmi evraklarda yapılmaması gereken yazım ve imla hatalarını önlemek ve aksi bir durumla karşılaşmamak için kaşe kullanmak faydalıdır.
Kaşe Kullanımın Markalara ve Firmalara Sağladığı Avantajlar

Genel anlamda yasal bir sorumluluk gerektiren kaşe kullanımı, özellikle resmi bilgilerin yer aldığı belgelerde kullanılır. Firmalara ait pek çok belgelerin üzerinde yer alan kaşe baskıları, firma yetkilisinin imzası yerindedir ve büyük bir sorumluluk getirir. Fiyat teklifleri, faturalar, belge ibrazları gibi pek çok durumda kullanılan kaşe kullanımı belgelerinize resmiyet kazandırır. Yazım hatalarının önüne geçer, aklınızda herhangi bir soru işareti kalmasını önler. Kaşe sahibi kişinin ya da firmanın bilgilerinin doğru ve anlaşılır olması gerekir. Firma adına kullanılan kaşelerde firmanın vergi numarası ve şirketin sicil numarasına yer verilmelidir. Kaşede işletmeye ait adres ve telefon bilgileri yer alabilir. Var ise e mail adresi ya da web sitesi adresleri de eklenebilir. Bu bilgilerin yer alması hem şirketinizin güvenliğinin hem de markanızın bilinirliğinin artmasına destek olur. Ayrıca, isteğe göre tasarlanan özel kaşe kullanımı ile markanızın logosunu ve ismini birçok yerde basılı şekilde kullanabilirsiniz. Örneğin kraft bir poşet üzerine markanızın logosunun ve isminin yer aldığı bir kaşe basarak, ürünlerinizin satışını bu poşetle yaparken aynı zamanda markanızın tanıtımı da yapmış olursunuz.

Kullanım Alanına Uygun Kaşe Seçimi

Şahıslar ya da firmalar tarafından yaygın olarak kullanılan kaşeler, farklı meslek gruplarında, farklı alanlarda, farklı seçeneklerle kullanılabilir. Yaygın olan kaşe modellerinin dışında kişiye özel olarak tasarlanan ve üretilen kaşeleri, tercihlerinize uygun olarak kaşe al seçeneği ile Hepsiburada’dan bularak satın alabilirsiniz. Doktor, hemşire, öğretmen, muhasebeci gibi farklı meslek grupları mensuplarının belgeleri onaylamak ve imzalamak için kullandığı kaşeler birbirinden farklıdır. Doktorlar hastalar için yazdığı reçeteleri ya da tahlilleri onaylamak, hastane belgelerini imzalamak için kaşe kullanır. Öğretmenler, öğrencilerin ödevlerini kontrol ederken, yazılı sınav kağıtlarını okurken, karneleri imzalarken kaşe kullanır. Muhasebeciler ise vergi, ödeme gibi pek çok alanda kaşe kullanırlar. Buna benzer pek çok meslek grubu kaşeyi aktif olarak kullanır. Bu sayede vakitten tasarruf sağlar. Öğretmenler tarafından kullanılacak kaşeler, öğrenciler tarafından dikkat çekici olacak şekilde seçilebilir. Bu sayede öğrencilerin motivasyonunu artırırken işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Puanlama sistemine göre farklı kaşeler bastırarak her bir puana bir emoji belirleyebilir, not sistemini eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

Resmi evraklarda kullanmak üzere, sade kaşeler tercih edebilir, kare, oval, yuvarlak seçimler yapabilirsiniz.

Kaşe Fiyatları

Kullanım amacına ve özelliklerine göre çeşitlere ayrılan kaşe fiyatları bu farklı özelliklere göre değişir Herkesin merak ettiği kaşe ne kadar sorusunun cevabı, kaşenin özelliklerine, mürekkep rengine, kalitesine göre farklılık gösterir. Kullanım alanınızı ve tercihlerinizi belirledikten sonra fiyat aralığınıza uygun kaşeyi kaşe satın al seçeneği ile satın alabilirsiniz.

Tek mürekkep rengine sahip olan kaşeler, çoklu renk skalasına sahip olan kaşelere göre daha uygun fiyatlıdır. Kırmızı, mavi, yeşil ve siyah renkleri zevkinize göre tercih edebilir, kaşelediğiniz belgeye farklı ve güzel bir görünüm katabilirsiniz.

Kaşenizi yuvarlak, kare ya da oval şekilde tercih edebilirsiniz. Bu şekiller yazının nasıl görüneceğini belirten şekillerdir. Yuvarlak kaşe, kare kaşe, oval kaşe fiyatları yine renk seçeneklerine, mürekkep kalitesine göre farklı fiyatlara sahiptir. Kişiye özel üretilen kaşeler, her yerde bulabileceğiniz kaşelere göre yüksek fiyata sahiptir. Bunun sebebi tamamen istekleriniz doğrultusunda üretilmesidir. Ebatlarına göre de farklı fiyatlara sahip olan kaşelerin küçük boyları daha uygun fiyata sahip iken büyük boyları daha yüksek fiyata sahiptir. Kaşenin kullanırken birtakım araç gereçlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Yedek keçeler, mürekkepler bu araç gereçlerden bazılarıdır. Bu malzemelerin kullanımı ile kaşe kullanım sürenizi uzatabilir, kullandığınız kaşeden verim alabilirsiniz.

Kaşe Seçiminde Neye Dikkat Edilmelidir?

Farklı alanlarda kullanılabilen kaşelerde seçim yaparken dikkat etmeniz gereken noktalar bulunur. Bunlardan ilki kaşeyi nerede kullanacağınızdır. Şahıs ya da firma adına kullanılacak kaşeler birbirinden farklıdır. İkinci nokta, meslek grubunuza uygun kaşe seçimidir. Diğer bir nokta ise resmi belgelerde kullanılacak olan kaşelerdeki bilgilerin doğruluğunun kesin ve net olmasıdır. Sorumluluk gerektiren bu konunun aksiliklere yol açmaması için kaşe üzerinde yer alan bilgilerin doğruluğunu kontrol etmeniz gerekebilir.

Kaşede Hangi Renkler Kullanılabilir ?

Tercihinize göre farklı renk seçenekleri bulunan kaşelerde genellikle siyah renk tercih edilmekle birlikte kullanım amacına ve durumuna göre farklı renkler de tercih edilebilir. Kırmızı, mavi, yeş,l ve siyah renk seçenekleriyle zevkinize ve markanıza uygun kaşe seçimi yapabilirsiniz.

Kaşe İmza Yerine Geçer midir ?

Kanunda yer alan maddeye göre, okuma yazma bilmeyenler için kaşe imza yerine geçebilir. Mühür kullanılması halinde parmağın basılması zorunludur. Bazı durumlarda geçerli sayılsa da çoğunlukla kaşe üzerine imza atılması gerekir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kaşeler

2040 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 2040 ürün
DSACategoryId/2147483643/15344/15547/15216