Guaj Boya

Farklı teknikleri kullanarak resim yapabilmeye yardımcı olan birçok boya ürünü bulunur. Boyalar içerisinde en çok tercih edilenler arasında guaj boya çeşitleri bulunur. Guaj boyaların standart renklere sahip olanlarının yanında metalik renge sahip olanları da bulunur. Bunlar dışında simli guaj boyalar da en çok tercih edilen modeller arasında yer alır. Guaj boya ne kadar sorusu resim sanatına ilgi duyanlar tarafından merak edilir. Guaj boya fiyatları ürün çeşitliliğine ve markaya göre değişkenlik gösterebilir. 6’lı ve 12’li guaj boya setlerinin fiyatları birbirinden farklı olabilir. Simli ve metalik boyaların fiyatları standart boyaların fiyatlarından farklı olabilir. Guaj boyalar uygun fiyatlara sahiptir. Uygun fiyatlara satın alabileceğiniz guaj boyalar ile birçok farklı çalışma yapabilirsiniz.

Guaj Boya Setleri

Guaj boya su bazlı ve kapatıcılığı yüksek olan boya çeşididir. Boyalar su ile karıştırılabilir ve mat bir yapıya sahiptir. Kullanımının ardından kullanıldığı materyal üzerinde hızlı kuruyan bir boyadır. Guaj boyaların renkleri birbirine karıştırılarak farklı renkler elde edilebilir. Guaj boyalar resim sanatı ile ilgilenen kişilerin temel boyaları arasındadır. Kullanımı kolay olan boyaların tekli olarak satılanları ve çoklu paket halinde satılanları bulunur. Guaj boyalar kağıt ve tuval başta olmak üzere çeşitli materyaller üzerine uygulanabilir. Hobi olarak resim sanatı ile ilgilenenler ve profesyonel olarak resim çizimi yapanlar guaj boyaları tercih edebilir. Guaj boya seti birden fazla rengi içinde barındıran ürünlerdir. Renkli çalışmalar yapmayı isteyenler setleri tercih edebilir. Set olarak satılan guaj boya fiyatları 6'lı en ucuz ürünler arasındadır. Tek renge ihtiyacı olanlar tekli olarak satışa sunulan beyaz guaj boya gibi çeşitleri tercih edebilir. Guaj boyalar çocukların kullanımına da uygundur. Renkli boyama yapmayı seven çocuklar için guaj boyalar tavsiye edilebilir. Resim sanatına ilgi duyan herkesin severek kullandığı guaj boyalar, birçok farklı yüzeyde kullanılabilir. hem sulu boyaya hem de yağlı boyaya benzemesi guaj boyalara duyulan ilgiyi arttırır. Guaj boyalar ile sulu boya teknikleri ve yağlı boya teknikleri rahatlıkla uygulanabilir. Bu teknikleri doğru yapabilmenin yolu doğru sulandırma işleminden geçer. Sulandırma işleminin yapılabilmesi için guaj boya fırçası ürünlerine ihtiyaç duyulur. Guaj boyaları ve guaj boya fırçaları uygun fiyatlara sahiptir.

Guaj Boya Kullanım Şekli

Guaj boyalar yapıları itibariyle sulu boya ve yağlı boya arasında olan bir boyadır. Guaj boyalar su ile inceltilerek kullanılan bir boyadır. Guaj boyaları inceltirken su miktarı az kullanılırsa yağlı boya etkisi, çok kullanılırsa sulu boya etkisi ortaya çıkarır. Guaj boyaların kullanımına dikkat edilmesi gerekir. Boyamaya geçmeden önce boyama için gerekli olan çeşitli ürünlerin hazır edilmesi gerekir. Resim fırçaları, boyama paletleri ve boyanacak materyaller hazır olduktan sonra boyama işlemi yapılabilir. Fırçaların boyama esnasında temizlenmesi resim yapabilmeyi kolaylaştırır. Herhangi bir rengi fırçaya sürdükten sonra başka renge geçilirken fırçanın diğer renkten arındırılması gerekir. Aksi takdirde boyalar birbirine karışarak istenmeyen renkler elde edilebilir. Guaj boyaların renklerinin açılması için guaj boya beyaz kullanılabilir. Mavi rengin açılabilmesi için mavi boyanın beyaz boya ile karıştırılması gerekir. Açık renklerin koyulaştırılması için de siyah guaj boyalar ile karıştırılması gerekir. renk karıştırma işlemlerinin daha sağlıklı gerçekleştirilebilmesi için boya paletlerinin kullanılması gerekir. Boya paletleri yardımıyla birçok renk rahat bir şekilde karıştırılarak yeni renkler elde edilebilir. Resimlerine ışıltı katmayı isteyenler için simli guaj boyalar bulunur. Altın ve gümüş renkli simli guaj boyalar aydınlık yaratmayı isteyenler tarafından tercih edilebilir. Guaj boyaları kağıt, cam, kumaş ve duvar gibi çeşitli yüzeylere kolaylıkla uygulanabilir. metalik guaj boya çeşitleri ile dekor çalışmaları yapılabilir. Simli guaj boya çeşitleri ile farklı objeler boyanabilir.

