Koli Bandı

Hayat boyunca bir veya birden fazla mekanda yaşanır bazen de çeşitli nedenlerle yer değiştirilir. Taşınma işlemi için kolileme aşaması oldukça önemlidir. Eşyaların toparlanması, sınıflanması, doğru bir şekilde yerleştirilmesi gibi önemli detayları içerir. Aynı zamanda eşyaların taşınabilmesi için sağlam kutulara ihtiyaç olur. Koliler, kutu görevi görerek eşyaları toparlar ve taşınma işinin önemli bir bölümünü çözer. Ancak kolilerin sağlamlığı yeterli olmaz, kolilerin kat yerlerinin de iyice sabitlenmesi taşınma sırasında düşmeyi ve yırtılmayı engeller. Bu nedenle kullanılan koli bandı ürünlerinin sağlamlığı da oldukça önemlidir. Sadece taşınma sırasında değil ihtiyaç duyduğunuzda yanınızda olması gereken ürünlerden olan koli bantları hakkında derlenen yazıya hızlıca göz atabilir ve ihtiyacınız olan adet ve biçimde sağlam ürünleri satın almayı seçebilirsiniz. Böylece sadece taşınma aşamasını kolaylaştırmış olmaz yerleştirme aşamasını da kolaylıkla yapabilirsiniz.

Koli Bandı İhtiyacı

Evde çeşitli işler için bant ihtiyacı olur. Bu bantlar acil kullanım gereği duyulan materyaller olabilir. Hızlıca iki kağıt, karton, elişi ve benzeri ürünleri birbirine tutturmak için bu ürünlerden faydalınabilir. Bu sebeple elinizin altında, kitaplıkta veya alet çantalarında bu bantlardan bulunabilir. Özellikle koli bandı güçlü yapıştırma bantıyla ihtiyacınızı kolaylıkla giderir. Siz de ihtiyacınız olan bu standart renk veya renkli koli bandı çeşitlerinden edinebilir ve kullanabilirsiniz. Çeşitli boylarda koli bantları bulunur. Bu bantlar yapıştırılacak alanın boyutuna ve genişliğine göre değişir. İnce bir bant yapıştırmak gerekli ise bu bantların ince formlarından kullanılabilir. Koli, büyük ve geniş alanları sabitlemek için ise geniş koli bandı tercihi yapılabilir. Siz de ihtyacınıza göre seçeceğiniz farklı tür ve çeşitte koli bantlarını edinebilirsiniz. Böylece yapıştırıcı yerine tutturma işlerinizde kullanabilirsiniz. Koli bandı 45x100 bu çeşitlerdendir. Koli bantlarının şeffaf ve şeffaf olmayan çeşitleri bulunur. Şeffaf koli bandı ; yapıştırılan zeminin net şekilde görülmesine olanak tanır. Şeffaf olmayan bantlar ise biraz daha kalın olmakla birlikte tercih edilen ürünler içindedir. Bu iki tür içinde tercihinizi yapabilirsiniz. Bir adet yanında, çoklu paketler halinde pazara sunulan koli bantlarını da satın alabilirsiniz. Uzun süre kullanım için bu bantlardan destek almanız daha kolaydır. Böylece koli bandının çok harcandığı işyerleri veya evde fazla sayıda kolinin bantlanması için bu ürünler daha avantajlı olabilir. En iyi koli bandı seçiminize tüm ürünleri inceleyerek karar verebilirsiniz.

Renkli Koli Bantları

Koli bantlarının renkli modelleri oldukça ilgi çeker. İlk dönem yalnızca tek renk üzerinden pazara sunulan koli bantları, zamanın ilerlemesi ve ihtiyaçların çeşitlenmesi ile birden çok renkte üretilmeye başlamıştır. Bu anlamda eşyaların birleştirilmesi veya tutturulması gibi yorucu ve dikkat isteyen işler aynı zamanda keyifli hale gelir. Bu renkler arasında sayılabilecek pek çok renk bulunur. Siyah koli bandı bunlardan biridir. Renk çeşitliliği açısından fark yaratan kolibantalrı aynı zamanda koli içinde bulunan eşyaları ayırt etmeye de yarar. Örneğin bardaklar kırmızı bantlı kolide, kitaplar yeşil koli bandı bantlı kolide gibi ayrımları yapmanıza olanak tanır. Gri koli bandı sevilen çeşitler içindedir. Kırmızı koli bandı ise daha çok içeriğinde kırılacak olan kolileri paketlemek için kullanılır. Fosforlu koli bandı kullanılan koliler karanlıkta da dikkat çeker. Kahverengi koli bandı da renkli bant çeşitleri içinde yer alır. Koli bandı baskılı, desenli koli bandı ve renkli kullanım sevenlerin tercihleri içinde yer alır.

