Bantlar, bant makineleri, maket bıçakları, kolileme aparatları, kalemler ve yapışkanlar gibi materyaller, gönderi & paketleme işlemleri için sıklıkla başvurulan eşyalar içinde yer alır. Kutu izolasyon bandı, paket bandı veya ambalaj bandı, oluklu mukavva kutuları kapatmak veya sızdırmaz hâle getirmek için tercih edilen başlıca gereçler arasında bulunur. Genellikle uzun şeritler hâlinde ve çapraz yönde mukavemete sahip olacak şekilde yönlendirilmiş polipropilen veya polyester film malzemelerden imal edilir. İnce yapışkanlar ile kaplanan şeffaf bantlar, farklı alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Karton kutuları bantlamak için tercih edilen koli bantları, oldukça ince ve esnek bir yapıda tasarlanır. Farklı uzunluk ölçülerine sahip ürünler içinden ihtiyaca göre seçimler yapabilmek mümkün olur.

Kağıt bant, şeffaf ofis bandı, "gaffers" bant, kanal bandı, maskeleme bandı, elektrik bandı ve filament bant gibi oldukça farklı çeşitlere sahip olan ürünler, kullanım alanına uygun olarak tercih edilebilir. Dünyada en yaygın kullanılan bantlarından biri olan şeffaf ofis bantları; zarfları mühürleme, yırtılmış kağıt ürünlerini onarma ve hafif nesneleri bir arada tutma gibi çeşitli uygulamalar için kullanılır. Organizasyon ve eğlence sektöründe yaygın olarak kullanılan "gaffers" bant modelleri, farklı nesneleri zahmetsizce bir arada tutmak için son derece idealdir. Bant üzerindeki yapışkan, az kalıntı bırakır ve nesnelerden temiz şekilde çıkarılır. Farklı renklere ve dokulara sahip oldukları için uygulandığı yerlere son derece şık bir görünüm katar.

Kanal bantları, plastik kaplamalı bir kumaş astar ve güçlü bir yapışkan içerir. Genellikle dayanıklı ve çok yönlü yapıştırma işlemleri için tercih edilir. Maskeleme ya da kağıt bantlarına, boyanmaması gereken yüzeylerin korunması için sıklıkla başvurulur. Kağıt bantlar, kalın bir kağıt rulosundan ve çıkarılması kolay bir yapışkandan oluşur. Araçların kaportası üzerinde gerçekleştirilen astar çekme ve boyama işlemlerinde kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlar. Çoğunlukla esnek vinilden üretilen elektrik bantları, düzensiz biçimli yüzeyleri gerginleştirecek ve kabloları yapıştırabilecek şekilde tasarlanır. Ayrıca, metal yüzeyleri izole edebildiği için elektrik tellerinin sarılmasına da yardımcı olur. Çift taraflı bant ise iki yüzeyi birbiriyle birleştirmek için kullanılan oldukça güçlü bir yapışkan içerir.

Günlük kullanım ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik ürünlerin yanı sıra fiberglas filamentler ile kaplı olan ekstra dayanıklı ve uzun ömürlü bant modelleri de mevcuttur. Filament tipi bantlar, nesnelerin sağlamlığını ve bütünlüğünü artırmak için başvurulabilecek yöntemler arasında yer alır. Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan baskılı bant çeşitleri; istikamet, bilgilendirici içerik ya da uyarı içeren yazı ve işaretleri düz zeminler üzerine yapıştırabilmek için kullanılır. Baskılı ürünlere taşınma, nakliye ve kargolama esnasında da sıklıkla ihtiyaç duyulur. Mavi, sarı ve kırmızı gibi canlı renkleri ve evrensel işaretleri üzerinde taşıyan bantlar; bardak, tabak, vazo, yemek takımı, televizyon ve avize gibi değerli ve hassas eşyaların daha dikkatli bir şekilde taşınmasına yardımcı olur.

Ambalaj bantları için özel olarak geliştirilen koli bantlama makineleri, bantlama işlemlerini büyük oranda kolaylaştırır. Paketlemede zamandan tasarruf edebilmenize olanak tanıyan makineler, ergonomik sap ve sarma haznesi sayesinde tek elle dahi rahatlıkla kullanılabilir. Bantlama makineleri, rulo üzerindeki bandın uzunluğuna uygun olarak ayarlanabilir. Makinenin tırtıklı ve keskin formda tasarlanan metalik uç kısmı, bandın birbirine karışmadan koparılabilmesine imkan tanır. Yuvarlak ve yumuşak uçlara sahip olan koli kalemleri ise paketlenen kolilerin üzerine uyarı yazılarının yazılması ve kolileri sınıflandırma işlemleri için oldukça pratik kullanım olanakları sunar. Karton, kağıt, plastik, ahşap ve cam tarzı yüzeylerde rahatlıkla kullanılabilen kalemler, işinizi hızlandırmanıza da katkıda bulunur.

Gönderi & Paketleme

977 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Tanex
  2. Dymo
  3. Ve-Ge
  4. Kraf
  5. Multiofis
  6. Yener
  7. Doğan Zarf
  8. Oyal
  9. Brother P-Touch
  10. MAS
  11. Oyal Zarf
  12. Brother
  13. Ecotag
  14. New Print
  15. Sarff
  16. Çağın Ofis
  17. Tesa
  18. Avery
  19. Bigpoint
  20. Ekstrafix
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483643/15344/80147044
BAŞA DÖN