Zarf

Zarflar

Çok eski dönemlerden bu yana kullanılan ve ilk ihtiyaç duyulan kırtasiye malzemeleri arasında yer alan zarflar, her geçen gün farklı renk ve tasarımları ile dikkat çekmeye devam ediyor. Yediden yetmişe herkesin kullanmaktan keyif aldığı ürün grupları içerisinde bulunur. Gerek önemli evrak gizlemek için, gerek para saklamak için, gerek mektuplarınızı göndermek ve diplomatik belgeleri gizli bir şekilde göndermek için, CD gibi çizilme olasılığı olan ürünlerinizi korumak için zarf kullanımına bir hayli ihtiyaç duyulur. Evlerde, ofislerde, okullarda, bankalarda ve çeşitli alanlarda kullanımına ihtiyaç duyulan bu ürün grubu çeşitli birçok renge ve ebata sahiptir. Kullanım alanı oldukça geniş olan zarfların aynı zamanda büyük bir ürün yelpazesine sahip olduğu da bilinir. İhtiyacınıza en uygun olan modelleri kullanarak hem estetik hem de kullanım açısından güven elde edebilirsiniz. Para göndermek istediğinizde, mektup ve önemli evraklar gibi dosya işlemlerini göndermek istediğinizde, özellikle de gizli kalması ve götüren kişiler tarafından dahi görünmemesi adına zarfların kullanımına başvurabilirsiniz. 

Zarf Nedir?

Kırışmaması gereken, gizli kalması gereken not kağıtlarını, paralarınızı, önemli belgeleri, CD ve ufak tefek eşyalarınızı saklamanıza yardımcı olan, kağıttan üretilen parçalara verilen isimdir. Hiç kullanmamış olanlar ya da adını ilk kez duyanların aklında zarflar nedir ve nasıl kullanılır gibi temel sorular yer alabilir. Birçok çeşidi, rengi ve ebatı bulunan zarfların kullanımına günlük yaşamda sık sık ihtiyaç duyulur. İçine yerleştireceğiniz her türlü belge ve bilgiyi koruma altına almak amacıyla kullanabilirsiniz. Ağızları yapışkanlı özelliğe sahip olan bu ürünler içinde yer alan belgelerin görünmemesini sağlar. Ağzı sıkı bir şekilde kapatıldıktan sonra, ait olduğu kişi tarafından açılana kadar kapalı kalır. Böylece yabancı kişiler tarafından açılmaya niyet edildiği zaman anlamanız da kolaylaşır. Kullanım alanlarına göre, zarfların yapımında yer verilen kağıt türlerinde ve özelliklerinde farklılıklar olabilir. 

Zarf Çeşitleri

Genel olarak beyaz renkte tasvir edilen zarf cesitleri aslında farklı birçok renge ve özelliğe sahiptir. Özellikleri ve renkleri, kağıt türleri ve kalınlıkları kullanım amacına göre değişir. Torba modellerden para zarfı modellerine, hava kabarcıklı modellerden mektup zarfı modellerine, kraft modellerden evrak zarfı modellerine, CD zarfı modellerinden diplomat zarfı modellerine, renkli modellerden davetiye zarfı modellerine varana kadar birçok türü olduğunu görebilirsiniz. Kullanmak istediğiniz amaca en uygun modelleri tercih ederek son derece güvenilir bir şekilde kullanımına yer verebilirsiniz. İster günlük hayatta ister özel anlarda kullanabileceğiniz birçok çeşit mevcuttur. Kullanım amaçları ise, zarfların içine yerleştirilen belgeleri ve bilgileri dış etkenlerden korumaktır. Açık bir şekilde göndermek ya da saklamak istemediğiniz her türlü not kağıdı, belgeyi, minik eşyaları bu zarfların içinde koruma altına alabilirsiniz. Her yere kolaylıkla taşınma özelliği de taşıyan modellerin içine koyacağınız hiçbir kağıt ya da eşya zarar görmez. Ağızları da yapışkanlı bir şekilde oldukça sıkı olarak kapandığı için taşıma esnasında içinde yer alan evraklar, paralar ya da eşyalar düşmez. Yalnızca küçük eşyalar için değil, cam, kil, seramik, porselen ve yırtılma olasılığı çok yüksek olan eşyalar için de ebatları büyük olan zarflar ve çeşitleri mevcuttur. 

