Koli Bandı Makinesi

Koli bantlama makinesi olarak da bilinen koli bandı makineleri, ambalajlama aletleri arasında yer alır. İnsan gücü ile çalışan ve basit bir çalışma prensibi olan bu makineler sayesinde kısa sürede çok sayıda koliyi bantlamak mümkündür. İnsan eli ile bandı açıp yapıştırılacak yüzeye denk getirip ardından makas ile kesmek ve her bir bantlamada aynı işlemleri yeniden gerçekleştirmek oldukça uzun ve zahmetli bir süreçtir. Koli bandı makineleri ise bu süreçte yer alan tüm aşamaları tek bir harekette gerçekleştirme avantajı sağlar. Gün içinde yoğun ambalajlama yapılan atölyelerden alışveriş merkezlerine, iş yerlerinden kargo şubelerine, fabrikalardan ofislere kadar pek çok alanda kullanılan koli bantlama makineleri, ev taşıma süreçlerini de konforlu hale getirir. Zaten oldukça yorucu olan taşınma hazırlık sürecinde her bir koliyi hem düzgün hem de kısa sürede kapatma olanağı tanır. Bu sayede kullanıcılar zamandan tasarruf sağlarken ekstra efor sarf etmedikleri için de yorulmazlar. Hemen her yaştan kullanıcının rahatlıkla bantlama yapabilmesini sağlayan koli bandı makineleri, koli bandının yanı sıra farklı genişliklere sahip kağıt bant, maskeleme bandı, halı bandı, dekoratif bant, PVC sabitleme bandı ve tamir bandı gibi çeşitli bantlar ile kullanıma uygundur. Dolayısıyla ambalajlamanın yanı sıra tadilat işlerinde, boya-badana uygulamalarında ve hobi uygulamalarında da sıkça tercih edilir. Bant genişliğine ve çalışma prensibine göre farklı çeşitleri bulunan koli bantlama makinesi, bant israfını da önleyerek bütçe dostu bir kullanım vadeder.

Koli Bandı Makinesi Modelleri ve Özellikleri

Tamamen metalden üretilen veya tutma sapı plastik olup genel kasası metal olan farklı koli bantlama makineleri vardır. Markadan markaya ve modelden modele farklılık gösteren tasarımları ile kullanıcılara pek çok alternatif sunan söz konusu makineler, kullanılan bant genişliğine göre de çeşitlenir. Başka bir ifadeyle, genellikle ortalama 75 mm bant genişliği için uygun olan koli bandı yapıştırma makinesi modelleri arasında daha ince ve daha kalın bantlara da uygun olan modeller bulunur. Örneğin, bazı makineler 45 mm - 50 mm genişliğindeki bantlar için idealken bazı makineler ise 100 mm genişliğindeki bantlar için uygundur. Genel olarak sap, makara, silindir ve bıçak olmak üzere dört kısımdan meydana gelen koli bandı makinelerinin tıpkı koli bandı sarma makinesi gibi endüstriyel boyutta olanları da vardır. Bu tür makineler, otomatik olarak çok hızlı bir şekilde ambalajlama yapar. Fabrikalar, imalathaneler ve sevkiyat işi yapan işletmelerde kullanılır. İnsan eliyle yapılamayacak kadar hızlı ve doğru ambalajlama yapan bu makineler, elektrik enerjisi ile çalışır.

Bireysel kullanıma uygun olarak tasarlanan ev tipi koli bandı makineleri arasında tamamen sessiz çalışan modeller de bulunur. Özel bir mekanizma sayesinde bandı açarken ses çıkmasını önleyen söz konusu makineler, özellikle kalabalık çalışma ortamlarında kullanıma uygundur. Bu tarz makineler, ev taşıma sürecinde gece geç saatlerde çevredeki insanlara rahatsızlık vermeden kolileme yapabilmeyi de mümkün kılar. Farklı fonksiyonlara sahip olan koli bantlama makineleri de vardır. Örneğin, bantlamanın yanı sıra koli kapaklarını düzgün bir şekilde kapatarak bantlayan bu makineler, koli kapatma makinesi olarak da adlandırılır. Endüstriyel kullanım için üretilmelerinin yanı sıra farklı boyutlardaki kolileri kapatabilecek şekilde ayarlanabilirler. İş gücünden ve zamandan tasarruf sağlayan bu tür makineler, fabrikalarda kullanılır. Bu tür büyük ölçekli koli bantlama makineleri arasında tam otomatik ve yarı otomatik modeller bulunur. Yarı otomatik modellerde kolilerin kapatılmış olarak makineye verilmesi gerekebilir. Modelden modele değişen bu tür özellikler makinelerin kullanım alanlarına göre avantaj sağlar.

