Pek çoğunuz, zaman zaman rutin uğraşlarınızdan sıkılıp bir hobi edinmeyi düşünmüşsünüzdür. Boyama ile alakalı hobiler de en çok tercih edilen ve pek çok kişinin severek yaptığı hobiler arasında sayılabilir. Resimden ahşap boyamaya, ebrudan kara kalem çalışmasına kadar birçok hobi dalı, bu alanda yer alır. Hem stres atmanıza hem de yeni ve renkli şeyler üretmenize olanak sağlayan bu hobiler, içinizdeki sanatçı ruhu da ortaya çıkaran uğraşlardır.

Hobi Boyası Çeşitleri

Boyama ile ilgili hobilerle uğraşanların hobi türüne göre kullandığı pek çok malzeme vardır. Bunlar arasında sayabileceğimiz hobi boyaları, yüzlerce renk ve farklı özelliklere sahip malzemelerdir. Akrilik boyalar, hobi amaçlı kullanılan boya çeşitlerinden biridir. Sulu boya parlaklığında ve yağlı boya kıvamında olan akrilik boyalar, hem kokusuz hem de çabuk kuruyan boyalardır. Ayrıca, kolay temizlenebilme özelliğine de sahiptir. Akrilik boyalar, bu ve benzeri avantajları sayesinde en çok tercih edilen boya türlerinden biridir. Resimden ahşap boyamaya kadar pek çok alanda kullanılan akrilik boyalar, birçok renk alternatifine de sahiptir. Batik boyaları, hobi boyası çeşitlerinden bir diğeridir. Batik boyalar, düz kumaş üzerinde desen oluşturmak için kullanılır. Her biri bir diğerinden farklı olan ve aynısından yapılması mümkün olmayan bu teknik, özel bir çalışma ister. Batik boyalar; ısıya dayanıklı, parlak renkli ve yıkanabilir özelliklere sahip olmalıdır.

Dekoratif cam, ahşap, kumaş, polyester ya da seramik gibi yüzeylerde kullanılabilen boncuk boyalar, hobi boya çeşitlerinden bir diğeridir. Tüplerden sıkılarak kalem gibi kullanılan bu boya türü, yapıştırıcı karıştırılarak uygulanır. Simli, metalik ve normal boyutlu boncuk boya çeşitleri bulunur. Ayrıca, kuruduktan sonra verniklenerek son görüntüsüne kavuşturulur. Cam, seramik ve porselen boyaları; hobi severlerin en çok kullandıkları boya çeşitleri arasında yer alır. Bu boya çeşitleri arasında standart renkleri içeren porselen kalemleri, soğuk renklerden oluşan porselen kalemi setleri, sıcak renklerden oluşan porselen kalemi setleri, porselen üzerine çizim yapmaya yarayan çizim ve boyama kalemleri, farklı renk seçeneklerine sahip cam boyaları, sprey boyalar ve farklı efektlere sahip boyalar gibi seçenekler bulunur. Porselen, vazo, tabak, biblo, fincan ve ısıya dayanıklı cam objelerde kullanılabilen porselen kalemleri, su bazlı ve çabuk kuruyan boyalardır. Bu boyalarla evinizdeki porselen, seramik ya da cam eşyaları süsleyebilir; sevdiklerinize armağan edebilir ya da satışa sunabilirsiniz.

Hobi Boyası Fiyatları

Ebru sanatı, son yıllarda giderek daha da yaygın hâle gelen geleneksel sanatlardan biridir. Ebru sanatı, kitre ile yoğunlaştırılmış suyun üzerine özel boyalarla yapılan bir sanat türüdür. Ebru için kullanılan ebru boyaları, tek tek ve set hâlinde bulunabilir. Ebru malzemeleri arasında ebru tekneleri, ebru kitresi, serpme fırçası ve kıvam artırıcı gibi malzemeler sayılabilir. Yeni başlayanlar için hazırlanan ebru setleri, içerisinde farklı renklerde boyalar, kitre, ebru fırçası ve ebru teknesi gibi malzemelerden oluşan setlerdir ve başlangıç için ideal ürünlerdir. Ebru alanında ilerlemek isteyenler ise diğer boya çeşitlerini kullanabilir. Çalışma tekniği açısından yağlı boyaya; madde olarak ise sulu boyaya benzeyen guaj boyalar, hobi severlerin kullandıkları bir başka boya çeşididir. Karton, seramik, kağıt ve benzeri malzemeler üzerine uygulanabilen guaj boyalar, zengin renk seçeneklerine sahiptir.

Hobi tutkunları için renk renk, çeşit çeşit hobi boya alternatifleri arasında kuru boyalar, keçeli kalemler, pastel boyalar ve ahşap gövdeli boyalar gibi pek çok başka çeşit de sayılabilir. Hobi boyası fiyatları, boyanın türüne, markasına ve miktarına göre değişiklik gösterir.

Hobi Boyaları

5.823 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Cadence
  2. Lefranc&Bourgeois
  3. Rich
  4. Plaid
  5. Daler Rowney
  6. Artdeco
  7. Artebella
  8. Pebeo
  9. Botz
  10. Schmincke
  11. Bigpoint
  12. Liquitex
  13. Winsor & Newton
  14. Talens
  15. Faber-Castell
  16. Royal Talens
  17. Molotow
  18. Nova Color
  19. Flame
  20. Edding
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483643/21027386/80158003
BAŞA DÖN