Kuru Boya Seti

Kuru Boya Fiyatları ve Modelleri

Kuru boya kalemleri, herhangi bir sanat kitinin ya da resim çantasının temel parçalarından biridir. ‌Suluboya gibi renkli kuru kalemler de karmaşık tonlar elde etmek için harmanlanabilir ve katmanlar halinde uygulanabilir. Az miktarda kullanıldığından ekonomiktir. Diğer boyaların aksine düzenli bakım ya da temizlik gerektirmez. Basit bir kalemtıraş ile kolayca açılabilir. Güzel sanatlar, eskiz, çizim ve boyama kitapları için üretilmiş, farklı özelliklere sahip kuru boya modelleri bulunabilir.

Kuru Boya Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kurşun kalem modellerinde olduğu gibi kuru boyalar da çeşitli sertlik sınıflarına sahiptir. Kalemler, gövde üzerinde yer alan numaralara göre sert ya da yumuşak yapıda olabilir. Yumuşak kalemler daha ‌opaktır ve renk yoğunluğu daha fazladır. Yumuşak renkli kalemler kullanmak, homojen sonuçların alınmasını sağlar. Sert kalemler detaylar için iyidir, ancak kağıda daha az renk verir.

Yumuşak kuru boyalar, tüm ahşap kalemler arasında, uç kırılmalarına karşı en hassas boya türüdür. Kalem çekirdeklerine sağlam bir şekilde bağlanmış ve kaliteli ahşaptan yapılmış kalemlerin düşürülme veya açılma sırasında kırılma olasılığı daha düşüktür. Sert kalemlerde, çekirdeklerinin gücü nedeniyle kırık sorunu daha az yaşanır.

En İyi Kuru Boya Kalemi Hangisi?

Hem renk hem de kuru boya fiyatları açısından değerlendirildiğinde, kuru boya setlerini seçmek pratik bir çözümdür. Öte yandan karıştırılarak elde edilmesi oldukça zor olan parlak mor gibi bazı özel renkleri de içerir. Birçok tonu bir arada sunan kalemleri seçmek, doğru rengi daha kolay elde etmeye yardımcı olur.

Kuru boyaların kalitesi genellikle renk yoğunluğu ve canlılığı ile anlaşılır. Kaliteli bir kuru boya zengin bir renge sahiptir. Bu sayede farklı miktarlarda basınç kullanarak çeşitli tonlar elde edilebilir. Daha fazla pigment içeren kalemler, tipik olarak daha canlı renklere sahiptir. Birçok pigment ışığa maruz kaldıkça zaman içinde solar. Bu nedenle önemli projeler için ışığa dayanıklı kuru boyaların kullanılması gerekebilir. 

Çocuk boyama kitaplarını, tutarsız ve zayıf pigmentli kuru boyalar ile canlı ve parlak şekilde boyamak genellikle zordur. Kaliteli kuru boyalar, karmaşık desenleri daha güzel ve zarif tonlarla doldurmayı sağlar. Çocuklar için renklendirmeyi daha rahatlatıcı ve eğlenceli bir aktivite haline getirir.

Sulu Boya Kalemi Nedir?

Suda çözünür kalemler, resim ve çizimin en iyi özelliklerini bir arada sunar. Kuruduğunda standart kuru boyaların hassasiyetine ve kontrolüne sahiptir. Islandığında kalem izleri suluboya gibi dağılır. Ekstra kalın çizgiler çizmek için kalem uçları suya batırabilir veya boyamak için ıslak fırçalar kullanılabilir. Tipik resim kağıdı ıslandığında çözülür, bu nedenle suluboya kalemleri daha ağır, sulu boyaya özel kağıtlarla kullanılır.

Kuru Boya Nasıl Silinir?

Kuru boyaları silmek, kurşun kaleme kıyasla daha zordur, ancak bu silme tekniklerinin kullanılamayacağı anlamına gelmez. Bazı kutu boyaların silinebilir formülü özellikle vurgulanır. Çoğu standart kuru boya kalemi belirli bir dereceye kadar silinse de renkler tamamen kaybolmayabilir. Belirli alanları aydınlatmak için silgi kullanılacaksa veya sık sık hata yapılıyorsa, iyi silinen kuru boyaların seçilmesi gerekebilir.

Kuru Boyanın Avantajları Nelerdir?

Renkli kuru boyalar, genellikle belirli renkleri geliştirmek ve gölgelendirme eklemek için birden fazla tonla katmanlar halinde uygulanabilir. Böylece renklerin daha uyumlu görünmesi sağlanabilir. Yumuşak kalemlerin harmanlanması genellikle sert kalemlerden daha kolaydır. Bazı renkli kuru boya kalemleri, sulu boya ve mürekkep gibi sıvı ortamlarla temas ettiklerinde çözünür. Çözünür kalemler, renkleri karıştırmaya ve güzel efektler elde etmeye yardımcı olur. Sulu boya kalemler bu şekilde kullanılmak üzere özel olarak üretilmiştir. Renkli kuru boyalar, aksi belirtilmediği sürece tipik olarak suda çözünür değildir.

 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kuru Boya Fiyatları ve Modelleri

1627 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Fotoğraflı Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 1627 ürün
DSACategoryId/2147483643/21027386/80158003/21000746