Koli Bandı Makinesi Kullanımı

Bant kalınlığı ne olursa olsun aynı çalışma prensibine sahip olan söz konusu makinelerin yüksek performans gösterebilmesi için bandın makineye doğru bir şekilde yerleştirilmesi gerekir. Bunun için makinenin makara kısmına bant yerleştirilir, bant plastik alana kadar çekilir ve sertlik ayarı yapılıp bandın yerinden çıkmasını önleyen mandal kapatılır. Makinenin kullanıma hazırlanması oldukça pratik iken otomatik koli bantlama makinelerinde sertlik ayarı da otomatik olarak gerçekleşir. Kullanımı da oldukça pratik olan söz konusu makineler, bantlama yapılacak yüzeye yerleştirilip aşağı doğru çekilir ve bantlanacak kısım bant ile kaplandıktan sonra hafif ileri doğru hareket ettirerek bıçak kısmının bandı kesmesi sağlanır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, bantlama yaparken bandın yapışkanlı kısmının alta gelecek şekilde konumlandırılmasıdır. Onlarca yerli ve yabancı marka tarafından farklı modelleri üretilen söz konusu makinelerde, kullanım aşamaları açısından ufak farklılıklar olabilir.

Koli bandı makinesinde bandı değiştirmek de oldukça kolaydır. Makinenin bandı sabit tutan kilitleme mandalı açılır ve tükenmiş olan bant çıkarılıp yerine yenisi yerleştirilir. Bandın yapışkanlı kısmının aşağı gelecek şekilde yerleştirildiğinden emin olduktan ve bir miktar bant makinenin ince plastik formunda olan uç kısmına sabitlendikten sonra sonra kilitleme mandalı yeniden kapatılır. Bu şekilde makine yeniden kullanıma hazır hale gelir. Kas gücü gerektirmeyen bir çalışma prensibine sahip olan koli bandı makinesi modelleri ile bantlama yapılırken sadece bant kesileceği zaman hafif bir kuvvet uygulanır. Bu özelliği sayesinde hemen herkesin kullanımına uygun olan koli bantlama makineleri, özellikle otomatik modelleri ile daha pratik bir kullanım süreci vadeder. Ambalajlamanın yanı sıra kitap kaplama, boyanacak yüzeyler için maskeleme bantları uygulama, küçük çaplı tamirat işlerinde bantlama yapma gibi pek çok konuda pratiklik sağlayan söz konusu makineler, uzun ömürlü ve masrafsız kullanım sağlamaları ile öne çıkar.

Kaliteli Koli Bandı Makinesi Fiyatları

Koli bantlamayı hatta bantlama yapılan pek çok işi pratik, zahmetsiz ve hızlı gerçekleştirme avantajları sunan koli bantlama makineleri, farklı genişlikteki pek çok bant ile uyumludur. Bu sayede ambalajlamanın yanı sıra birçok uygulamada da kolaylık sağlar. Sessiz, otomatik, yarı otomatik ve kutu kapatma fonksiyonlu gibi çeşitleri bulunan koli bantlama makinelerinin bireysel kullanıcıya hitap eden modelleri uygun fiyatları ile öne çıkar. Markadan markaya ve modelden modele farklılık gösteren fiyat seçenekleri ile kullanıcıların beğenisine sunulan söz konusu makineler ulaşılabilir ürünler olarak bilinir. Bu sebeple koli makinesi fiyatları hemen her bütçeye hitap eden seviyededir. Öte yandan hem sap kısmı hem de gövde kısmı tamamen paslanmaz çelikten üretilen koli bantlama makineleri ile plastik saplı modeller arasında fiyat ve kullanım ömrü açısından farklılıklar olabilir.

Taşınma aşamasının en yorucu kısmı olan koli kapatma sürecinde büyük bir kolaylık sağlayan koli bandı makinesi kullanımı, kullanıcının fiziksel olarak yorulmasını önlerken kolilerin düzgün ve hızlı bir şekilde kapatılmasını sağlar. Tamirat, badana ve kitap kaplama gibi farklı uygulamalarda da pratiklik sunan söz konusu makineler, yoğun kullanımda bile deforme olmayacak şekilde üretilir. Oldukça basit bir mekanizma sayesinde çalıştıkları için arızalanma ihtimalleri düşük olan koli bantlama makineleri, marka ve model göre farklılık gösterse de genel olarak uzun ve masrafsız bir kullanım ömrü vadeder. Siz de koli bantlama işlemini zahmetsizce gerçekleştirmenizi sağlayacak bir koli bantlama makinesine sahip olmak istiyorsanız Hepsiburada’nın zengin ürün yelpazesi sayesinde yerli ve yabancı onlarca markanın koli bantlama makinesi modellerine ulaşabilir, kullanıcı yorumlarını da okuyarak kendiniz için ideal olan bir koli bantlama makinesi satın alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Koli Bandı Makinesi

85 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 85 ürün
DSACategoryId/2147483643/15344/80147044/80147046