Hepsi bir arada finish powerball bulaşık makinesi tabletlerimiz, derinlemesine bir temizlik için çıkması en zor lekelerin bile üstesinden gelir.

Bulaşık Tablet Deterjanı Nasıl Kullanılır?

  • Sadece kuru ellerle tutun.
  • Tableti paketinden çıkarın
  • Yüzeyleri su spreyine bakan kirli bulaşıkları yükleyin.
  • En iyi sonuçlar için kuru dağıtıcıya bir tablet koyun.
  • Dilerseniz bulaşık makinesi deterjanını en son makinenin içine gelişigüzel olarak atabilirsiniz.
  • Kullandıktan sonra torbayı tekrar kapatın, ısı ve nemden uzakta saklayın.

Bulaşık makinesi tabletleri bardak, tabak, çatal-bıçak ve mutfak gereçlerinin makinede yıkanmasına yardımcı olmak için kullanılan deterjanlardır. Bu deterjan ürünleri genellikle cilt tahrişi düşük olan ve yüzey aktif maddelerin yüksek köpüren bir karışımıdır.

Kullanım Talimatları

Deterjanı lavaboya dökün ve leğeni hafif sıcak suyla doldurmaya başlayın. Başlangıç ​​için yarım çay kaşığı deterjan yeterlidir. Biraz köpürtmek için suyu çalkalayın ve ardından bulaşıkları yıkamaya başlayın. Az miktarda deterjan kullanmak ve köpükler gidinnce daha fazla deterjan eklemek en ekonomik olanıdır.

Makinede Bulaşık Yıkama

-Bulaşıkları düzgün şekilde yükleyin

-Tüm bardakları tamamen doldurun ve her yüklemede sıcak su kullanın

-Gümüş eşya bakımı için gümüşü paslanmaz çelikten ayırın

-Lekelere neden olabileceğinden doğrudan gümüş eşyaların üzerine dökmekten kaçının.

-Çok sert sular için ekstra deterjan kullanın

Satın Alma İpuçları

Sıvı bulaşık makinesi deterjanı alırken belirli bir marka ve tür seçimi, kişinin uygulama ve tercihine bağlıdır. Ekstra hassas cilde ve diğer alerjilere sahip kişiler, cilde ve ellere karşı nazik olduğundan sentetik petrol kimyasallardan arındırılmış ve hafif PH'lı deterjanları tercih etmelidir. İçindekileri dikkatlice okuyun ve fosfat içermeyen, ağartıcı içermeyenleri tercih edin. Bulaşık makinesinde bir seanstan sonra bulaşıklarınızda çok fazla yiyecek lekesi buluyorsanız, sorun deterjanınız olabilir. Bulaşık makinesi deterjanları sadece basit bir sabun değildir; işi yapmak için birlikte çalışan karmaşık ve sürekli değişen kimyasal formülasyonlardır. Bulaşık deterjanları toz, sıvı veya tablet şeklinde olabilir. Her tür deterjanın artıları ve eksileri vardır, ancak çoğu uzman en yüksek performans için tabletler ve jel paketler önerilir. Tabletler ve jel paketler temizleme gücü, rahatlık ve güvenilirlikten oluşan en iyi genel paketi sunar. Tüketicilerin genel olarak jellerin toz ve tabletlerle aynı temizleme etkisini sunmadığının farkında olmadığı söylenir. Tozun parlaklığını kaybetmiş olmasının nedenlerinden biri de kötü depolama alışkanlıklarıdır. Tabletler, yalnızca daha az dağınık ve daha az karmaşık olmakla kalmazlar, aynı zamanda genellikle evde daha az raf alanı kaplarlar. Sonuç olarak, tabletlerin ve jel paketlerin en iyi genel temizlik gücü, rahatlık ve güvenilirlik paketini sunduğu açık görünüyor.

Bulaşık makinesi deterjanları yalnızca yüzeylerden yiyecek kalıntılarını çıkarmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda en iyi bulaşık makinesi deterjanları, yiyecek parçacıklarının döngü sırasında bulaşıklarınıza yeniden yerleşmesini de önler. Elde yıkamada kullanılmak üzere tasarlanmış bulaşık deterjanından farklı olarak, Finish bulaşık makinesi deterjanı jel, tablet veya toz halinde gelir ve makinenizde yağ, gıdaya yapışmış ve zorlu lekelerle savaşmak için çalışır. Bulaşık deterjanı genellikle hafif olduğundan, ev temizleyicisi olarak diğer sert kimyasallardan daha iyi bir seçimdir. Bu nedenle diğer sert temizleyicilere harika bir alternatif olabilir ve bulaşık içermeyen birçok amaç için kullanılabilir. Ev işlerinde sandığınızdan çok daha fazla yardımcı olabilecek bulaşık deterjanının çoklu kullanım alanlarını keşfedin.

