Ürünlerin paketlenmesi sırasında farklı pek çok ürün kullanılıyor. Bu kullanılan ürünlerin paketlemek için kullanılan malzemeye uygun özelliklerde olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Paket yapılacak ürün uzak bir yere gönderilecekse daha dayanıklı ve kalın malzeme ile sarılıp koli bandı ile sabitlenmesi gerekiyor. Şayet birine hediye verilecekse bu alınan hediyenin paketi hediye verilecek kişinin yaşına ve cinsiyetine uygun bir desende ve renkte olmalıdır. Böylece ürünün içinde ne olabileceği ve kime gönderilmiş olabileceği tahmin edilebiliyor. Ambalaj malzemeleri kullanım amacına göre çok farklı renk ve modellerde üretilmektedir. Kullanım amacına bakıldığında bu malzemelerin okul araç gereçlerinden hediye sektörüne kadar pek çok alanda kullanıldığı görülüyor. Çok farklı kullanım alanı bulunan bu malzemelerin kalitesi ve fiyatları da değişiklik göstermektedir. Ambalaj malzemeleri, paketlemek için kullanıldığı ürünün  ağırlığını ve fiziki özelliklerini de kaldırabilecek malzemeden üretiliyor. Böylece çok büyük bir ürün için oldukça kalın, küçük bir ürün için ise daha ince ve narin bir paket kullanmak uygun görülüyor. 

Farklı sektörlerde kullanım alanı bulan ambalaj malzemeleri kullanım alanına göre de farklı özelliklere sahip oluyor. Mağazalarda hediye paketi olarak, kırtasiye ürünü olarak, yiyecek sektöründe yiyeceklerin paketlenmesinde kullanılan bu malzemeler kullanıldığı alana göre kalite, renk ve desen olarak farklılık gösteriyor. Okul malzemesi olarak kullanılan ambalaj malzemeleri kitap ve defterlerin kaplanmasında kullanılmaktadır. Hediye paketlemek için kullanılan malzemeler ise biraz daha farklılık gösteriyor. Özellikle büyük mağazalarda rengarenk paket ürünlerinin bulunduğu paketleme bölümü bulunuyor.

Alınan hediyelik eşya burada istenilen renk ve desenle kaplanıp hediye olarak götürülüyor. Mağazalarda alınan ürünlerin paketlenmesi için kullanılan paket malzemeleri ürünün özelliğine göre değişik kalitede olabiliyor. Hediyenin alındığı kişinin özellikleri göz önünde bulundurularak ambalaj malzemesi seçiliyor. Böylece hediyenin ne için alınmış olabileceğini hediyenin verildiği kişi anlayabiliyor.  Bu ürünler ayrıca yiyecek malzemelerinin paketlenmesinde de kullanılmaktadır. Çikolata, pasta, lokum, tatlı gibi özel ürünlerin paketlenmesinde de ambalaj paketi kullanılmaktadır. Bu paketler farklı boyutlarda ve sayılarda üretiliyor. Kullanım sırasında gerekli olduğu kadarıyla kesilip bant ile yapıştırılarak paket hazırlanır.

Okul malzemeleri içinde satışı yapılan bu ürünler defter ve kitapların kaplanmasında kullanılıyor. Bu kaplamaların yapılmasıyla defterlerin ve kitapların daha uzun süre yıpranmadan kullanılması sağlanıyor. Bu ürün farklı desenlerle üretiliyor. Özellikle ilkokul öğrencileri için bu ambalajların üzerine izledikleri çizgi filmlerin kahramanlarının baskısı yapılıyor. Bu kahramanların desen olarak kullanılması çocukların ilgisini çekiyor. Ayrıca yine bu ürünlerde kız ve erkek çocuklar için farklı karakterlerin çizimleri baskı olarak bu malzemelerin üzerine basılıyor.

Ambalaj malzemeleri 50x70 cm olarak üretiliyor ve bunlar defter veya kitabın boyutuna göre ayarlanarak kesilip bantla kitap veya defter üzerine sabitleniyor. Kırtasiye malzemeleri içinde bu amaçla kullanılan çok farklı ve pratik kullanımlı ambalajlar da bulunmaktadır. Bu ambalajlar hazır satılıp boyutuna göre defter veya kitaba geçiriliyor. Bu pratik ürünlerin yanında ambalaj malzemeleri bütçeye uygun olarak satışa  sunuluyor ve çocuklarla keyifli vakit geçirmek için bir fırsat olarak görülüyor. Bu malzemeler sadece kırtasiye ürünlerini değil evdeki farklı ortamların kaplanmasında da kullanılıyor. Dolabın, duvarın, kutuların, masanın kaplanması için oldukça uygun ürünler olarak bu ambalajlar kullanılabiliyor. Bu ürünlere kırtasiye ve ofis ürünleri kategorisinde bulunan gönderi-paketleme bölümünden ulaşılabiliyor. Okul sezonu yaklaşırken rengarenk ambalaj ürünleri ile çocuklar okula hazırlanıyor. Tüm defter ve kitapların onların istediği şekilde kaplanması için bu ürünlere ulaşmak ve çocukları sevindirmek gerekiyor. Farklı renk ve desenlere sahip defter kitap oluşturmak için bu ürünleri kullanmak yetiyor.

Ambalaj Malzemeleri

8 ürün var
 1. Markalar
  1. Keskin Color
  2. Özarma Ambalaj
  3. Hello Kitty
  4. Pfs
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Satıcı
DSACategoryId/2147483643/15344/80147044/15472
BAŞA DÖN