Torba Zarf Çeşitleri

Torba olarak adlandırılan zarflar, önemli ve gizli kalması gereken evrak ve belgelerin taşınması için tercih edilir. Genellikle keçe kağıtlardan üretilen bu modeller uzun dikdörtgen bir kesime sahiptir. Çeşitli ebatlarda tasarlanan torba modelleri, resmi kurum ve kuruluşlarda sık sık kullanılan modellerdir. Önemli evrakları kendiniz teslim edemeyeceğiniz zaman torba zarfların içine koyarak ağzını kapatabilirsiniz ve gönderimini sağlayabilirsiniz. Resmi yazışmalarda da oldukça önemli bir yere sahip olan torba zarfların bazen poşet zarf olarak adlandırıldığını da duyabilirsiniz. Özellikle de büyük kurum ve kuruluşlar yalnızca kendi aralarında yaptıkları yazışmaları saklama ve taşıma aracı olarak torba zarfların kullanımına daha fazla yer verirler. Üst kısımları hafif pürüzlü olan bu zarfların temel özelliği nefes alabilmesidir. İçinde yer alan evraklara hiçbir şekilde zarar gelmez, nem tutmaz ve toz almaz. 

Para Zarfı Çeşitleri

Klasik ebatlara ve beyaz renge sahip olan zarfların ise para zarfı olarak kullanıldığı bilinir. Cemiyetlerde, düğünlerde ya da özel bir hediye olarak vermek istediğiniz paraları saklamak için, uzun bir süre zarar görmeden taşıyabilmek için para zarfı çeşitlerini kullanabilirsiniz. Paraların boyutları ile neredeyse aynı olan bu modeller, birden fazla parayı içinde saklayabilecek kapasiteye sahiptir. Paralarınızın ıslanmadan, kirlenmeden ya da yırtılmadan taşınmasına ve saklanmasına yardımcı olur. Dikdörtgen kesime sahip olan para zarfı modellerinde çift taraflı yapışkan özelliği ya da nemli yapışkan özelliği bulunur. Parayı içine yerleştirdikten sonra güvenli bir şekilde uç kısmını kapatabilir ve yapıştırabilirsiniz. 

Hava Kabarcıklı Zarf Modelleri

Kırılmaya meyilli olan eşyaları taşımak ve önemli olan, kesinlikle yırtılmaması gereken eşyaları taşımak için tercih edilen modeller ise hava kabarcıklı modeller olarak bilinir. Taşıma esnasında meydana gelebilecek olan hasarları önlemek amacıyla tercih edilen bu zarfların kullanımına günlük hayatta sık sık ihtiyaç duyulur. Özellikle de piyasada taşıma işlemleri yapan kişiler tarafından en çok kullanılan zarflar hava kabarcıklı olan çeşitlerdir. Ambalaj tarzında tasarlanan bu zarfların şok etkisine ve statik birikmeye karşı etkili olduğu da bilinir. Hava kabarcıkları ile çevrelenen modellerin içine yerleştirilen hiçbir evrak ya da eşya zarar almadan taşıma işlemi gerçekleşir. Aynı zamanda çeşitli boyutlarda yer verilen balonlar, eşyaların dışarıdan gelecek olan darbelere karşı korunmasına da yardımcı olur. Nem tutmasını önleyerek ıslaklığa karşı da önlem almış olur. Nakliye alanında en önemli zarfların hava kabarcıklı olduğu aşikardır. 