Guaj Boya Çeşitleri

Guaj boyaların üretimi çeşitli markalar tarafından gerçekleştirilir. Guaj boya kullanımı oldukça kolaydır. Guaj boylar tüp ya da cam şişeler içerisinde satışa sunulur. Tüp şişelerin ve cam şişelerin açılıp kapanabilen kapakları bulunur. Bu kapaklar sayesinde boyalar uzun süre kurumadan saklanabilir ve kullanılabilir. Tüp içerisinde satışa sunulan guaj boyaların kapakları boyanın hava ile temasını keser. Böylece guaj boyalar uzun süre kullanım imkanı sunar. Tüp içerisinde satışa sunulan guaj boyaların tekli olarak satılanları bulunur. İhtiyaç doğrultusunda birçok farklı rengi tekli olarak satın alabilirsiniz. Cam şişeler içerisindeki guaj boyaların da siyah guaj boya tekli ürün gibi satışa sunulanları bulunur. Set halinde satın aldığınız guaj boyaların içerisindeki herhangi bir renk bittiğinde yerine yeni set değil biten rengi tek bir şekilde alabilirsiniz. Guaj boya fiyatları 12 li fiyatları da oldukça uygundur. Dileyenler yeni setler de satın alabilir. Bunların yanında plastik şişeler içerisinde de satışa sunulan guaj boyaları bulunur. Plastik şişe içerisindeki ürünler genellikle hazır olarak sulandırılan boyalardır. Bu boyaların tekrar su ile karıştırılarak açılmasına gerek yoktur. Isteyenler tekrar sulandırma yaparak ürünleri daha da açabilir. Guaj boyalar pigmentasyonu yüksek boyalar arasındadır. Guaj boyalardan beklenen performansın alınabilmesi için kaliteli ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Kapatıcılık oranı yüksek olan guaj boyaların birçok ambalajı ve birçok rengi bulunur. Guaj boyalar birçok yüzeye rahatlıkla uygulanabilir. Guaj boya satın alırken resim fırçası çeşitlerine göz atabilirsiniz. Resimi tamamen guaj boya ile çizmeyi düşünenler bu işlemden önce kurşun resim kalemleri yardımı ile hafif bir şekilde resmi çizebilir, ardından üzerinden boya ile geçebilir. Guaj boyaların kapatıcılığı yüksek olduğu için çizilen yerler görünmez.

Guaj Boya Kullanım Teknikleri

Guaj boya özellikleri ve birbirinden güzel renkleri ile birçok kişi tarafından severek kullanılan boya türleri arasındadır. Çizimde ve boyamada kendini geliştirmeyi isteyenlere ya da geliştirenlere guaj boya önerileri verilebilir. Guaj boya kullanmanın farklı teknikleri bulunur. Guaj boya kullanım tekniklerinin aşağıdaki gibi sıralanabilmesi mümkündür.

 • Işıltı ve parlaklık verilmesi istenilen bölgeler boyanırken guaj boyaların daha koyu ve katı olarak tercih edilmesi gerekebilir. Işıltı vermeyi isteyenler altın rengi guaj boya tercih edebilir.
 • Kağıt üzerinde bir çalışma yapılıyorsa boya fazlalıklarının yok edilebilmesi için kurutma kağıtlarının kullanılması uygun olmayabilir. Boya kağıtları boyaları emebilir ve yok edebilir.
 • Orta ve arka plan renkleri açmayı isteyenler guaj boylarını beyaz renk ile karıştırarak açabilir. böylece renkler yumuşayarak istenilen ara tona ulaşılabilir.
  • Guaj boya çalışmasına başlamadan önce çizilecek olan resmin kurşun kalemler ile taslağı oluşturulabilir.
  • Renk karışımlarının paletler içerisinde yapılması doğru bir tercih olabilir. Aynı zamanda renk karışımlarında en fazla 3 rengin tercih edilmesi istediğiniz tonlara ulaşabilmenize yardımcı olur.
  • Çalışma yapılırken oluşan hataların temizlenebilmesi için ıslak fırça ya da nemli bez tercih edilebilir. Silme işleminin hemen yapılması tavsiye edilir. Aksi takdirde guaj boya hızlı kuruduğu için kuruduktan sonra çıkarmanız mümkün olmayabilir.
  • Guaj boyanın kalın tabakalar halinde değil ince tabakalar halinde uygulanması daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olabilir. Kalın tabakalar zamanla çatlayarak resminizin bozulmasına yol açabilir. ideal kalınlıkta uygulanması en iyi sonuçları almanızı sağlayabilir.

  Guaj boya en ucuz ve en kaliteli boyalar arasındadır. Guaj boyaları uygun fiyatlara satın alabilir, özgün çalışmalarınızı oluşturabilirsiniz.