Tablet Bulaşık Deterjanı Kullanım Alanları

Bulaşık deterjanı tezgahlarda, pencere pervazlarında ve cam ve plastik gibi diğer yüzeylerde iyi işlev görür. Kiri temizlemek için ılık suyla dolu bir sprey şişesine biraz sıvı ekleyin. Ardından, sabunlu yüzeyi iyice sıkılmış bir bezle silin ve yüzeyin doğal olarak kurumasını bekleyin. Bu karışım, dış mekan kiri ve tozuna maruz kalan mobilyalarda çok iyi çalışır. Bulaşık deterjanı, yerleşik kir veya yapışkan birikintileri etkili bir şekilde giderir.

Mutfaktaki aletler, pişirmeden kaynaklanan yapışkan yağ ve lekelere maruz kaldıklarından düzenli temizlik gerektirir. Fırınlar, tost makineleri, blenderler, buzdolapları ve ızgaralar gibi cihazlar bulaşık deterjanının yumuşak ve dostane temizleme gücünden faydalanacaktır. Paslanmaz çelik temizleyiciler çok pahalı olabilir (ve ciltle temas ederse sert olabilir), bu nedenle ılık suyla karıştırılmış yumuşak bir bulaşık deterjanı kullanmak lekeleri ve parmak izlerini giderir ve aynı zamanda paslanmaz çelik aletlerinizi parlatır.

Yağ bazlı lekeler, çıkarılması en zor olanlardır, genellikle arkasında koyu bir leke bırakırlar veya ıslandıktan sonra bile renk solmasına neden olurlar. Bununla birlikte, yağı çıkarmak için özel olarak hazırlanan bulaşık deterjanı, geleneksel çamaşır deterjanlarından bile daha iyi çalışabilir. Aslında, bulaşık deterjanı gıda bazlı yağların çıkarılmasında özellikle etkilidir ve lekeli masa örtüleri veya koltuk kumaşları için harika bir leke çıkarıcıdır. Bulaşık deterjanı, daha güçlü kimyasal bileşimi nedeniyle çamaşır deterjanından kolayca zarar görebilecek ipek ve yün gibi hassas kumaşlar için de yeterince naziktir. Bunun yöntemi, yaklaşık 1 yemek kaşığı bulaşık deterjanını 2-3 bardak ılık suda eritip, karışıma batırdığınız temiz bir bezle lekenin üzerine dikkatlice silmektir. Leke kaybolmaya başlayana kadar bunu tekrarlayın.

Saç fırçası ve köpük gibi saç bakım ürünlerinin kalıntılarıyla birkaç damla bulaşık deterjanı ve ılık sudan oluşan hafif bir solüsyonla mücadele edin. Bulaşık deterjanını şampuan olarak da kullanabilirsiniz. 

Takılarımız sık kullanımla kiri toplar ve bu da aksesuarların donuk veya bulanık görünmesine neden olur. Mücevheri evde kolay bir şekilde cilalamak ve orijinal parlaklığına geri döndürmek için, küçük bir miktar bulaşık deterjanını suyla karıştırın ve mücevheri 5-10 dakika bekletin. Gerekirse inatçı lekeleri çıkarmak için bir diş fırçası kullanın.

Meyve sinekleri taze meyvelere çekilir, bu da onları mutfakta sık sık haşere yapar. Bu sinir bozucu sinekleri besin kaynağından kesmek ve ailenizin yemeğini ve sağlığını korumak için bir kase sirkeye 3 damla bulaşık deterjanı ekleyin ve mutfak tezgahına koyun. Meyve sinekleri bu solüsyonda sıkışıp boğularak daha fazla sineğin üremesini ve meyvenize saldırmasını engelleyecektir.

Buğulu camları veya güneş gözlüklerini temizlemek zor olabilir. Bulaşık deterjanı kullanmak parmak izlerini, filmi ve buharı temizleyerek bardaklarınızın arkasını görmenizi engelleyebilir. Lenslere bir damla bulaşık deterjanı sürün ve durulamadan yumuşak bir bezle silin. 

Fren tozu ve biriken kiri araba tekerleklerinden çıkarmak gerçekten zor olabilir. Bu kiri kolayca çıkarmak için ılık su ve bulaşık deterjanı karışımı sürülebilir. Sadece bir fırça ile fırçalayın. Gerektiğinde ağrıları ve burkulmaları tedavi etmek için herkesin dondurucusunda esnek bir jel buz torbası bulunmalıdır. Kendi esnek jel buz paketinizi yapmak için bir bardak bulaşık deterjanı ile 30 ml tuvalet ispirtosunu karıştırın. Karışımı kilitli bir torbaya dökün ve dondurun.

Gıcırdayan kapılar can sıkıcı olabilir. Kapı menteşelerini yağlamak için bulaşık deterjanı kullanmayı deneyin.