Mektup Zarfı Modelleri

Sevdiklerinize, sadece onların okumasını istediğiniz çok özel kokulu mektuplar ya da resimler göndermek istediğinizde mektup zarfı modellerini tercih edebilirsiniz. Ağzı tutkallı özelliğe sahip olan bu zarfların kullanımı çok eski dönemlerden bu yana devam etmektedir. Yollamak istediğiniz mektubun ya da fotoğrafların boyuna ve cinsine göre en uygun olan zarfları bulabilirsiniz. Renkli kağıtlara yazılan mektuplarınızı renkli mektup zarfları ile kaplayarak uyumlu ve sevimli bir şekilde gönderim sağlayabilirsiniz. Bazı mektup zarflarının parfümlü olan çeşitleri de mevcuttur. Sevdiklerinize özel yazılar yazdığınızda ya da çizimler göndermek istediğinizde parfümlü çeşitleri seçerek hoş kokular eşliğinde okuma yapmalarını sağlayabilirsiniz. 

Kraft Zarf Modelleri

Kraft zarf modelleri ise en dayanıklı ve esmer renge sahip olan modellerdir. Görünüm itibari ile daha resmi bir havayı andıran bu modeller resmi yazışmalarda ve resmi evrakların saklanmasında kullanılır. Resmi ve özel kurum ve kuruluşlar kendi aralarında yazışma yaptıklarında, kurumsal evrakların gönderimini sağladıklarında kraft modelleri tercih ederler. Rengi ve görünümü itibariyle biraz nostaljik ve eskitme havası da mevcuttur. Oldukça sağlam olan kraft zarfların çeşitli ebatları da bulunur. Göndermek istediğiniz yazışmalar ve evraklar bazen büyük olabilir. Katlamak istemediğiniz evrakların ebatlarına uygun ölçülerde kraft modelleri bulabilirsiniz. Özellikle de sanayi sektöründe ön plana çıkan bu zarfların diplomatlar tarafından da kullanıldığı bilinir. Sert ve biraz daha kalın yapısı olduğundan içinde yer alan her türlü belgeyi dayanıklı bir şekilde koruma altına alır. Bazı firma ve şirketler de kurumsal kimliklerini saklamak ve taşımak için bu modelleri tercih edebilirler. 

Evrak Zarfı Modelleri

Resmi, özel ya da günlük ihtiyaç duyulan evrakları taşımak ya da arşivlemek için kullanılan modeller ise evrak zarfı olarak bilinir. Evraklarınızın boyutlarına göre temin edebileceğiniz bu modellerde klasik ve resmi görünümlerin yanı sıra, renkli ve desenli görünümleri de mevcuttur. Daha kurumsal ve resmi evrakları taşımak ya da saklamak için kahverengi ve beyaz olan klasik evrak zarflarını tercih edebilirsiniz. Ancak günlük ofis işlerinde kullanılan evrakları hem daha kolay bulabilmek hem de daha kolay şekilde arşivlemek adına renkli ve desenli olan modelleri tercih edebilirsiniz. Yapışkan şekilde kapatılan modellerin yanı sıra çıtçıtlı şekilde kapatılan modeller de mevcuttur. Evraklarınızı katlamadan düz bir şekilde saklamak istediğinizde, uygun boyutları bulmanız mümkündür. 

CD Zarfı Modelleri

Dizi, film ya da kendinize ait önemli bir kayıt CD’sine sahip olduğunuzda ve bunu paylaşmak istediğinizde, kargoyla göndermeniz gerekebilir. Taşıma esnasında CD’lerinizin çizilmemesi için özel olarak tasarlanan zarf çeşitleri arasında CD zarfları da yer alır. Pencereli ve penceresiz olarak iki kategoriye ayrılır. Pencereli olan modeller CD kesimiyle aynı orana sahiptir ve hafif bir poşet kısmı bulunur. Buradan CD’lerinizin ne durumda olduğunu çok net bir şekilde görebilirsiniz. CD ölçüleri standart olduğu için, zarfların ölçüleri de standarttır. 11.4 cm x 16.2 cm ölçüleri mevcuttur. CD boyutları içine çok rahat bir şekilde sığar ve köşelerinde hava boşlukları kalır. CD zarfları, CD’lerin çizilmeden, kırılmadan ve herhangi bir zarar görmeden taşınmasını sağlar. CD’ler istenmeyen bir hasar aldığında ya da ufak bir kısmı dahi çizildiğinde içinde yer alan verilerde de bozulma meydana gelir. Bu nedenle koruma, taşıma ve saklama amacıyla zarfların kullanımı oldukça önemlidir. 

