Koli Bandı Makinesi

Ambalaj malzemelerinden biri olan koli bandı makinesi, hızlı ve kolay bir şekilde paketleme yapmak için geliştirilen makinelerdir. Kusursuz ve düzgün bantlama yapmayı mümkün kılarak işleri hızlandıran bant makineleri, iş yerlerinde ve evlerde ideal bir kullanım sunar.

Koli Bandı Makinası Nasıl Kullanılır?

Koli bandı makinesi oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. Makara kısmına bandı taktıktan sonra makinenin sertlik ayarı yapılır ve makine kullanıma hazır hale gelir. Sertlik ayarı yapıldıktan sonra sap kısmından tutularak bandın takılı olduğu rulo kısmı aşağıya gelecek şekilde yapıştırma yapılacak yüzeye yerleştirilir. Kolu çekerek bantlama işlemi yapıldıktan sonra makineyi ileri doğru iterek bıçak kısmı ile bant kesilir ve bantlama işlemi tamamlanır. Koli bandı makineleri model açısından değiştiği için kullanım açısından da küçük farklılıklar söz konusu olabilir.

Koli Bandı Makinesine Bant Nasıl Takılır?

Koli bandı makinesine bant takmak oldukça kolaydır. Genel olarak tutma kolu, makara, silindir ve bıçak kısmından oluşan koli bandı makinesinin makara kısmına bant yerleştirilir. Makaraya yerleştirilen koli bandının yapışkanlı uç kısmı aşağıya bakacak şekilde olmalıdır. Bandın uç kısmında tutarak silindir kısımdan bant geçirilir ve makinenin bandı tutacak olan dil kısmı kapatılır. Silindir kısımdan geçen bandı yukarı doğru çekerek bıçak kısmından bandın fazlalığı alınır ve bıçak kısmına gelen bant makineye takılmış olur.

Koli Bandı Makinesi Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Koli bandı makineleri model ve marka açısından farklılık gösterir. Metal kasa ve metal sap kısmından oluşan makineler, daha dayanıklı bir tasarıma sahip olduğu için uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Sağlam metal gövdesi ile benzerlerinden ayrılan koli bandı makineleri, tasarım açısından plastik gövdeli makineler ile aynı özelliklere sahiptir. Makineler arasında bıçak emniyet sistemine sahip ürünler de yer alır. Bantlama sırasında ellerinizin zarar görmemesini sağlayan makineler, güvenli bir kullanım sunar.

Koli bandı makinesi modelleri, bant genişliği ve kalınlığı gibi özellikleri ile değişir. Ortalama olarak 75 mm genişliğe sahip olan ürünler, standart kalınlıktaki bantlar ile rahatlıkla kullanılabilir. Koli bandı makineleri arasında belde taşımak için askı aparatı ile satılan ürünler de yer alır. Özellikle hızlı çalışmanın gerekli olduğu ortamlarda ideal bir kullanım sunan aparatlı makineler, iş yerleri için ideal bir tercih olur. Ayrıca bant makineleri arasında sessiz kesim yapan ürünlere de erişebilirsiniz. Hem bant sessini hem de kesim sessini ortadan kaldıran makineler, birden çok kişinin çalıştığı ofis ortamlarında tercih edilebilir.

Koli Bandı Makinesi Fiyatları Nasıl Değişir?

Koli bandı makine fiyatları marka ve kaliteye göre değişiklik gösterir. Metal gövdeden oluşan dayanıklı makineler kendi sınıfına uygun fiyatlar ile alıcıya sunulur. Özellikle sessiz çalışma özelliğine sahip olan makineler hem profesyonel kullanıma hitap eder hem de fonksiyonel özellikleri ile benzerlerinden ayrılır. Sessiz kesim yapan makineler arasından markasına göre fiyatları değişen ürünlere erişebilirsiniz. Metal gövdeli bant makineleri arasında ise küçük fiyat farkları ile birbirinden ayrılan ürünlere erişmek mümkündür. Özellikle 45 mm ile 50 mm bantlar ile kullanılabilen makineleri daha cazip fiyatlara satın alabilirsiniz.

Plastik gövdeli bant kesme makinelerinde ise fiyatlar daha uygundur. 75 mm bantlar ile kullanılabilen ürünleri kolayca temin edebilirsiniz. Bant gerginlik ayarı veya ergonomik tutma sapı ile değişiklik gösteren makineler arasından seçim yapabilirsiniz. Özellikle yüksek gerginlik ayarına sahip makineleri uygun fiyatlı ürünler arasında bulabilirsiniz. Bel aparatı ile satılan makine çeşitlerine ise hem metal gövdeli ürünler arasından erişebilir hem de plastik gövdeli makineler arasından erişebilirsiniz.

Kırtasiye ofis ürünleri ana başlığı altında yer alan kırtasiye ürünleri bölümünde pek çok ürün ile birlikte kağıt etiketler adı altında ayrı bir kategori yer almaktadır. Bu kategori kapsamında bulunan gönderi ve paketleme bölümünde ise koli bandı makinesi başlığına tıklayarak çok sayıda ürüne kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Bu ürünler en basit özelliklere sahip küçük ve standart modellerden başlayıp fonksiyonel ve kompakt bir çok modele kadar uzanmaktadır.

Kraf, Bigpoint, Excell, Gıpta, Mas, 3A, Cassa, Mondo, Proteks ve Rubenis isimli markalara ait ürünlerin yer aldığı bu reyonda ürünlerin markalarına göre de fiyatları farklılık göstermektedir. Bu kategori altında yer alan ancak standart bir koli bandı kopartma makinesinden ziyade koli paketleme makinesi olarak kullanılan ürünler; bandın koli etrafında kolaylıkla döndürülebilmesi ve paketlemenin olabildiğince kusursuz tamamlanması için ekstra bir kol uzantısına sahiptir. Bu ürünler sayesinde özellikle nakliye,kargo ve ürün paketleme bölümünde çalışan bireyler gerekli büyüklükteki bir koli bandı makinesi tercih ederek kolaylık sağlayabilirler.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Koli Bandı Makinesi

32 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Rubenis
  2. Kraf
  3. Bafix
  4. Bigpoint
  5. Jokey Kırtasiye
  6. MAS
  7. Saip
  8. 3A
  9. Bereket Pazarı
  10. Cassa
  11. Daf
  12. Etona
  13. Excell
  14. Lacco
  15. Mastercare
  16. Mimaks
  17. Mizy
  18. Mondo
  19. Proteks
  20. Umix
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483643/15344/80147044/80147046
Başa dön