Koli Bandı Uzunlukları

Koli bandının da uzunlukları birbirinden farklı olabilir. Bu uzunluklar kullanım sıklığına göre değişir. Bu nedenle siz de uzun veya daha kısa bulunan koli bantlarından kolaylıkla edinebilirsiniz. 100 metre koli bandı genelde en çok tercih edilen boydur. Dekoratif ambalaj, dikkat kırılabilir ikaz bandı, tamir bandı, ahtapot, montaj bandı gibi farklı modeller bulunur. Ayrıca koli bantlama makinesi ile de bantlama işini oldukça hızlı gerçekleştirebilirsiniz. 70X100 koli bandı ihtiyacınıza göre seçim yapabilir seçeneklere hızlıca göz atabilirsiniz. 45x800 koli bandı farklı uzunluk ve kalınlık ölçüleri ile bu çeşitlerden biri olarak öne çıkar. Koli bandı 60x100 bu çeşitler içinde bulunur. İlk bakışta, 6’lı, 45’li, 84’lü şekilde paketler halinde sunulduğu görülen ürünler, nasıl ve ne kadar kullanıldığına bağlı olarak rahatça seçilebilir. 6 lı koli bandı toplu olarak alım yapacaklar için idealdir. Koli bandı 6 lı seçim için tercih edilebilir. Beyaz koli bandı çeşitler için de ilgi çeker. Görüldüğü gibi farklı renk seçenekleri ve uzunlukları ile önem taşıyan koli bantları günlük hayatın ihtiyaçları içindedir. Bu nedenle ihtiyaçlar listesinde öne çıkan gereçlerden sayılır.

Koli Bandı Kullanım Yerleri

Koli bandı ne kadar,nasıl ve nerelerde kullanılır diye düşünüldüğünde şu sonuçlar ilk göze çarpar. Ülkede ticaret için şehir içi ve veya şehir dışı ürün taşımacılığı gerçekleştirilir. Ambarlar, kuryeler veya kargo firmaları tarafından üstlenilen bu taşıma işlemlerinde koliler veya küçük kutular kullanılır. Bu kutuların içeriklerinin özel olduğu düşünüldüğünde açılmaması için sıkıca kapatılması elzemdir. Böylece üçüncü kişiler bu belge dosya veya benzeri özel içeriğe erişemezler. Erişildiğinde de bu belli olur. Özellikle güvenlikli koli bandı tipinde bu önlem üst düzeydedir. Zira koli bantları sökülmeye çalışıldığında genellikle karton kağıt veya diğer materyallerde bir iz bırakır. Ayrıca taşınan ürünün koli veya kutudan düşmemesi, çarpmaması, içeriğinin bölünmemesi, kırılmaması hasar görmemesi gerekir. İşte bu nedenlerle yurt içi ve yurt dışı ticari ve özel amaçlı gönderilerin koli bantlarıyla sıkıca tutturulması, mühürlenmesi, sabitlenmesi gerekir. Bu alanın dışında son dönemlerde evden satış yapan kişi ve kurumlar çoğalmış durumdadır. Özellikle pazaryeri sitelerinde dükkan açan kişi veya firmalar, sattıkları ürünleri ülkenin ve dünyanın her yerine gelişen teknoloji sayesinde kolaylıkla atabilmektedir. İşte bu da paketleme ve ambalajlama anlamında gelişen bir alan olduğunu belirtir. Bu ürünlerin kargo veya diğer taşıma araçlarında dökülemden kusurlu bir hale dönüşmeden alıcıya ulaşması gerekir. Koli bantları basınca da dayanan yapıları nedenle çeşitleri ile renk, boy ve adediyle kullanıcılar için önem taşır.

Koli Bandı 100 Metre Seçenekleri Koli bandı 100 metre çok kullanılan çeşitler içindedir. Nakliyeciler ve kargocular bu modeli seçerler. Siz de sözü edilen taşıma alanlarından herhangi birinde veya bir çoğunda bu ürünlerden edinebilirsiniz. Koli bandı fiyatları en ucuz seçenekleri içinde araştırma yapabilirsiniz. Koli bandı yapıştırma için koli bantlama makinesi kullanılması tercih edilebilir. Çoğu lokal kullanımlar için ise, bantın makas yoluyla düzgün kesilmesi veya iki el yardımıyla koparılması mümkün olur. Koparılan bölümün yeniden bulunabilmesi için kesik bölüm bir parça katlanabilir. Yeniden kullanımlarda bu işlem kolaylık sağlar. Çünkü koli bandı oldukça güçlü olabilen bir yapıştırıcı içerir ve yeniden kukaya yapıştığında sökülmesi zahmetli olabilir. Depolarda stokların barındırılması için ağzı kapalı koliler tercih edilebilir. Böylece stok kontrolü için gerekli olan sayımlar ve içerikler kolaylıkla gözden geçirilir, önlemler alınır. İşyerleri ve depolar için koli bandı modellerine hemen her zaman ihtiyacınız olur.Çeşitli kalınlıklarda olan koli bantları çeşitleri bulunur. Ayrıca bu bantların içeriğinin de bir birbirinden farklı olduğu dikkat çeker. Çift taraflı koli bandı da yapışkanlı iki tarafı ile size farklı yapıştırma ve tutturma seçeneği sunar. Akrilik ve hotmelt maddeleri ile hazırlanan çoğu koli bantlarının kalınlıkları mikron ölçüsü ile ölçülür. Kalın ve kaliteli bantlar standart kullanımların yerine işyerleri için amaca doğrudan uyan bantlardır. İç cephe montaj bantları da bu kategoride fayda sağlayan ürünlerdendir. Ayna, cam, mutfak banyo askılıkları gibi ürünlerin fayansa veya ıslak zeminlere tutturulması için idealdir. Birden çok ve aralıklarla duvara uygulanan bu bantlarla, üzerine asılan ve bir süre destekle bekletilen eşyaları düşürmeden tutar. Söküldüğünde kolay temizlenen bu ürün, ev tadilat ve yenilemelerinde kullanılan oldukça faydalı ve pratik bir üründür. Ayrıca elektrik, kablo gibi işlerde elektriğe dayanıklı izole bantlar, kolay tamir edilebilen su tesisatı işleri içinde su sızdırmaz bantlar bulunur. Sabitleyici olarak oldukça güvenilir olmakta ve ustalar veya ev işlerine meraklılar için önemli bir yardımcı eleman olmaktadır. Koli Bandı Modelleri