Diplomat Zarfı Modelleri

Diplomatlık mesleği oldukça kurumsal ve son derece gizlilik gerektiren bir meslektir. Diplomatlar arasında bazen şehirden şehre, bazen ülkeden ülkeye ve bazen de kıtalar arası yazışmalar ve evrak gönderimlerine ihtiyaç duyulur. Bu yazışma ve evraklar çok üst düzey bilgiler içerdiği için, son derece gizli kalması önem arz eder. Bu nedenle kullanılan zarfların da gizliliği örtmesi ve kesinlikle dayanıklı olması gerekir. Diplomat zarfı olarak adlandırılan modeller tamamen bu amaca hizmet etmesi için tercih edilir. Zarflar özellikleri ile tanınan ve özelliklerine göre kategorilendirilen ürün grubudur. Diplomat zarfı olarak bilinen modeller daha çok şirketlere, firmalara ve büyükelçiliklere özel tasarlanan modellerdir. İç ve dış yazışmalarda, resmi ve özel yazışmalarda sık sık kullanılan bu zarfların ön kısımlarında firmalara ait logolar, kimlikler ve tasarımlar yer alır. Daha çok kişiye özel zarflar olarak da kabul edilebilir. 

Renkli Zarf Modelleri

Pembeden sarıya, maviden turuncuya, mordan beyaza tüm renkleri içinde barındıran zarfların kullanımı günlük hayata da renk katıyor. Çocuklar tarafından da, yetişkinler tarafından da kullanılan renkli modeller resmi evrak gönderimleri dışında her türlü işlem için tercih edilir. Birçok aktivite ve yazışmaya da ortak olur. Ofisinizde masaüstü minik eşyalarınızı saklamak istediğinizde, çok yakın sevdiklerinize mektup göndermek istediğinizde ya da sizin için önemli olan belge ve fotoğrafları resmi özellik taşımadığı sürece arşivlemek istediğinizde renkli modelleri tercih edebilirsiniz. Böylece kullanım alanlarına da renk cümbüşü sağlarlar. 

Davetiye Zarfı Modelleri 

Evlilik en önemli adımlardan birisidir. Evlenme tarihinizi ve düğününüzü sevdiklerinize çok şık zarfların içinde duyurmak istemez misiniz? Desenli modellerden renkli tasarımlara, sade ve şık tasarımlardan geometrik tasarımlara kadar oldukça çeşitli detaylara sahip olan modeller arasında davetiye zarfı modelleri yer alır. İster üzerinde gelin ve damat çizgi figürleri olan, ister tarih ve isim damgası bulunan davetiye zarfları ile düğün tarihinizi çok daha şık bir şekilde sevdiklerinize iletebilirsiniz. Davetiyeleriniz tek basımsa ve dışında zarfı bulunmuyorsa, bu modellerden temin ederek kendi davetiyenizi hazır hale getirebilirsiniz. 

Mini Zarf Modelleri

Minik boyutlara sahip olan zarfların günlük kullanımda yeri mevcuttur. Beyaz, renkli, resmi, silikonlu, kraft tasarımların her birinde minik boyutlu modelleri bulmanız mümkündür. Küçük not kağıtlarını saklamak ya da taşımak istediğinizde, minik belgeleri arşivlemek istediğinizde, katlanmış olan kağıtları saklamak istediğinizde minik zarf modellerinin kullanımına güvenebilirsiniz. Ağız kısımlarında çift bant özelliği ya da yapışkan tutkal özelliği bulunur. Dilediğiniz modelleri tercih ederek taşıma güvenilirliğini arttırabilirsiniz. Mini modellerde flaş bellek ve küçük dolap ya da kumbara anahtarı gibi kişisel eşyalarınızı da saklayabilirsiniz. 