  Çocukların Kullanımına Uygun Guaj Boyalar

  Guaj boyalar çocukların çalışmayı en sevdiği boya çeşitleri arasındadır. Üretilen guaj boyalar çocukların kullanımına uygundur. Yetişkin veya çocuk farketmeksizin guaj boyalar her birey tarafından güvenle kullanılabilir. Çocukların yaptıkları çalışmalar guaj boyalar ile daha profesyonel görünür. Bir sulu boya çeşidi olan guaj boyanın çocuklar tarafından kullanımı da oldukça kolaydır. Sulu boya çalışması guaj boya çalışmasına oldukça benzer. Bu nedenle resim yapmayı seven çocukların gelişimini desteklenmesi için onlara guaj boyalar da satın alınabilir. Çocuklar için 6’lı ya da 12’li guaj boya setleri alınabilir. Tekli olarak satışa sunulan guaj boyalar içerisinden çocukların sevdikleri renkleri satın alarak da bir set oluşturabilirsiniz. Gri guaj boya tekli ürünler içerisinde en çok tercih edilenler arasındadır. Guaj boya kahverengi ürününü ise dağ çizmeyi seven çocuklarınıza tekli olarak satın alabilirsiniz. Ürünlerinize ek olarak simli guaj boyalar alabilirsiniz. Çocuklar simli guaj boyaları kullanarak yaratıcılıklarını ortaya çıkarabilir ve renkli çalışmalar ortaya koyabilir. Guaj boya fırça seti de alarak çocuklarınızın rahat ve özgün çalışabilmelerine yardımıcı olabilirsiniz. Guaj boya fırça setlerinin içerisinde farklı kalınlıklara sahip fırçalar bulunur. İnce ayrıntıları çizilebilmesi ya da boyanabilmesi için en ince fırça, büyük nesnelerin boyanabilmesi için kalın fırçalara ihtiyaç duyulur. Çocukların renkli guaj boyaları ve farklı kalınlıklara sahip fırçaları ile mükemmel çalışmalar ortaya çıkararak zamanlarını geçirebilir. Daha farklı renkler arayanlara metalik guaj boyalar tavsiye edilebilir. Metalik guaj boyaların yıkanabilir olanları bulunur. Yıkanabilir olmaları nedeniyle ev içerisinde bile çocukların güvenle boyama yapabilmelerini sağlar. Metalik guaj boyaların hazır sulandırılanları bulunur. Sulandırma işlemi yapmaya gerek kalmadan direkt olarak uygulanabilen ürünler boyama işlemini kolaylaştırır. Çok çeşitli guaj boyalar içerisinden çocuğunuzun kullanımına en uygun ürünü uygun fiyatlara bulabilirsiniz. En iyi guaj boya ürünlerini tercih edebilir, boyama araçları çeşitlerine de göz atabilirsiniz.

  Farklı Ambalajlara Sahip Rengarek Guaj Boyalar

  Guaj boyalar çeşitli ambalajlar içerisinde satışa sunulur. 100 ml, 200 ml ve 500 ml seçenekleri en çok tercih edilenler arasındadır. Guaj boya 500 ml uzun süre yetebilen bir üründür. Resim sanatı ile profesyonel olarak ilgileneneler 500 ml ürünü tercih edebilir. 6 lı guaj boya setleri bulunur. 6 lı boyalar genellikle mavi, sarı, pembe, kırmızı, yeşil ve beyaz renklerinden oluşur. Çocuklarınız için 6 lı setleri tercih edebilirsiniz. 12 li guaj boya setleri de birçok farklı rengi içinde barındırır. Guaj boya 24'lü setleri ise ana renklerin farklı tonlarını da içinde barındırarak farklı teknikler uygulamayı kolaylaştırır. Boya renkleriniz az olsa da ana renkleri birbirine karıştırarak çeşitli renklerİ kolay bir şekilde elde edebilirsiniz. harika çalışmalar ortaya koymayı isteyenler Hepsiburada üzerinden guaj boya modellerine ulaşabilir.

  Guaj Boyaların Özellikleri Nelerdir?

  Katı bir yapısı vardır. Ürünler su ile karıştırılarak açılır ve daha sıvı hale getirilir. Ürünler mat renklere sahiptir ve uygulandıkları yüzeylerde kısa sürede kurur. Yapılan çalışmaların daha profesyonel görünmesine yardımcı olur.

  Guaj Boya Lekesi Çıkar mı?

  Guaj boyalar yıkanabilir bir boya değildir. Bu nedenle sürüldükleri bölgelerde çıkarılması zor olabilir. Guaj boya çalışması yaparken dikkatli olunması tavsiye edilir.

  Guaj Boya Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

  Uzun süreli guaj boya kullanmayı isteyenler tüp ambalajları tercih edebilir. Tüp ambalaj içerisindeki boyalar uzun süre bozulmadan ve katılaşmadan yapısını koruyabilir. Çocuklar için guaj boya alınıyor ise plastik ambalajlar içerisindeki ürünleri tercih edilebilir. Plastik ambalaj içerisindeki guaj boyalar sulandırılarak satışa sunulan ürünler olduğu için çocukların boyaları su ile açma işlemi uygulamalarına gerek kalmaz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Guaj Boya Fiyatları ve Modelleri

1934 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 1934 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?