Maskeleme bandı da bu kategoride önemli bir yer tutar. Özellikle boya yaparken duvar birleşim yerleri, tavan ev, duvar yerleşim yerlerini kapatarak geçişi engellemek için kullanılır. Hızlı ve sıkıca zemini tutar ancak gereken işlemlerin bitmesinin ardından kolaylıkla sökülür ve iz bırakmaz. Boya tadilat işlerinde oldukça yardımcı olan bir üründür. Hışır örtü de bu konuda yardımcı ürünlerdir. Siz de ev işlerinizde bu bantlardan edinebilir ve gönül rahatlığı ile bu koli bant çeşitlerini kullanabilirsiniz. Su sızdırmaz koli bandı oldukça modern ve farklı bir üründür. Su gibi bulduğu her yerden kolayca sızabilir elementin geçişini engeller. Özellikle küvet ve musluk kenarlarına monte edilerek su kesintisi sağlanır. Fayans ve ıslak zeminler ve tutturulacak tüm alanların temiz, kuru olması elzemdir. Bazı koli bantları doğrudan zemine yapışır bazıları ise yapıştıktan sonra üst bölümü soyularak kullanılır hale gelir. İpli koli bandı olarak bilinen lifli elyaf kaplı çok güçlü koli bantları da ağır kolilerin paketlenmesi için kullanılabilir. Böylece ürünler sıfıra yakın bir ihtimalle kolinin içinde saklanır. Koli bandı şeffaf ürünler de etiketleri kapamayarak görme kolaylığı sağlar. Siz de hepsiburada ile sayılan bütün koli bandı çeşitleri ve daha fazlası için, tercihte bulunabilir ve ihtiyaçlarınıza yönelik hazırlanan sağlam koli bandı satın alabilirsiniz. Bu seçimler için ise dilerseniz koli bandı tavsiyelerine de göz atabilirsiniz.

Koli Bandı Nerede Kullanılır?

Koli bandı çeşitleri, inşaat, taşıma, lojistik, gıda, sağlık, tamirat, tadilat gibi pek çok alan ve sektörde kullanılır. İcadından sonra en gerekli taşıma ihtiyacı olarak kullanıcılar tarafından kabul edilen koli bandı, çeşitleri ve modelleri ile geniş bir ürün gamına sahiptir. Koli bandı; yapıştırma, sabitleme, paketleme, ambalajlama, tutturma, tamir gibi işlemlerde kullanılır.

Renkli Koli Bantları Ne İşe Yarar?

Çoğunlukla sıkıcı ve yorucu olarak tanımlanan çeşitli işleri koli bandının yapışkan hüneri ile çözerken, yorgunluğu azaltan ve keyifli hale getiren renkler kullanılır.Bu renkler aynı zamanda içi görülmeyen koli ve paketlerin sınıflanması için de bir işaret olabilir. Kitaplar için ayrı renk koli bant, kırılacaklar için ise ayrı renk koli bant gibi uygulanabilir.

Koli Bandı Fiyatları Nedir?

Bu ürünler, farklı firmalar tarafından üretilir veya ithal edilir. Her bandın kendine ait özellikleri ve uzunluk, yapışkanlık, renk benzeri değişkenleri nedeniyle farklı fiyatlardan satıldığı bilinir. Toplu alımların avantajlı fiyata sahip olup olmadığını ve en ucuz koli bandı modellerini araştırabilirsiniz.Uzun süreli kullanımlar için uzun metrajlı koli bandı fiyatları daha uygun olabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Koli Bandı

1519 ürün listeleniyor
İndirimli Ürünler
Kuponlu Ürünler
Premium Fırsatları
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Marka
Toplam 47 / 1519 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?