Zarf Mühürü Kullanımı

Zarfların özelliklerine göre bazı modellerde ağız kısmında yapışkan alan bulunmaz. Bu modelleri kapatmak için zarf mühürü kullanımına ihtiyaç duyulur. Zarfların başkaları tarafından açılmaması için özel mühürlenme teknikleri mevcuttur. Sizler de kendinize özel mühür temin ederek zarflarda mühür imzanıza yer verebilirsiniz. Kişisel ve resmi bir imza özelliği taşıyan mühürler ısıtılır ve zarf kapaklarının üstüne dökülür. Tam kapanma yerine dökülen mühürler aslında minik boncuklar şeklindedir. Bu boncuklar soğuk ve serttir. Özel ısı verilerek eritilen mühür boncukları, yavaş bir şekilde zarf kapağına döküldükten sonra üzerine baskı yapılır. Çok kısa bir süre içerisinde yeniden soğuyan mühür baskının izini alır. Resmi zarfların üzerinde kullanılan mühür genel olarak kırmızı renklidir ve düz baskı ile soğutulur. Renkli zarflarda kullanılan, resmi bir özellik taşımayan mühürlerde ise tüm renkleri görmeniz mümkündür. Tek renkli olanların yanı sıra birbirine karışmış çift renkli olanlar ve parlak, simli ya da mat özellikleri bulunanlar da mevcuttur. Mühür boncukları hem eritme malzemeleriyle hem de baskı aparatıyla birlikte satışa sunulur. 

Hangi Durumda Zarf Kullanılır?

Kişiler arası yazışmalarda ve mektuplaşmalarda, özel eşyaların ve evrakların saklanması gerektiğinde, klasörlerde ayrı bir şekilde bilgi ve belgeler arşivlenmek istediğinde ve özellikle de diplomatlar, şirketler, firmalar, markalar ve ülkeler arasında yapılan resmi yazışmaları saklamak ve taşımak gerektiğinde zarfların kullanımına ihtiyaç duyulur. Önemli, gizli kalması gereken kişisel ve kurumsal tüm evrakların ve eşyaların saklanmasında da taşınmasında da zarfların kullanımı ön plana çıkar. Bu amaç doğrultusunda çok çeşitli modeller ve kullanım alanları mevcuttur. Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan zarfları tamamen amacına uygun şekilde kullanmak gerekir. 

Zarf Fiyatları

Zarfların fiyatları, kağıt türüne, ebatlarına ve paket içerikli olmasına bağlı olarak değişebilir. Tek başına alacağınız modeller oldukça ucuzdur ve tek bir adet üzerinden fiyatlandırma yapılır. Ancak aynı anda 50, 100 ve 500 adet gibi paket şeklinde sunulan zarfları da temin edebilirsiniz. 

Zarf Nasıl Kullanılır?

Amacına uygun şekilde evraklar içine yerleştirilir ve ağzı kapatılır. Taşınacak ya da saklanacak olan belgelerin ve eşyaların ebatlarına göre seçilmesi gerekir. 

Zarfların Ölçüleri Nedir?

Tüm zarf modellerinde ölçüler farklıdır. Çok küçük modellerden en büyük modellere kadar ihtiyacınız olanları tercih etmelisiniz. 

Zarf Çeşitleri Neye Göre Tercih Edilir? 

Resmi, özel ve günlük kullanıma göre tercih edilir. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Zarflar

3663 ürün listeleniyor
Kırtasiye / Ofis
Kırtasiye / Ofis
Ofis ve Okul Kırtasiye
Ofis ve Okul Kırtasiye
Gönderi ve Paketleme
Gönderi ve Paketleme
Zarf
Zarf
CD, Mektup ve Kare Elvan Zarfı
CD, Mektup ve Kare Elvan Zarfı
Para Zarf
Para Zarf
Hava Kabarcıklı Zarf
Hava Kabarcıklı Zarf
Torba Zarf
Torba Zarf
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 43 / 3663 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?