ARA
Giriş Yap
0Sepetim
Keşkül Dergisi
Keşkül Dergisi 26. Sayı

Keşkül Dergisi 26. Sayı

Keşkül Dergisi
%
  • iline bugün teslimat seçeneği
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
  • iline bugün teslimat seçeneği
Şimdi değerlendirme zamanı
Siz de değerlendirmenizle milyonlarca Hepsiburada müşterisinin karar vermesine yardımcı olmaya ne dersiniz?
DSACategoryId/60001501/2147483645/10004/15020596

Keşkül Dergisi 26. Sayı

“Dedi Gördüm Ol Habîbin Ânesi, / Bir Acep Nûr Kim Güneş Pervânesi”

Cenâb-ı Hakk lûtfetti, kerem eyledi, bizi Efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem)’e bende eyledi. Bizi O’nun ümmeti olmakla ve O’nu tanımakla şerefyâb eyledi. O gönderilişi sonra lâkin nuru evvel olan Resûl-i Kibriyâ Efendimiz, insanlığa bıraktığı emanet ve içimizde barındırdığımız o muhabbet süresince hep bize rahmet olarak tecelli eyledi.

Herkes onu kendisince anladığını iddia eyledi. Kimisi ‘Abdullah’ın yetimi’, kimi ‘postacı’, kimi III. Muhammed, V. Ahmed gibi sözlerle anlayışsızlıklarını gözler önüne serdi. O’nun tanıdığı kimseler ise “Anam babam sana feda olsun!”, “Rahmeten-lil-âlemîn”, “Seyyidü’l-mürselîn” diyerek O’nun yolunda nurlandı ve Ümmet-i Muhammed’i nurdan kandil olarak aydınlattı. Dolayısıyla O’na duyulan muhabbet, aşk, hakîkî imânın ta kendisidir. Zîrâ hiç kimse Efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem)’i sevmekle yoldan sapmamıştır.

Keşkül Dergisi’nin Kutlu Doğum Haftası’na tevafuk eden bu 26. sayısını, Cenâb-ı Hakk’ın izn ü inâyetiyle, Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem’in şefaatlerini umarak o En Sevgili’ye ayırdık.

Prof. Dr. Süleyman Uludağ, “Hazret-i Peygamber (s.a.s.) ve Mu’cize” adlı yazısıyla kevnî ve sûrî mu’cizelerin herkese faydası olduğundan bahsederken âriflerin, kurtuluşu ehlî ve mânevî mu’cizelerde aradığının altını çiziyor. Emin Işık, “Peygamber Aşkı” başlıklı yazısıyla gerçek imânın aşırı sevgiden başka bir şey olmadığını vurgularken Prof. Dr. Mahmud Kaya, Resûl-i Ekrem Efendimiz’in Şairi Ka‘b bin Züheyr ve Kasîde-i Bürde’sini kaleme aldı. Muharrem Hilmi Şenalp ve Mustafa Küçükaşçı ise Emânet, Medeniyet ve Hırka-ı Şerîf konulu bir yazıyla bu sayımıza katkıda bulundular. Peygamber Efendimiz ile ilgili pek çok çalışması ve kitapları bulunan Reşit Haylamaz ise Fahr-i Kâinât Efendimiz’in irşad metodunu ortaya koyarken mü’min bakışının nasıl olması gerektiğini de dikkat nazarlarımıza sunuyor.

Yrd. Doç. Dr. Fatih Çollak, Resûl-i Ekrem (s.a.s.)’in Kur’ân-ı Kerîm’i Tilâvetleri başlıklı yazısıyla her hususta olduğu gibi Kur’ân okuma hususunda da Efendimiz’in insanlığa misal teşkil ettiğini anlatıyor.

Ahmet Özkan’ın Efendimiz (s.a.s.)’e duyulan muhabbeti menkıbelerle anlattığı yazısı ile Orhan Çeker’in “Hz. Mevlânâ’ya Hz. Mevlânâ’yı Sorduk” başlıklı yazısı dergiye değer katan diğer yazılar.

26. sayımızda ayrıca kültür ve san’at âlemimize büyük hizmetlerde bulunmuş, hal-i hazırda da bu hizmetlerine devam eden Prof. Dr. Uğur Derman ile yapılan röportaj, gelenekli san’atlarımızın şu anda geldiği noktaya ve sonrasına ışık tutuyor.

Tarihe mâlolmuş hattat, müzehhib ve ebrucularımızın eşşiz eserleriyle bezenen Keşkül Dergisi’nin 26. sayısı, kıymetli fotoğraf san’atçılarımız sayesinde daha da zenginleşti. Bu meyânda Orhan Durgut ve Mustafa Aksay’a katkılarından dolayı müteşekkiriz. Ayrıca bizlerden desteklerini esirgemedikleri için Hırka-i Şerîf Vakfı’na da teşekkürü bir borç biliriz.

Şefaat yâ Resûlallah… Vesselâm. 

Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 128
Yayın Tarihi 2018
Yazar Kolektif
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000C37K0
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Burda Dergisi Güncel Sayı
Heygirl Dergisi Güncel Sayı
How It Works Dergisi Güncel Sayı
Level Dergisi Güncel Sayı
%23
16,90 TL 13,00 TL
17,00 TL
%11
17,90 TL 15,90 TL
15,90 TL
Satıcı
Doğan Burda 9,9
Doğan Burda 9,9
Doğan Burda 9,9
Doğan Burda 9,9
Değerlendirmeler
(21)
(17)
(21)
(38)
Cilt Durumu Ciltli Ciltsiz Ciltli Ciltsiz
Sayfa Sayısı 32 90 32 110
Yayın Tarihi 2018 1988 2018 1997
Başa dön