Filtreler çok fazla toz tutabilir ve klima ünitenizi açtığınızda potansiyel olarak evinizi kirletici maddelerle doldurabilir. Klima filtrelerini temizlemek için, bulaşık deterjanı ile karıştırılmış ılık suya batırın ve durulamadan önce bir diş fırçasıyla hafifçe ovun.

Sıvı Bulaşık Deterjanı

Bulaşık yıkama sıvıları, deterjan biçimleri arasında en yaygın olanıdır ve herhangi bir bulaşık yükünü karşılamak için çeşitli boyutlarda mevcuttur. Ayrıca, daha kapsamlı bir temizlik yapılmasını sağlayan daha yüksek bir PH seviyesine sahip olma eğilimindedirler. Bazı sıvı deterjanlar aşırı köpük üretir ve yıkamada önerilen miktarı kullanmanız önemlidir. Sızıntıyla ilgili sorunlar yaratan aşırı köpürme nedeniyle taşmalar olabilir. Cihazınızda sadece bulaşık makineleri için formüle edilmiş sıvı deterjanlar kullanılmalıdır.

Bulaşık Makinesi Tabletleri

Önceden ölçülmüş bulaşık makinesi tabletleri, belirlenen bölmeye kolayca yerleştirilebilir. İnatçı lekeleri çıkarmada yüksek performansla birleşen bu kullanım kolaylığı, ekstra maliyet ve mineral birikintilerini çıkarmak için daha uzun bir durulama döngüsü kullanma ihtiyacına karşı değerlendirilmelidir. Ayrıca, farklı boyutlardaki bulaşık makinesi yükü için tam olarak ölçülemedikleri için daha az esneklik sunarlar. Tabletler ayrıca bulaşık makinenizi yağdan arındırma veya temizleme gibi bir dizi ek işlevi yerine getiren aktif bileşenler içerebilir. 3'ü 1 arada tabletler suyu yumuşatmak için tuz etkisine sahip olabilir ancak su yumuşatıcıyı yenilemez.

Bulaşık Makinesi Jeli

Bulaşık makinesi jeli özel olarak formüle edilmiştir ve toz ve tabletlere göre benzersiz faydaları vardır. Genellikle su bazlı bir bileşimdir, yani hassas dekoratif sofra takımları ve bardaklarda o kadar aşındırıcı değildir. Jel paketleri genel bir temizlik, güvenilirlik ve rahatlık paketi sunabilir. 

Bulaşık Makinesi Tozu

Bulaşık makinesi tozu, suyu sert olan evlerde sıvı ve jele göre avantajlıdır. Sert su tipik olarak cam eşyalar üzerinde bulanıklık, beyaz noktalar ve çizgiler oluşturan kireç birikintilerine neden olur. Suyun sertliği bulaşık makinenizin performansını doğrudan etkiler ve toz, ayarlanan kullanım miktarlarıyla iyileştirme sağlayabilir. Tozun aşındırıcı doğası, pişirme kapları üzerindeki yanmış lekelerle uğraşırken de onu uygun bir seçenek haline getirerek harika sonuçlar verir. Çevre dostu ve sürdürülebilir bir seçenek arıyorsanız, toz bulaşık makinesi deterjanı en iyi seçiminizdir. Bulaşık makinesi tozunun saklanmasının önemli olduğunu unutmayın, çünkü kutu ıslanırsa toz aktifleşmeye başlar. 

Finish Bulaşık Makinesi Tabletleri

Güçlendirilmiş formülü ile finish üçü bir arada tablet, bulaşıklarınızdaki yağ ve kirlerin ortadan kalkmasını sağlar. Yağlara doğrudan etki eder ve son dokunuşta bulaşıklarınızın parlak görünmesini sağlar. Finish üçü bir arada tablet powerball teknolojisi ile yemek artıklarını ve kirleri tek seferde söküp atar. Finish üçü bir arada tablet, kurumuş ve inatçı lekeleri bile etkili bir biçimde temizliyor. Diğer bulaşık temizleme tabletlerinden on kat daha fazla yapısı ile bulaşıklarda kireç oluşumunu engelliyor. Aşınma ve lekelere karşı tam koruma sağlıyor. Finish üçü bir arada tablet, limon kokulu yapısıyla da bulaşıklarınızın ferah ve taze kokmasını sağlıyor. Finish üçü bir arada tablet, bulaşık makinesinde hızlı çözünen yapısı ile kısa programlamalarda bile oldukça etkili bir performans sağlıyor. Finish ayrıca makine dostu bir yapıya sahiptir. Bulaşık makinelerinde kireçlenme gibi durumların yaşanmasını engeller. Bulaşık makinesinde finish kullanarak makinenizin daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz. Finish hem bulaşıklarınızdaki tüm lekeleri tek seferde çıkarmaya yardımcı olur hem de bulaşık makinenizde kireç oluşumunu engeller. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...